Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Jakość, którą widać - projektor Epson EMP-TW1000
    

 

Jakość, którą widać - projektor Epson EMP-TW1000


 Autor: NimnuL | Data: 24/05/07
     

Menu


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Oprogramowanie zaszyte wewnątrz TW1000 jest nam już znane ze wcześniejszych modeli Epsona. Jak widać dostępne jest także polskie tłumaczenie, co jest niewątpliwą zaletą. Menu charakteryzuje się bardzo dużą przejrzystością i łatwością nawigacji. Ustawienia posegregowano w sześciu grupach. Pierwsza zakładka dotyczy opcji wyświetlania takich jak poziom nasycenia kolorami, jasności, kontrastu, ostrości, a także temperatura kolorów oraz tryb kolorystyczny. Skin Tone (czyli odcień skóry) sprowadza się natomiast do kontroli nad domieszką koloru zielonego. Dodatkowo, można ustawić tutaj dwa tryby jasności lampy oraz włączyć automatyczną przysłonę. Kolejna zakładka dotyczy opcji kontroli nad sygnałem, pozycji obrazu na ekranie oraz proporcji wyświetlanych boków. Trzeci ekran udostępnia opcje dotyczące np. zasilania, sygnału wejściowego, języka czy sposobu projekcji. Następna zakładka umożliwia wczytanie lub zapisanie ustawień w jednej z dziesięciu dostępnych miejsc w pamięci. Na kolejnym ekranie zostaniemy poinformowani np. o aktualnym sygnale wejściowym, a ostatnia zakładka umożliwi wyzerowanie ustawień, bądź licznika.


(kliknij, aby powiększyć)

Warto wspomnieć, że w ustawieniach projektora można skorzystać z bardziej zaawansowanych opcji jak wartości gamma (zdefiniowane 2.0, 2.1, 2.2, 2.3, 2.4 lub własne), dokładne dostosowanie ostrości, ustawienia bieli oraz czerni czy też odszumianie obrazu.


(kliknij, aby powiększyć)

Jak już wcześniej wspomniałem, możemy skorzystać z dwóch poziomów jasności lampy. Różnicę pomiędzy nimi zobrazowałem powyżej. Należy jednak pamiętać, że zmiana jasności wiąże się również z wyraźną zmianą prędkości obrotowej wentylatora, a co za tym idzie - z emitowanym poziomem hałasu.


(kliknij, aby powiększyć)

Epson TW1000 udostępnia sześć predefiniowanych trybów koloru, co zapewnia łatwe dostosowanie wyświetlanego obrazu do warunków panujących w otoczeniu. Tryb Dynamiczny zapewnia odpowiedni obraz w jasnych pomieszczeniach, a kinowy w mocno zaciemnionych. Dodatkowo jasność obrazu może być kontrolowana przez automatyczną przysłonę (z wyjątkiem trybu Living Room - Pokój dzienny).

I tutaj podobnie jak w przypadku jasności lampy, dane tryby wpływają w różny sposób na prędkość obrotową wiatraków.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Jakość, którą widać - projektor Epson EMP-TW1000
 
 » Design - front
 » Design - pozostałe
 » Informacje techniczne
 » Objaśnienia
 » Menu
 » Procedura testowa
 » Testy - kolory
 » Testy - kontrast i jasność
 » Testy - rozdzielczość i optyka
 » Testy - pozostałe
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »