Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Half-Life 2: recenzja
    

 

Half-Life 2: recenzja


 Autor: NimnuL | Data: 10/12/04

Half-Life 2: recenzjaCzekają na Ciebie Gordon, w komorze testowej. To zdanie otwiera nową historię. Po tych słowach świat wzbogacił się o nowego króla gier FPP - Half-Life. Gordon Freeman to Ty, a komora testowa znajduje się w Black Mesa, gigantycznym kompleksie naukowym. W owym laboratorium przeprowadzane są eksperymenty nad teleportacją oraz badania nad kryształami z planety Xen. Wchodzisz do docelowej komory testowej, gdzie rozpoczyna się rutynowy eksperyment. Jednak coś idzie źle, bardzo źle... Dzięki specjalnemu kombinezonowi HEV (Hazardous Environment Suit) jako jedyny w laboratorium przeżywasz promieniowanie. Później jest już tylko gorzej i to znacznie. Nieudany eksperyment rozpoczął burzę portali, podczas której mieszkańcy Xen zostają sprowadzeni na Ziemię. Rozpoczyna się kompletny chaos oraz upadek całej ludzkości. Gordon Freeman z niepozornego naukowca zmienia się w śmiercionośną maszynę niosącą zagładę wszystkiemu co stawia opór - czynny bądź bierny.

Tak w skrócie można opisać wydarzenia otwierające pierwszą część Half-Life. Zapraszam do opisu Half-Life 2.

Zapowiedzi...

O tym, ile emocji wywołała ta gra blisko 6 lat temu oraz wszelkie dodatki do niej, nie trzeba chyba nikomu przypominać. Do teraz jest to jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza (dla mnie tak) gra typu FPP wszechczasów. Już długo przed premierą sequela roiło się od plotek, zapowiedzi i obietnic ze strony twórców. Co jakiś czas karmieni byliśmy screenami, czy nowymi strzępami informacji - choć to nie były nawet informacje a papka marketingowa. Termin premiery przekładany był wielokrotnie budząc masową krytykę wśród ludzi. Pojawiła się nawet "inwalidzka" wersja tej gry, złożona na podstawie wyciekniętego kodu, przez użytkowników zza wschodniej granicy. Wszelkie informacje jakie pojawiały się nt. nadchodzącego następcy były bardzo obiecujące.

Obawiałem się jednak, że następca kultowego Half-Life okaże się całkowitą klapą, podobnie jak DOOM III (IMHO rozczarowanie roku). Całe szczęście byłem w błędzie. Jest to drugi sequel (pierwszym był Quake II), który jest nawet lepszy od poprzednika. Half-Life 2 jest ... no właśnie, nie mogę znaleźć odpowiedniego słowa, później więc opisze jaki jest naprawdę.

poprzednia strona (Zapowiedzi...)    -   następna strona (Nudy techniczne)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Half-Life 2: recenzja
 
 » Zapowiedzi...
 » Nudy techniczne
 » Rozkosz dla oczu i uszu
 » Jego Wysokość: Half-Life2
 » Wady ze świecą szukane
 » To wszystko na dzisiaj
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »