Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Tanio i dobrze - testy płyty Foxconn P35A
    

 

Tanio i dobrze - testy płyty Foxconn P35A


 Autor: Lancer | Data: 29/11/07
     

Wydajność systemu dyskowego

Mostek południowy ICH9 jest bliską pochodną układu ICH9R zastosowanego w płycie Asusa, którą niedawno prezentowałem. Można nawet wysnuć wniosek, że obie konstrukcje korzystają z tak samo ukształtowanego kawałka krzemu, a cała różnica sprowadza się do zablokowania niektórych funkcji w tańszej odmianie ICH9.

Mimo wszystko ciekawy byłem, jak brak obsługi kolejkowania poleceń (NCQ) wpłynie na wydajność dysku. Płyta co prawda daje możliwość uruchomienia trybu AHCI, ale próba odczytu z dysku powoduje momentalnie pojawienie się błędu krytycznego i restart komputera. Można korzystać tylko z kontrolera ustawionego w standardowy sposób.

HD Tach będący testem syntetycznym nie wykazał żadnej różnicy pomiędzy oboma rozwiązaniami. Trudno się dziwić. Liniowy test odczytu i zapisu nie jest w stanie wykazać przewagi 'inteligencji' dysku korzystającego z NCQ. Coś zaczyna się dopiero dziać w PC Marku. Różnice pojawiają się w 2 testach i co wydaje się od początku oczywiste pokazują, że NCQ czasami do czegoś się przydaje. Różnice są jednak na tyle niewielkie, że o brak AHCI nie ma co wylewać łez.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Tanio i dobrze - testy płyty Foxconn P35A
 
 » Foxconn P35A
 » Benchmarki
 » Podkręcanie
 » Co w płycie gra ?
 » Wydajność systemu dyskowego
 » Suma sumarum
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »