Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Jakość, którą widać - projektor Epson EMP-TW1000
    

 

Jakość, którą widać - projektor Epson EMP-TW1000


 Autor: NimnuL | Data: 24/05/07
     

Design - pozostałe


(kliknij, aby powiększyć)

Z tyłu zainstalowany został panel z bardzo pokaźnym zestawem gniazd sygnałowych: HDMI, VGA, RS-232C, Component, S-Video, SCART (za pośrednictwem przejściówki) oraz composite video i wyjście Trigger (pozwalające sterować silnikiem ekranu). Nie zabrakło także dodatkowego czujnika IR, zabezpieczenia Kensington Lock oraz wejścia dla zasilania sieciowego.
Warto w tym momencie wspomnieć o tym, że TW1000 jako pierwszy na świecie został wyposażony w gniazdo HDMI w wersji 1.3. Daje to bardzo dużą rezerwę na przyszłość, gdyż zapewni m.in. kompatybilność z technologią Deep Colour (30, 36 oraz 48. bitowa głębia kolorów) oraz xvYCC (Extended YCC Colorimetry for Video Applications). Interfejs ten udostępnia także przepustowość aż 10,2Gb/s. Tylko czekać na upowszechnienie się materiału video oraz urządzeń wykorzystujących dobrodziejstwo najnowszej wersji HDMI.


(kliknij, aby powiększyć)

Panel z przyciskami mieszczący się na górnej pokrywie projektora umożliwia sterowanie wszystkimi funkcjami sprzętu. Choć tak naprawdę najprawdopodobniej nigdy nie będziemy z niego korzystać mając do dyspozycji rozbudowanego i wygodniejszego w obsłudze pilota.


(kliknij, aby powiększyć)

Pod spodem, prócz otworów umożliwiających montaż projektora pod sufitem, znajduje się wlot wentylacyjny z wymiennym filtrem oraz komora na lampę. Klapki zabezpieczające te elementy zamykane są na zatrzaski, więc do ich otwarcia narzędzia nie są wymagane.

Jakość wykonania TW1000 niestety nie oczarowuje. Owszem, nie znajdziemy tutaj nawet najmniejszych niedoróbek, aczkolwiek w tej klasie sprzętu należy wymagać wyższej jakości użytych materiałów, a przede wszystkim mniej plastiku. Cała obudowa projektora została wykonana z tworzywa sztucznego. Jego sztywność jest odpowiednia, jednak według mnie skorupa wykonana z aluminium była by bardzo mile widziana.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Jakość, którą widać - projektor Epson EMP-TW1000
 
 » Design - front
 » Design - pozostałe
 » Informacje techniczne
 » Objaśnienia
 » Menu
 » Procedura testowa
 » Testy - kolory
 » Testy - kontrast i jasność
 » Testy - rozdzielczość i optyka
 » Testy - pozostałe
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »