Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Testy NVidia GeForce GTX 295 - najszybszy z najszybszych?
    

 

Testy NVidia GeForce GTX 295 - najszybszy z najszybszych?


 Autor: KamilM | Data: 24/02/09

Podsumowanie

GeForce GTX 295 w chwili obecnej jest jednym z najszybszych akceleratorów graficznych. Jak wykazały testy w najpopularniejszych rozdzielczościach obrazu, dwuukładowy GTX 295 w większości przypadków wygrywa z Radeonem HD 4870 X2. Należy przy tym zauważyć, że występuje różnica około 500 zł pomiędzy tymi akceleratorami. Tyko w jednym przypadku wystąpił problem ze współpracą dwóch GPU, a mianowicie w grze Sega Rally, za to w wymagających dobrego sprzętu tytułach, jak Far Cry 2, Crysis czy też STALKER – Clear Sky, GeForce GTX 295 pokazuje pazur.

Nad zakupem GTX 295 powinni zastanowić się najbardziej wymagający gracze, z monitorami o przekątnej 24, 26 i więcej cali. Dla mniejszych ekranów, zakup tak szybkiego i drogiego akceleratora jest pozbawiony sensu.

Czy warto dołożyć do droższego GeForce GTX 295, czy może wybrać wolniejszego, ale i sporo tańszego Radeona HD 4870 X2? Na to pytanie powinien sobie odpowiedzieć każdy z osobna. Każdy przecież ma inne wymagania i możliwości finansowe. Analiza przeprowadzonych testów powinna pomóc w odpowiednim wyborze. Za GeForce GTX 295 przemawiają niezbyt wysokie temperatury oraz pobór mocy (na tle HD 4870 X2). Całkiem nieźle spisuje się wentylator modułu schładzającego, który pod obciążeniem karty jest cichszy, niż u referencyjnego HD 4870 X2.

Z przetestowanych dwóch GeForce GTX 295, czyli EVGA i Zotac, bardziej skłonilibyśmy się ku temu drugiemu produktowi. Zotac znacznie lepiej dba o swoich przyszłych nabywców. W pudełku oprócz najważniejszych przelotek, instrukcji obsługi i kabelków, znajdziemy pełnowartościową grę - RaceDriver: Grid. Ponadto dla maniaków wydajności jest dostarczany 3DMark Vantage. Nie bez znaczenia jest również 5 letni okres gwarancyjny, który może mieć znaczenie, czy późniejszej odsprzedaży karty. Pod tym względem jednak EVGA przoduje, bo oferuje przedłużenie okresu gwarancyjnego do nawet 10 lat oraz program „90 Day Step-Up”. Wystarczy tylko zarejestrować produkt na oficjalnej witrynie EVGA. Pod względem cen, obydwa akceleratory wypadają podobnie, należy wyłożyć 2200-2400 zł, w zależności do kursu dolara, sklepu oraz czasu dostawy.

W kilku słowach: diabelnie szybka, ale i równocześnie diabelnie droga. Jacyś chętni? :).

Sprzęt dostarczyli: Zotac, EVGA.


poprzednia strona (Pobór mocy, temperatury)    -   następna strona (Podsumowanie)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Testy NVidia GeForce GTX 295 - najszybszy z najszybszych?
 
 » Wstęp
 » EVGA GeForce GTX 295
 » Zotac GeForce GTX 295
 » Testy
 » Podkręcanie
 » Pobór mocy, temperatury
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »
 
  Sprzęt do testów dostarczyły firmy:

EVGA      EVGA

ZOTAC      ZOTAC