Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Białe stereo - test głośników Genius SW-i2.1 1100
    

 

Białe stereo - test głośników Genius SW-i2.1 1100


 Autor: NimnuL | Data: 18/04/06

Białe stereo - test głośników Genius SW-i2.1 1100Komputer nie powinien być niemy, nie w dzisiejszych czasach - to przecież nie przystoi. Tylko jaki "aparat mowy" dla niego wybrać? Aktualnie rynek komputerowych głośników zawalony jest różnymi modelami, począwszy od najprostszych piszczałek, które dostaniemy za garść monet, po zaawansowane systemy wielokanałowe kosztujące dwie wywrotki rubli. Co więcej, aktualnie wielu producentów nie chce pozwolić zaszufladkować swoich produktów jako głośniki tylko do komputera. Wraz z upowszechnieniem się innych źródeł dźwięku, w dzisiejszych czasach stało się modne przyklejanie do głośników znaczków PC/MP3/PCX/Xbox/XXX etc. I dobrze, przecież budżetowym rozwiązaniem może okazać się zwykły MP3 player podłączony do głośniczków, dzięki czemu uchodzić może to za substytut pokojowego grajka.

W niniejszym teście zaprezentuję Wam coś z budżetowego segmentu głośników w systemie 2.1 produkcji firmy Genius, model SW-i2.1 1100. Zapraszam.

Uchem matematyka

Czyli opis głośników za pomocą liczb. Cóż, od czegoś trzeba zacząć, prawda?

Szczerze powiedziawszy, bardzo chciałbym, aby omawiane głośniki faktycznie miały wyżej wymienione parametry, szczególnie tak szerokie pasmo przenoszenia. Taka chyba nadeszła moda, że praktycznie wszystko co gra i jest tanie, począwszy od słuchawek przez głośniki, a na MP3 playerach skończywszy przenosi dźwięk w zakresie 20Hz-20kHz, przynajmniej na papierze oczywiście. Jak to jest, że drogi sprzęt cechuje się często gorszymi (w teorii) parametrami niż "marketowe" wynalazki? Z tym pytaniem pozostawiam Was samych, a ja w międzyczasie przejdę do kolejnego rozdziału. Do tabeli specyfikacji natomiast jeszcze powrócę później.

poprzednia strona (Uchem matematyka)    -   następna strona (Kartonik i zabawki)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Białe stereo - test głośników Genius SW-i2.1 1100
 
 » Uchem matematyka
 » Kartonik i zabawki
 » Opowieść słuchacza
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »