Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Jakość, którą widać - projektor Epson EMP-TW1000
    

 

Jakość, którą widać - projektor Epson EMP-TW1000


 Autor: NimnuL | Data: 24/05/07
     

Testy - kontrast i jasność

Jasność na poziomie 1100ANSI Lumenów wystarcza do komfortowego oglądania filmów nawet w nieznacznie oświetlonym pomieszczeniu. Choć oczywiście w dzień przy odsuniętych żaluzjach obraz będzie kiepsko widoczny. Gdy jednak pomieszczenie zostanie mocno zaciemnione z powodzeniem można będzie skorzystać z trybów najniższej jasności. Obraz wyświetlany jest równomiernie, w praktyce bez zauważalnych ciemniejszych fragmentów. Dopiero przy wyświetleniu statycznych, kolorystycznie jednolitych tablic można doszukać się nieco ciemniejszych obszarów obrazu zlokalizowanych przy krawędziach.

Warto wspomnieć, że w TW1000 zaimplementowano układ dynamicznej przysłony (DI). To właśnie dzięki niej możliwe było uzyskanie współczynnika kontrastu sięgającego 12000:1.

Na początku niniejszego artykułu omówiłem teoretyczne działanie Auto Iris. Warto więc poświęcić kilka słów temu, jak ta funkcja sprawdza się w praktyce. Otóż do niedawna nie doceniałem tej funkcji w innych projektorach. Być może dlatego, że w TW1000 działa ona sprawniej? Ale po kolei. W przypadku omawianego tutaj projektora przysłona może znajdować się w dwóch trybach: włączonym i wyłączonym. Niektóre projektory udostępniają także manualną kontrolę przysłony, ale w tym wypadku dostępna jest wyłącznie automatyka.

Mechanizm przysłony działa niezwykle dyskretnie i jednocześnie wolno. Czas potrzebny na jej ustawienie w skrajnym położeniu (od maksymalnie otwartej do maksymalnie zamkniętej lub odwrotnie) wynosi około 13 sekund. Zaletą tej powolności jest fakt, iż w trakcie szybko zmieniających się jasnych i ciemnych scen nie doświadczymy efektu pulsowania obrazu. Przysłona płynnie wyreguluje jasność, dzięki czemu proces ten będzie dla nas niezauważalny.

Automatyczna przysłona w tej formie z jaką mamy tutaj do czynienia to bardzo użyteczna funkcja, wydatnie poprawiająca odbiór oglądanych obrazów.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Jakość, którą widać - projektor Epson EMP-TW1000
 
 » Design - front
 » Design - pozostałe
 » Informacje techniczne
 » Objaśnienia
 » Menu
 » Procedura testowa
 » Testy - kolory
 » Testy - kontrast i jasność
 » Testy - rozdzielczość i optyka
 » Testy - pozostałe
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »