Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Ferguson D 780 HX - Filmowy ciągnik
    

 

Ferguson D 780 HX - Filmowy ciągnik


 Autor: NimnuL | Data: 29/08/07

Ferguson D 780 HX - Filmowy ciągnikW segmencie stacjonarnych odtwarzaczy filmów DVD/DivX nie dzieje się zbyt wiele. Z drugiej jednak strony nie można w tym wypadku mówić o zastoju. Producenci sukcesywnie ulepszają i unowocześniają swoje produkty, jednakże postęp w tej dziedzinie jest znacznie wolniejszy, niż w przypadku innego sprzętu elektronicznego. Niemniej jednak najnowsze odtwarzacze mają coraz to większe możliwości. Przykładem tego jest Ferguson D 780 HX. To player wyposażony m.in. w gniazda USB i HDMI, obsługujący większość filmów zapisanych w formatach DivX, a na dodatek oferujący wysoką jakość. A to wszystko za stosunkowo niewygórowaną cenę.

Design

Moją opowieść w sposób tradycyjny rozpocznę od omówienia wizualnej strony sprzętu.


(kliknij, aby powiększyć)

Pudełko w jakim przybył sprzęt charakteryzuje się stonowaną szarą graficzną. Na jego ściankach znajdziemy listę podstawowych cech produktu bez marketingowej papki.

W skład wyposażenia standardowego wchodzi przewód AV (3xRCA), instrukcja obsługi, gwarancja oraz pilot wraz z kompletem baterii AAA.

Na kilka słów więcej zasługuje instrukcja użytkowania. Jest ona nie tylko bardzo dobrze napisana w języku polskim, ale również zawiera szeroki zakres informacji, a przy tym jest łatwa w zrozumieniu. Taki stan rzeczy zdarza się bardzo rzadko w tej klasie sprzętu.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Ferguson D 780 HX mierząc 43cm szerokości zalicza się do pełno wymiarowego sprzętu AV. Natomiast jego pozostałe wymiary są już bardzo niewielkie. Zaledwie 23cm głębokości i niecałe 3,5cm wysokości sprawiają, że sprzęt nie zagraci pokoju swoją obecnością.

Odtwarzacz charakteryzuje się bardzo elegancką linią. Proste wzornictwo przypomina klasyczne konstrukcje bez zbędnych udziwnień i świecidełek. Niemal cały odtwarzacz utrzymany jest w srebrnej kolorystyce. Jedynie front został przykryty czarnym panelem co w połączeniu z centralnie umieszczonym logo daje bardzo estetyczny efekt końcowy. Na przedzie znajduje się skromny zestaw "miękkich" przycisków. W lewym dolnym rogu umieszczono przycisk zasilania, wewnątrz którego znajduje się dioda świecąca kolorem czerwonym, gdy odtwarzacz znajduje się w trybie czuwania. LED nie jest jednak zbyt jasny, co według mnie jest dużą zaletą. Całkowicie z prawej strony umieszczono trzy przyciski sterujące: odtwarzanie, pauza oraz zatrzymanie. Tackę typu slim umieszczono natomiast asymetrycznie, z lewej strony. Tuż obok niej swoje miejsce znalazł ostatni przycisk służący do jej otwierania i zamykania. Centralnie zainstalowano natomiast niewielki, biały wyświetlacz. To jednak nie wszystko jeśli chodzi o front Fergusona. Z prawej strony, pod klapką kryje się gniazdo USB pozwalające podłączyć m.in. pen drive, odtwarzacz muzyki, czytnik kart pamięci czy też dysk twardy.


(kliknij, aby powiększyć)

Na tyle znajduje się komplet gniazd sygnałowych. I tak zaczynając od lewej strony mamy do dyspozycji złącze HDMI dla dźwięku i obrazu, component i composite dla obrazu, a także coaxialne oraz analogowe 5.1 dla dźwięku. Całość kończy złącze SCART. Do pełni szczęścia może brakować jedynie optycznego wyjścia audio.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


poprzednia strona (Design)    -   następna strona (Warunki testowe i specyfikacja)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Ferguson D 780 HX - Filmowy ciągnik
 
 » Design
 » Warunki testowe i specyfikacja
 » Oprogramowanie
 » Film
 » Muzyka
 » Zdjęcia
 » Pozostałe informacje
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »