Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Testy: NVidia GeForce 7800 GT
    

 

Testy: NVidia GeForce 7800 GT


 Autor: Kris | Data: 24/10/05
     

Podsumowanie

W chwili obecnej karta GeForce 7800GT jest, bez wątpienia, najciekawszym produktem w swojej klasie cenowej. Obcięcie z pełnej architektury G70 jednego quada oraz jednej jednostki vertex, odchudzenie chłodzenia i zastosowanie nieco słabszych pamięci, a co za tym idzie zmniejszenie taktowania, spowodowało obniżenie średniego framerate w stopniu, który łatwiej określić za pomocą drobiazgowych testów niż odczuć w czasie gry. Natomiast obniżenie ceny niemal o 500 zł jest już nie do pogardzenia.

Testy wykazały, że nowy produkt, który pomimo tego, że jest tańszą wersją najsilniejszej karty opartej na układzie G70 przebija wydajnością zarówno najmocniejszą kartę poprzedniej generacji, jak również najmocniejsze karty ATI serii X800. Wprawdzie w teście nie wystąpił X850XT, którego aktualna cena jest zbliżona do GF7800GT, ale korzystając z wyników "uczty numerologa" zawartych we wcześniejszych recenzjach, można łatwo określić różnicę pomiędzy tymi kartami.

Jak już wspominałem w recenzji GF7800GTX, w przypadku G70 nie mamy do czynienia z jakąś eksplozją technologiczną. Różnice w architekturze 3D są nawet mniejsze niż pomiędzy np. Radeonami 9800/X800. O jego sile rynkowej stanowi konkretne zwiększenie wydajności, w stosunku do poprzedniej generacji (dzięki zwiększeniu ilości jednostek arytmetycznych) i w odniesieniu do ceny.

TwojePC - WYRÓŻNIENIE!


nVidia GeForce 7800GT

Nie ulega wątpliwości, że GeForce 7800GT jest dobrym produktem. Pojawił się we właściwym momencie, a za cenę aktualnie zbliżoną do najmocniejszych kart poprzedniej generacji oferuje więcej. Przede wszystkim pod względem wydajności, ale i także walorów użytkowych. Bez przerostów wielkości chłodzenia, wyposażony w dwa porty DVI oraz wejście wizyjne w zasadzie nie ma zdecydowanie słabych punktów. Oczywiście biorąc pod uwagę karty z górnej półki cenowej. W tej chwili jedynym realnym zagrożeniem jest dla niego jego mocniejszy odpowiednik, oparty na tym samym układzie G70, czyli GF7800GTX. Jedyna karta, która być może jest w stanie odebrać mu przynajmniej część rynku zasobniejszych klientów, jeszcze się nie pojawiła w sprzedaży. Chodzi oczywiście o nową generację ATI, ale to już jest temat na zupełnie inną recenzję.

poprzednia strona (Dodatkowe testy)    -   następna strona (Podsumowanie)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Testy: NVidia GeForce 7800 GT
 
 » Wprowadzenie
 » nVidia GeForce 7800GT
 » Gainward GeForce 7800GT
 » Asus Radeon X800XL
 » Gainward GeForce 6800 Ultra
 » Testy w grach
 » Dodatkowe testy
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »
 
  Sprzęt do testów dostarczyły firmy:

Multimedia Vision      Multimedia Vision

ASUS Polska      ASUS Polska

NVIDIA      NVIDIA