Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Testy: HIS X800GTO IceQ II Turbo 256MB PCIe
    

 

Testy: HIS X800GTO IceQ II Turbo 256MB PCIe


 Autor: Kris | Data: 27/10/05

Nareszcie koniec

W tym miejscu zwykłe wypowiadałem kilka mętnych tekstów, które w zamyśle, wbrew nieskładnej realizacji, miały niby przekazać to, co w moim pojęciu jest istotne w kwestii badanych kart. Oczywiście z niezmordowaną konsekwencją podążę tym krokiem, ale najpierw chciałbym serdecznie powitać wszystkich, którzy z wrodzonym lenistwem, wykorzystując spis treści i bez poszanowania ogromu włożonej pracy i poświęcenia przez recenzenta zdecydowali się pominąć cały artykuł i w podstępny sposób wchłonąć gotowe wnioski, wynikające z wielogodzinnych testów.

A wnioski są dosyć oczywiste. Przynajmniej dla mnie. Po prostu Radeon X800GTO dobrym produktem JEST. Ot całe podsumowanie. Wersja 128MB może stanowić alternatywę dla GF6600GT. Nawet z lekkim dryfem w kierunku Radeona. W zależności od "religii" można sobie kupić dowolną z nich i każdy z "wyznawców" będzie zadowolony. Natomiast jeśli mamy trochę więcej gotówki, tak od 750-850 zł (w zależności od wyposażenia i producenta) to można walić w 256-megówkę, jak w dym. Nawet zmienić wyznanie w razie potrzeby. Jak producent zdecydował się na bohaterski krok odstąpienia nam X850Pro za pół ceny, to ja bym nie wybrzydzał. I nie dajcie sobie wciskać kitu o niezbędności SM3.0 lub innych zakręconych teorii marketingowych. Zresztą co ja się będę powtarzał. Ile razy można pisać to samo? Basta.

Moim zdaniem w tej kategorii nVidia właśnie dostała kopniaka. Próbują ratować segment obniżając do tego samego poziomu cenę GF6800 ale nie tędy droga Panie i Panowie! Gdzie z tym taktowaniem i tanimi pamięciami? Jeśli ktoś nie jest jeszcze przekonany, co do realnych możliwości GF6800, to proponuję zajrzeć do recenzji kart PCI-E >1000 zł. Biedaczek miał wyraźny problem również i z X800, który w zasadzie nawet nie jest wydajniejszy od niżej taktowanego GTO 128MB. Zamiast ściemy prosimy o 7600GT, albo coś podobnie brzmiącego. I to szybko. I co z tą ceną 6800GT? Mało wam jeszcze X800XL nabruździł? Tu trzeba po prostu interweniować. Widzę też na horyzoncie, że ktoś w końcu zaczyna odkopywać zapuszczone korzenie cenowe 6600GT. Mam nadzieję, że ruszyła transformacja wydajności w większości segmentów. I moim zdaniem Radeon X800GTO maczał w tym swoje paluchy. Wszystkie dwanaście.

A co zrobimy ze zmaltretowanym testami wysiłkowymi HIS X800GTO 256MB IceQ? Oczywiście nagrodzimy! Niby 100 zł droższy od najtańszego standardu GTO, ale w obliczu kości 1.6ns i Silencera, nie wspominając o oprogramowaniu, kwota ta nie wydaje się wygórowana. Wszelkie marudzenie jest więc nie na miejscu. No chyba, że mamy dołek finansowy.

TwojePC - WYRÓŻNIENIE!


HIS Radeon X800GTO IceQ II Turbo 256MB PCIe

PS. Jeśli któreś ze zdań tej recenzji wydaje się nielogiczne lub niepoprawne stylistycznie, to proszę nie regulować monitorów. To pewnie wpływ nonszalancji przy operacjach kopiuj - wklej z innych recenzji. Takie uroki warsztatu ...

poprzednia strona (Deserek do bólu)    -   następna strona (Nareszcie koniec)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Testy: HIS X800GTO IceQ II Turbo 256MB PCIe
 
 » Mętne wprowadzenie
 » Nieme piękno karty
 » Kakofonia liczb
 » Deserek do bólu
 » Nareszcie koniec
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »
 
  Sprzęt do testów dostarczyły firmy:

HIS Polska      HIS Polska