Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Zrób e-notatki na kolanie - notes Genius G-Note 5000
    

 

Zrób e-notatki na kolanie - notes Genius G-Note 5000


 Autor: NimnuL | Data: 08/12/06

Zrób e-notatki na kolanie - notes Genius G-Note 5000Niedawno trafiło do mnie bardzo ciekawe urządzenie. Z pewnością przez jednych zostanie ono określone mianem gadżetu, przez innych natomiast użytecznym wynalazkiem. Mowa o elektronicznym notesie pozwalającym przechowywać w pamięci wszystko to, co napiszemy na kartce.

Genius G-Note 5000 oferuje obszar roboczy wielkości kartki A5 i może także pełnić funkcję tabletu. Nieduże i lekkie urządzenie ma szansę zagrzać swoje miejsce nie tylko w rękach biznesmenów, ale także studentów. Ile potrafi ten notes? Sprawdźmy.


Zrób e-notatki na kolanie - notes Genius G-Note 5000


Jak to wygląda?


(kliknij, aby powiększyć)

Wewnątrz masywnego pudełka czeka na nas komplet akcesoriów, w skład którego wchodzą: dwa długopisy (czarny i czerwony), papierowy notatnik A5, trzy wkłady do długopisów, przewód USB, komplet ogniw zasilających oraz instrukcja obsługi wraz z oprogramowaniem. Szczerze powiedziawszy, to brakuje mi jedynie jakiegoś sztywnego etui, w którym można by było nosić i chronić notatnik.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Według mnie G-Note 5000 cechuje bardzo urokliwe wzornictwo. Opływowa obudowa w błękitnym kolorze ze srebrzystym połyskiem prezentuje się elegancko i niezbyt krzykliwie. Główną powierzchnię zajmuje oczywiście pole robocze. Jest to płytkie zagłębienie umożliwiające ulokowanie w nim kartki papieru. Dodatkowo szczelina ulokowana na prawej krawędzi pozwala na wsunięcie np. okładki zeszytu, by ten lepiej trzymał się na swoim miejscu. Poza tym można tam schować około 15 zapisanych kartek. Na lewej krawędzi umieszczono natomiast gniazdo mini USB kompatybilne z wieloma aparatami cyfrowymi, odtwarzaczami muzyki czy pamięcią masową. Dzięki temu jednym przewodem można obsłużyć wiele urządzeń. Na górnej krawędzi znajduje się natomiast otwór, do którego można wsunąć klips długopisu, dzięki czemu nie będzie ryzyka jego zagubienia.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Z lewej strony umieszczono niewielki, monochromatyczny wyświetlacz LCD oraz rząd przycisków funkcyjnych. Wyświetlacz podczas pracy z notatnikiem poinformuje nas o numerze zapisywanego rozdziału i strony oraz o poziomie naładowania baterii. Dodatkowo dowiemy się czy strona w pamięci jest pusta, czy może zawiera jakieś dane, a także o rodzaju (kolorze) wybranego długopisu.


(kliknij, aby powiększyć)

Menu okazuje się być bardzo łatwe w obsłudze. Podzielono je na cztery części i oparto na czytelnych ikonach. Zaczynając od góry można wskazać orientację notatnika (zmieniana co 90 stopni przeciwnie do wskazówek zegara), jednocześnie menu będzie wyświetlane zgodnie z położeniem notesu. W czymś, co można by było nazwać ustawieniami głównymi, możemy stworzyć odrębne rozdziały notatek, sformatować pamięć, sprawdzić wersję oprogramowania oraz włączyć lub wyłączyć funkcję tabletu. W ostatnich dwóch opcjach możemy sprawdzić stan wolnej pamięci oraz dokładny poziom zasilania, a także ustawić timer (czas bezczynności, po której notatnik się wyłączy).


(kliknij, aby powiększyć)

Elektroniczny notatnik Geniusa ma grubość nieco ponad 1cm i nie zajmuje więcej miejsca niż przeciętny zeszyt.


(kliknij, aby powiększyć)

G-Note 5000 na blacie stołu trzyma się bardzo pewnie, dzięki czterem gumowym nóżkom. Na tylnej ściance znajdziemy także komorę na baterie oraz komplet wymiennych wkładów do długopisów.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Wykonanie notatnika jest bardzo dobre, nie ma się do czego przyczepić. Konstrukcja jest sztywna, nie ugina się i nie skrzypi. Materiał, z którego wykonano G-Note to jakieś masywne tworzywo sztuczne. Niestety błękitna obudowa barwiona jest powierzchniowo, a nie w masie więc noszona np. w plecaku dość szybko się wytrze.

Na koniec opisu ogólnego specyfikacja urządzenia:


poprzednia strona (Jak to wygląda?)    -   następna strona (Jak to działa?)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Zrób e-notatki na kolanie - notes Genius G-Note 5000
 
 » Jak to wygląda?
 » Jak to działa?
 » Słowo na koniec
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »