Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Jakość, którą widać - projektor Epson EMP-TW1000
    

 

Jakość, którą widać - projektor Epson EMP-TW1000


 Autor: NimnuL | Data: 24/05/07
     

Testy - pozostałe

Poziom generowanego hałasu przedstawia się bardzo podobnie jak w TW700. W trybie obniżonej jasności wentylator będzie generował około 26dB (według producenta). To nie dużo. W efekcie projektor oddalony już o około 1 metr od nas przestanie być słyszany. Niestety sytuacja ulegnie wyraźnemu pogorszeniu gdy skorzystamy z Dynamicznego trybu kolorów. Wtedy szum wentylatora zwiększy się do 33dB (według producenta), co może mocno rozpraszać i denerwować widzów siedzących blisko projektora. W takiej sytuacji dopiero postawienie sprzętu w odległości 2-3 metrów od widza pozwoli zapomnieć o jego obecności w pomieszczeniu.

Uruchomienie projektora trwa około 30 sekund. Po tym czasie na ekranie pojawi się obraz dostarczany na wejście, ale przez kolejne 20 sekund obraz będzie stabilizował swoją jasność. Wyłączenie następuje natychmiast po naciśnięciu przycisku, jednak przez około 30 sekund wentylator będzie pracował wychładzając podzespoły. Taki zabieg powinien w przyszłości zaowocować wydłużeniem żywotności sprzętu.

Epson na projektor udziela aż trzech lat gwarancji, natomiast fabrycznie dostarczona lampa chroniona jest przez 3 lata lub 1700h pracy. To bardzo atrakcyjne warunki w tej klasie sprzętu. Warto przypomnieć, że szacowany czas pracy lampy w trybie normalnym powinien wynieść 1700h, natomiast w trybie ekonomicznym 3000h. Koszt zapasowej lampy (model ELPLP39) wynosi około 1300zł.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Jakość, którą widać - projektor Epson EMP-TW1000
 
 » Design - front
 » Design - pozostałe
 » Informacje techniczne
 » Objaśnienia
 » Menu
 » Procedura testowa
 » Testy - kolory
 » Testy - kontrast i jasność
 » Testy - rozdzielczość i optyka
 » Testy - pozostałe
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »