Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Tanio i dobrze - testy płyty Foxconn P35A
    

 

Tanio i dobrze - testy płyty Foxconn P35A


 Autor: Lancer | Data: 29/11/07
     

Suma sumarum

Patrząc na wymienione wyżej cechy produktu Foxconna, warto zwrócić uwagę na cenę. Za 340zł, otrzymujemy bardzo przyjemną płytę, która co prawda nie powala dodatkami i nie oferuje niespotykanych opcji, ale zawiera najpotrzebniejsze z punktu widzenia większości użytkowników elementy. Podejście jednak jest prawidłowe. Nikt za taką sumę nie oczekuje wodotrysków, a najważniejsze jest odpowiednie zaprojektowanie i wykonanie meritum pudełka - czyli samej płyty. W P35A może co prawda niektórych boleć brak obsługi RAIDa, ale Foxconn i dla takich ma odpowiedź. Model P35A-S uzbrojono w mostek południowy ICH9R i dodatkowy kontroler FireWire, reszta cech jest jednak identyczna z opisywanym wyżej modelem.

Płyta dobrze prezentuje się w testach podkręcania, osiąga w miarę wysokie FSB, sekcja zasilająca sprawuje się przyzwoicie, BIOS zawiera potrzebne opcje. Można co prawda dumać nad brakiem możliwości regulacji tingów, które oferuje Asus, ale należy on jednak do innej półki cenowej, a więc i wymagać należy więcej.

Wydajnościowo płyta również prezentuje się dobrze. Co prawda w starciu z modelami opartymi o chip 965P chwilami może odstawać, ale nie wynika to z ułomności płyty, a słabości chipsetu Intela. Mimo iż płyta Asusa prezentuje się na tym polu nieco lepiej, bo jest wydajniejsza (do porównania z Foxconem opcje regulacyjne których ta płyta nie obsługuje w przypadku Asusa były ustawione na Auto), jednak jest to już jazda na sterydach wynikająca z wymuszenia opcji, które niejako narzucają wyższą wydajność (celowe przyspieszanie Performance Level, zmiana Command Rate, a nie jazda na domyślnych parametrach).

Użytkownicy P35A jednak zapewne ucieszyli by się, gdyby inżynierowie Foxconna w kolejnym BIOSie uaktywnili opcję ręcznej zmiany alpha tingów czy też Command Rate.


poprzednia strona (Wydajność systemu dyskowego)    -   następna strona (Suma sumarum)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Tanio i dobrze - testy płyty Foxconn P35A
 
 » Foxconn P35A
 » Benchmarki
 » Podkręcanie
 » Co w płycie gra ?
 » Wydajność systemu dyskowego
 » Suma sumarum
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »