Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
RECENZJE | GeForce 6800GS kontra X800XL i X800GTO
    

 

GeForce 6800GS kontra X800XL i X800GTO


 Autor: Kris | Data: 29/11/05

Werdykt

Sporo czasu upłynęło zanim nVidia zdecydowała się zaatakować bezpośrednio Radeona X800XL. W wersji PCI-E jest wprawdzie GF6800GT, ale biorąc pod uwagę niewielkie różnice w wydajności przy znacząco niższej cenie skusił on wielu klientów. Muszę przyznać, że nowy GeForce ma znacznie większe szanse na odebranie ATI klientów w tym przedziale cenowym. Moim zdaniem GeForce 6800GS jest udanym produktem i bez cienia wątpliwości należy mu się wyróżnienie.

TwojePC - WYRÓŻNIENIE!


nVidia GeForce 6800GS


Obie karty automatycznie zyskują miano najmocniejszych produktów poniżej 1000 zł. Przypomnę, że jeszcze niedawno ten zaszczytny tytuł przypadał GF6600GT, a nie ma co ukrywać, że nie ma on najmniejszych szans w porównaniu z tymi kartami. Oczywiście daleki jestem od dyskredytowania samego Radeona X800XL. Dzięki obniżce nie powinien mieć problemów ze znalezieniem nabywców, ale tym razem mamy już większy wybór. Tym nie mniej, oprócz konkretnych przypadków związanych z wydajnością w danej grze, wrażliwością na kwestię wyjścia TV, przyzwyczajenie czy po prostu zaufanie do konkretnej marki raczej w tej cenie polecać będę karty serii GeForce 6800GS. Po prostu w obliczy zbliżonej ceny i wydajności mamy większe możliwości w zakresie podkręcania i szereg nowszych technologii. Wprawdzie mnie osobiście SM3.0 specjalnie nie kusi, to jednak dla wielu klientów jest on konkretnym magnesem.

Tak się miło złożyło, że w tym porównaniu brały udział chyba najciekawsze karty, jakie można aktualnie kupić za mniej niż 1000 zł. Jeśli ktoś czuje się nałogowym "podkręcaczem", a kwota 100-200 zł jest dla niego nie do pogardzenia to ponownie chciałbym zwrócić uwagę na Radeona X800GTO. Pomimo, że nie był on liderem tego porównania, to mnie osobiście najbardziej pasowałby z testowanej trójki. O teoretycznej możliwości odblokowania potoków w niektórych egzemplarzach nawet nie wspominam.

Wszystkie trzy opisywane dzisiaj karty są interesujące i nie sądzę aby popełnił większe "wykroczenie" ten, kto się zdecyduje na dowolną z nich. Po prostu duża wydajność w średniej cenie. Być może producenci chcą wyprzedać starsze układy robiąc miejsce dla nowszych generacji kart, ale nie ma to większego znaczenia, bo w przypadku tak dużej płynności modeli i cen dobierać kartę dla siebie trzeba "tu i teraz", a długoterminowe planowanie po prostu się nie sprawdza. Do dwóch wyróżnionych wcześniej Radeonów z przyjemnością dopisuję tym razem nowego GeForce'a i polecam model 6800GS uwadze zainteresowanych kupnem graczy. Sądzę, że jest w stanie ukoić przedświąteczną gorączkę zakupów.


TWOJEPC.SKLEP - Leadtek Winfast Geforce 6800GS 256MB GDDR3 (256bit), PCI-E, TV/DVI - cena: 909,68 zł [z VAT]

poprzednia strona (Dogrywka)    -   następna strona (Werdykt)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: GeForce 6800GS kontra X800XL i X800GTO
 
 » Prezentacja
 » Rozgrywka
 » Dogrywka
 » Werdykt
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »
 
  Sprzęt do testów dostarczyły firmy:

ASUS Polska      ASUS Polska

NVIDIA      NVIDIA

HIS Polska      HIS Polska