Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Jakość, którą widać - projektor Epson EMP-TW1000
    

 

Jakość, którą widać - projektor Epson EMP-TW1000


 Autor: NimnuL | Data: 24/05/07
     

Testy - rozdzielczość i optyka

Pełna rozdzielczość HD oferowana przez projektor zapewnia niesamowicie szczegółowy obraz. Oczywiście należy pamiętać o tym, aby materiał wejściowy był odpowiedniej jakości i rozdzielczości, w przeciwnym razie całe piękno rozdzielczości FullHD (1920x1080 pikseli) pryśnie. Nie trzeba nikomu mówić, że taki projektor będzie się całkowicie marnował w przypadku filmów DVD, a o popularnych DivX nawet nie wspomnę.

Spadek jakości po wyświetleniu materiału w rozdzielczości 720p nie jest jednak znaczący. Jednakże wyświetlanie filmu zarejestrowanego w 1080p na ekranie o przekątnej 100'' powoduje szczery uśmiech, który nie znika aż do napisów końcowych.

Warto jednak zaznaczyć, iż jakość filmów DVD czy DivX na takim projektorze będzie znacznie lepsza niż np. na modelu oferującym rozdzielczość XGA. Tutaj pomimo bardzo niskiej rozdzielczości video, projektor zaoferuje gładki obraz np. bez widocznych "ząbków" na krzywiznach czy pikseli. Słowem - interpolacja rozdzielczości działa bardzo sprawnie. Oczywiście docelowa grupa odbiorców TW1000 prawdopodobnie rzadko sięgnie po materiał tak kiepskiej jakości, o ile ilość materiału filmowego w standardach BluRay, HDDVD czy zapowiadany HDVMG się powiększy.

Niestety jakość obiektywu nieco mnie rozczarowała. Co prawda nie zaobserwowałem zjawiska aberracji chromatycznej czy rozmyć na krawędziach ekranu, jednak ostrość uzyskiwanego obrazu pozostawia trochę do życzenia. Otóż poprawnie wyregulowany obraz zapewnia świetną jakość obrazu w przypadku filmów czy gier. Niestety statyczny obraz pozwala zauważyć, że obiektyw nie rysuje idealnie ostro. Choć tutaj zamiast słów "nieostro" śmiało można użyć określenia "miękko". Jest to szczególnie dobrze widoczne z niewielkiej odległości od ekranu. Z tego powodu praca np. w systemie operacyjnym może powodować nieznaczny dyskomfort. Nie uda nam się uzyskać idealnej ostrości, choć sytuację można poprawić korzystając z programowego wyostrzania.

Dodam też, że aby wyeliminować prawdopodobieństwo, że to wina zastosowanej karty graficznej, podłączyłem projektor do innej - ATi Radeon X1950XT. Wynik był ten sam.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Jakość, którą widać - projektor Epson EMP-TW1000
 
 » Design - front
 » Design - pozostałe
 » Informacje techniczne
 » Objaśnienia
 » Menu
 » Procedura testowa
 » Testy - kolory
 » Testy - kontrast i jasność
 » Testy - rozdzielczość i optyka
 » Testy - pozostałe
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »