Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Test myszki komputerowej Genius Traveler 515 Laser
    

 

Test myszki komputerowej Genius Traveler 515 Laser


 Autor: NimnuL | Data: 14/08/07

W praktyce

Omawianą tutaj myszkę podczas testów podłączyłem do dwóch komputerów. Jeden z systemem operacyjnym Microsoft Windows XP Professional, drugi z Microsoft Vista Basic.

Genius Traveler 515 Laser jest myszką przyjemną w użytkowaniu. Choć mała obudowa o prostym kształcie z pewnością nie wszystkim przypadnie do gustu. Uniwersalny kształt pozwala na używanie gryzonia zarówno przez prawo- jak i leworęczne osoby. Przyzwyczajenie się do sensora optycznego będącego na miejscu klasycznej rolki trwało krótko i już po kilku minutach zacząłem doceniać zalety tego rozwiązania. Zapewnia ono znacznie większą wygodę przesuwania zawartości okien niż mechaniczny scroll. Co ciekawe, gdy po testach powróciłem do mojej zwykłej myszki, klasyczna rolka wydawała mi się wyjątkowo niewygodna. Jakość wykonania Traveler 515 jest dobra. Użyte do budowy materiały nie budzą żadnych zastrzeżeń, jednak sprawiają wrażenie delikatnych, co jest dodatkowo potęgowane przez bardzo niewielką wagę gryzonia. Myszki niemal nie czuć pod dłonią.

Sensor optyczny o rozdzielczości 1600dpi gwarantuje bardzo dużą precyzję sterowania bez efektu akceleracji wstecznej.

Niestety najnowszy produkt marki Genius nie jest pozbawiony wad. Przyciski działają zbyt delikatnie, praktycznie bez wyczuwalnego kliku. Wystarczył już sam ciężar palca by klawisz zadziałał. W skutek tego często klikałem wtedy gdy wcale tego nie chciałem. Producent mógł też zamontować jeszcze jeden przycisk z boku obudowy - pod kciukiem. Dostęp do dwóch dodatkowych przycisków umieszczonych na grzbiecie myszki nie jest zbyt wygodny.

Oprogramowanie dostarczone wraz z myszką nie sprawiało żadnych problemów podczas pracy w systemie operacyjnym czy programach biurowych. Inaczej sprawy wyglądają w przypadku gier. Co prawda myszka oraz jej przyciski są prawidłowo rozpoznawane jednak sterownik nadal dział w tle. W wyniku tego np. naciśnięcie środkowego przycisku spowodowało pojawienie się na ekranie napisu przypisanej funkcji i np. uaktywnienie przełączenia okien (czy innej opcji w zależności od ustawień). Rozwiązaniem jest zamknięcie oprogramowania myszki przed przystąpieniem do grania.

Zaznaczam jednak, że granie przy użyciu Traveler 515 nie jest łatwe. O ile tam gdzie scroll nie będzie często potrzebny problemów nie uświadczymy, to już np. w strzelankach znajdziemy się na straconej pozycji. Brak mechanicznego scrolla oznacza brak wyczuwalnego skoku, a przez to zmiana broni będzie nieprecyzyjna i chaotyczna. Może się okazać, że w trudnej sytuacji zamiast karabinu maszynowego w naszych dłoniach pojawi się łom.

Według producenta można przełączać czułość myszki pomiędzy 800 a 1600dpi. Owa zmiana ma następować przez jednoczesne naciśnięcie kombinacji przycisków: środkowy + lewy + prawy. Niestety pomimo wielu prób nie udało mi się zmusić myszkę do zmiany rozdzielczości. Skazany byłem więc na domyślną wartość 1600dpi. Nie działa też coś co nazwano mianem Turbo Scroll. Według instrukcji, aby ją uaktywnić, należy dotknąć rolkę optyczną. Próbowałem. Nic się nie działo.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test myszki komputerowej Genius Traveler 515 Laser
 
 » Dane techniczne
 » Design
 » Oprogramowanie
 » W praktyce
 » Słowo na koniec
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »