Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Fujifilm FinePix S5600 - rozmiar nie ma znaczenia
    

 

Fujifilm FinePix S5600 - rozmiar nie ma znaczenia


 Autor: NimnuL | Data: 23/11/05
     

Istotne informacje

- Praca na czas

- uruchamianie/wyłączanie
Czas uruchomienia aparatu wynosi około 1s. Aparat ma jednak możliwość zapamiętania ostatniego ustawienia ogniskowej, gdy zatem opcja ta jest uaktywniona, a przed wyłączeniem ogniskowa była wydłużona maksymalnie to czas startu aparatu wydłuży się o proces zmiany ogniskowej do wartości poprzedniej. Powyższy czas odnosi się do obiektywu ustawionego w tryb wide.
Wyłączenie aparatu następuje po około 0,5s, ale także wydłuży się gdy przed wyłączeniem obiektyw był w innej pozycji niż wide.

- obiektyw - wide->tele->wide
W te i z powrotem - 4s po 2s w każdą stronę.

- odtwarzanie
Potrzeba ciut ponad 1 sekundę by na LCD ujrzeć zdjęcie po przełączeniu aparatu w tryb odtwarzania.

- zdjęcia seryjne
Seria 3 zdjęć JPG trwa około 2s, ich zapis na kartę trwa natomiast około 3s.
Zapis zdjęcia RAW na kartę trwa około 4s.
Nie ma możliwości zapisu seryjnego dla RAW.
Aparat podczas zapisu danych na kartę blokuje się i nie umożliwia wykonanie w tym czasie zdjęcia.
Zapis w trybie zdjęć ciągłych (maksymalnie do 40 zdjęć w serii) może odbywać się tylko w trybie Auto. Prędkość zapisu wynosi wtedy średnio około 1fps ze względu na indywidualne ustawianie ostrości dla każdego ze zdjęć.

- prędkość AF
Prędkość automatycznego ostrzenia zależy od sceny. Przy dobrym oświetleniu i kontrastowych obiektach ostrość potrafi nastawić się w przeciągu około 0,3s. Innym razem gdy potrzebne było doświetlenie sceny lampką, proces nastawiania ostrości wydłużał się nawet do 1,5s. Niemniej jednak najczęściej podczas pracy w dzień aparat nastawiał ostrość w przeciągu niecałej sekundy.
Kilkukrotnie zauważyłem jednak dziwną przypadłość. Otóż przy bardzo kontrastowych scenach było słychać "beep" potwierdzający nastawienie ostrości jeszcze przed zakończeniem pracy mechanizmu AF. Jednak wykonać zdjęcia przed poprawnym dostrojeniem ostrości się nie dało.

- Cała reszta

Żywotność akumulatorów 1800mAh podczas testów wyniosła około 400 zdjęć.

Jak zapewne niektórzy z Was zauważyli w akapicie "Optyka" napisałem: "maksymalna ogniskowa, f/3.2". Z pozoru to stwierdzenie zdawać się może nieprawdziwe, w końcu obiektyw ten ciemnieje na długim końcu do wartości f/3,5. Jednak w aparacie jaki mam w testach występuje chyba jakiś błąd konstrukcyjny (a może ten typ tak ma? :-). Ogniskową odnajmniejszej do największej zmienić można w 19 krokach. Przy 8. kroku przysłona zmienia się do wartości f/3.3, przy 11. do 3.4, kolejny krok to spadek jasności do 3.5 i trwa on aż do 17. kroku. W 18. natomiast możemy użyć już przysłony f/3.3, a w ostatnim f/3.2 :-)

I faktycznie nie jest to błąd w odczycie czy wyświetlaniu wartości tylko rzeczywiście na długim końcu do dyspozycji jest przysłona 3.2. Należy się więc tylko cieszyć. Taki "bug" wychodzi tylko na plus.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Fujifilm FinePix S5600 - rozmiar nie ma znaczenia
 
 » Pole liczbowe
 » Podglądanie
 » Ring
 » Istotne informacje
 » Pozostały materiał
 » Dodatek: Torba FinePix CC-FXS
 » FinePix S5600: podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »