Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
RECENZJE | Znajdź mnie jeśli potrafisz - nawigacja GPS Pentagram
    

 

Znajdź mnie jeśli potrafisz - nawigacja GPS Pentagram


 Autor: NimnuL | Data: 26/06/07

Specyfikacja

* Satelity GPS emitują dwa sygnały: kod C/A (Coarse Acquisition, częstotliwość L1 = 1575.42 MHz) dla użytkowników SPS oraz kod P dla PPS (Precise, L2 = 1227.6 MHz) dla zastosowań wojskowych. Przy normalnym odbiorze do złudzenia przypominają one szum - nazywa się je sygnałem pseudolosowym (PRN - Pseudo - Random Noise). Kod C/A jest sygnałem binarnym, nadawanym z prędkością transmisji 1.023 MHz. Jego podobieństwo do szumu bierze się z długiego okresu - powtarza się on co 1023 bity. Sekwencja ta jest inna dla każdego satelity i nazywa się kodem PRN. Dzięki temu odbiorniki są w stanie rozróżnić sygnały z poszczególnych źródeł.

** World Geodetic System - jest zbiorem parametrów (z roku 1984) określających wielkość i kształt Ziemi oraz właściwości jej potencjału grawitacyjnego. Układ ten definiuje elipsoidę przybliżającą kształt Ziemi, wykorzystywaną do tworzenia map. Wykorzystywany będzie do około 2010 roku. (źródło: pl.wikipedia.org)

*** Warunki dynamiczne określają dopuszczalne parametry, w których odbiornik może pracować bez zerwania śledzenia sygnału.

Pentagram PathFinder 6001 został skonstruowany w oparciu o najnowszy mikrokontroler GPS - SiRF Star III. Umożliwia on jednoczesne śledzenie lub szukanie aż 20 sygnałów z różnych satelitów. W rezultacie tego uzyskuje się bardzo dużą dokładność pomiaru. Co prawda aktualnie maksymalna liczba satelitów GPS możliwa do "zobaczenia" z jednego miejsca wynosi 12 oraz maksymalnie 4 satelity WAAS, daje to jednak pewną rezerwę na przyszłość.

Nowy produkt Pentagrama zapowiada się ciekawie. To nowoczesny oraz - według specyfikacji - dokładny odbiornik GPS. Jak będzie podczas pracy w terenie, sprawdzimy za chwilę.

Warto jednak zauważyć, że konkurencyjne modele odbiorników GPS opartych na interfejsie Bluetooth oraz SiRF Star III charakteryzują się niemal identycznymi parametrami na papierze. Nie ma w tym nic dziwnego. Pomimo różnego wyglądu wewnątrz kryje się to samo.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Znajdź mnie jeśli potrafisz - nawigacja GPS Pentagram
 
 » Historia
 » Wstępniak teoretyczny
 » Pentagram PathFinder 6001
 » Specyfikacja
 » Instalacja
 » Prowadź do celu
 » Słowo na koniec
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »