Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Testy: HIS X800GTO IceQ II Turbo 256MB PCIe
    

 

Testy: HIS X800GTO IceQ II Turbo 256MB PCIe


 Autor: Kris | Data: 27/10/05

Kakofonia liczb

Tak się miło dla mnie składa, że zupełnie nieoczekiwanie napisałem już tyle słów, że pomimo faktu ich niewielkiego merytorycznie znaczenia, ślicznie wypełniły recenzję oraz zaspokoiły wewnętrzną potrzebę stworzenia konkretnej wielkości tekstu. W zasadzie mogę z całkowitym spokojem sumienia przestać pisać, tym bardziej, że przyzwyczajenie zmusza mnie to wyplucia z siebie kilku zdań podsumowujących ten paszkwil. Wobec tego niech teraz przemówi średni framerate. Jeśli coś mnie ściśnie to może łaskawie napiszę parę dodatkowych komentarzy, ale nie sądzę aby to było niezbędne choć wiem, że niektórzy lubią jak piszę o uzyskaniu przewagi jednej karty nad drugą, w konkretnym teście. Być może po prostu mają satysfakcję z faktu prawidłowego odczytania informacji zawartych na wykresie. Oczywiście zupełnie nie na miejscu byłoby molestowanie mnie o podanie warunków przeprowadzenia pomiarów. Wstyd. Przecież pisałem już o tym tyle razy, że mam wrażenie przyswojenia tej wiedzy u każdego mijanego na ulicy przechodnia. Wystarczy spojrzeć do recenzji X800GT, o czym już dziś zresztą wielokrotnie wspominałem.

No tego to się górale nie spodziewali...

Za niski tryb aby prawidłowo dociążyć same karty.

Honorowa bramka dla GF6600GT, a w zasadzie dla UltraShadow...

To mi wygląda na problem użytych dla GeForce sterowników (jak kiedyś przy X700 w FarCry)...

Skoro mamy już wystarczającą ilość liczb, to w końcu nadszedł upragniony czas syntezy. W czarodziejski, całkowicie niezrozumiały i pokręcony sposób, na podstawie wyników w jedenastu grach sprowadzę średni framerate do jednej superliczby, która posłuży do porównania badanych kart. Hokus Pokus. Mam nadzieję, że komuś nie przyszło na myśl, aby spytać o to, jak to zrobiłem. Potraktowałbym takie pytanie jak osobistą zniewagę. Przecież już tyle razy o tym pisałem. Wstyd. Dajmy sobie spokój z zawoalowaną złośliwością i przejdźmy do meritum.

Czy jest tu co komentować? Chyba nie ... ale ...

Nie byłbym specjalnie zdziwiony jeśli niedobitek, który w mękach doszedł do tego miejsca tekstu i zachował na tyle przytomności umysłu, aby być w stanie przyswajać te zupełnie niezrozumiałe i podane w wysoce nieetyczny sposób informacje, został zaskoczony obecnością piątej karty. Gwiazdka przy nazwie karty nie jest oczywiście odnośnikiem, bo przecież nie czuję się winny, aby się z czegokolwiek tłumaczyć. Jednakże będąc człowiekiem tolerancyjnym, z pewnym pierwiastkiem dydaktycznym, postanowiłem zrobić wyłom w spójności spojrzenia na tą recenzję i poinformować, że nie ma powodów do niepokoju. To nie jest żadna nowa karta tylko nazwa umowna. Wyniki, które reprezentuje są zbierane z niedotaktowanego X800GTO. Konkretnie, obniżyłem częstotliwość pamięci do poziomu 350MHz. Ten z pozoru dziwaczny pomysł wynika z nieśmiałej i nieudolnej próby zasymulowania zachowania okropnej mutacji GTO, która dla niepoznaki nazywana jest wersją 128-megową. Szatański pomysł siłowego wciskania droższych, 256-megowych kart wraz ze znaczącym zróżnicowaniem klasy, a co za tym idzie taktowania modułów pamięci, budzi moją głęboką odrazę. Nic na to jednak nie poradzimy. W końcu trzeba jakoś sprzedać te niechodliwe X850Pro. Wersje kart X800GT, jak i X800GTO wyposażone w 128MB pamięci lokalnej mają znacznie mniejszą jej przepustowość, co w przypadku Radeonów tej serii zdecydowanie negatywnie wpływa na wydajność. Sama ilość ma tu zdecydowanie mniejsze znaczenie co już wielokrotnie pokazywałem. W związku z brakiem takiej karty utkałem teorię, w myśl której, z dużą dozą prawdopodobieństwa mogę stwierdzić, że samo obniżenie taktowania pamięci w bogatszej wersji spowoduje osiągnięcie wyników zbliżonych do tych, które uzyskałbym za pomocą mutanta.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Testy: HIS X800GTO IceQ II Turbo 256MB PCIe
 
 » Mętne wprowadzenie
 » Nieme piękno karty
 » Kakofonia liczb
 » Deserek do bólu
 » Nareszcie koniec
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »