Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Nie ma mocnych? - test odtwarzacza DVD Hometech
    

 

Nie ma mocnych? - test odtwarzacza DVD Hometech


 Autor: NimnuL | Data: 21/06/06

Nie ma mocnych? - test odtwarzacza DVD HometechCo jakiś czas do testów dostaję nowy model stacjonarnego odtwarzacza DVD. "Wymęczyłem" i omówiłem różne modele począwszy od tanich marketowych playerów, poprzez średnią półkę cenową, a na zawansowanych, markowych modelach skończywszy. Produkty te różniły się między sobą ceną, możliwościami oraz jakością wykonania. Miały jednak jedną cechę wspólną. Żaden odtwarzacz, prócz Manty Prince 2, nie radził sobie z prawidłową obsługą wszystkich filmów DivX/XviD. Dzisiaj do towarzystwa Prince 2 dołączy jeszcze jeden model. Hometech DVD-678, bo o nim mowa, udostępniony przez firmę X1 wygląda niepozornie, wręcz "marketowo" a potrafi naprawdę wiele. Zresztą przekonajcie się sami. Zapraszam.

Wyposażenie


(kliknij, aby powiększyć)

Odtwarzacz i dołączone do niego akcesoria zapakowano w skromne pudło. Na ściankach znajdziemy minimum informacji o odtwarzaczu, minimum grafiki i kolorów, słowem niepozornie i skromnie.


(kliknij, aby powiększyć)

Wyposażenie odtwarzacza Hometech jest po prostu podstawowe. Obejmuje ono instrukcję obsługi, gwarancję, przewody A/V, komplet baterii oraz pilot. Pomimo, że akcesoria są na podstawowym poziomie, to nie można powiedzieć, że jest to wyposażenie standardowe. Wielu producentów tanich odtwarzaczy zapomina o dodaniu choćby przewodów i/lub baterii, a tu mamy wszystko co potrzeba.

Instrukcja obsługi jest dość przejrzysta i zawiera pełne informacje na temat odtwarzacza. Niestety zabrakło zrzutów ekranowych z OSD, które mogłyby ułatwić konfigurację urządzenia niewprawnym użytkownikom. Język jakim napisano "manuala" również pozostawia trochę do życzenia. Momentami odniesiemy wrażenie, że tekst tłumaczony był przez automat. Odtwarzacz, o którym będziemy tu mówić jest jednak dość prostym urządzeniem i pomimo braków w instrukcji nie powinniśmy mieć problemów z jego obsługą.


(kliknij, aby powiększyć)

Mały pilot napędzany jest przez dwa ogniwa typu AAA. Zbudowany jest dość staranie z dobrej jakości materiałów. Pomimo, że jego obudowa jest kanciasta to w dłoni leży dość dobrze, głównie za sprawą niewielkich rozmiarów. Działanie pilota jest dobre, choć sterując odtwarzaczem nadajnik musi być skierowany mniej więcej w stronę odbiornika. Odbijanie sygnału od ścian czy sufitu nic nie da. Rozmieszczenie przycisków nie jest jednak zbyt trafione. Podstawowych guzików nie wyróżniono wielością czy kształtem, przez co o intuicyjnym sterowaniu odtwarzaczem nie może być mowy.


(kliknij, aby powiększyć)

A sam odtwarzacz? Jest to konstrukcja typu "slim", czyli mamy do czynienia ze swoistym naleśnikiem o grubości 4cm (obudowa wraz z nóżkami ma wysokość 5cm), a więc o 1 cm mniej niż np. Manta Emperor II, Prince 2 czy Wiwa HD228 mierzących 6cm grubości. Pozostałe wymiary Hometech to 26cm głębokości oraz 43cm szerokości.

Górna pokrywa posiada niewielkie wybrzuszenie. Zbędne udziwnienie moim zdaniem.

  
(kliknij, aby powiększyć)

Przedni panel odtwarzacza prezentuje się całkiem sympatycznie. Czarna, matowa listwa na froncie bardzo przypadła mi do gustu, wygląda to bardzo estetycznie. Z lewej strony umieszczono przycisk zasilania oraz niewielki wyświetlacz podający informacje w kolorze bursztynowym z czerwonymi dodatkami. Niestety niewielkie wymiary wyświetlacza sprawiają, że jest on niezbyt czytelny. Brak wyróżnienia np. innym kolorem lub odstępem numeru ścieżki czy rozdziału sprawia, że na wyświetlaczu często pojawia się niezbyt zrozumiały ciąg cyfr. Niestety taki stan wyświetlacza jest bardzo często spotykany w odtwarzaczach DVD, nawet drogich i markowych.

Z prawej strony czołowej ścianki umieszczono cztery przyciski sterujące odpowiedzialne za wysuwanie tacki, odtwarzanie oraz zatrzymanie. W centralnej części frontu zainstalowano podstawkę pod płytę.


(kliknij, aby powiększyć)

Tacka znana jest już z wielu innych odtwarzaczy o konstrukcji slim. Czarny, cieniutki talerz jest solidnie zamocowany wewnątrz odtwarzacza. Nie sprawia wrażenia jakby miał zaraz złamać się pod ciężarem płyty. Zagłębienie przeznaczone dla płyty jest standardowe jak na tak cieniutką podstawkę. Przed jej zamknięciem należy się więc dobrze upewnić czy płyta leży we właściwym dla siebie miejscu. Mechanizm tacki jest bardzo cichy, podobnie jak sam napęd.


(kliknij, aby powiększyć)

Z tyłu odtwarzacza zainstalowano komplet gniazd wyjściowych. Począwszy od analogowych wyjść dźwięku przestrzennego (5.1), co jednocześnie zdradza obecność wbudowanego dekodera DD, poprzez analogowe wyjście stereo, a na cyfrowym wyjściu współosiowym oraz optycznym skończywszy. Co się natomiast tyczy wizji, mamy tu do dyspozycji szereg trzech gniazd component, a także współosiowe oraz S-Video. Całość zamyka gniazdo Scart. Czy w takim odtwarzaczu można chcieć czegoś więcej?


(kliknij, aby powiększyć)

Hometech DVD-678 na podłożu stoi na czterech gumowych nóżkach. Tak na marginesie dodam, że spodobała mi się dbałość o szczegóły jaką wykazał się producent. Otóż cztery wystające pod spodem śruby zabezpieczono piankowymi osłonkami. Niby nic takiego, ale mi się to spodobało. Dotąd inny producent o tym nie pomyślał.


(kliknij, aby powiększyć)

Wykonanie odtwarzacza jest bardzo przyzwoite. Cała obudowa wytworzona jest z metalu. Przedni panel to natomiast plastik, ale dobrej jakości. Nie skrzypi i nie wygina się. Przyciski działają miękko, a przedni panel, jak już wspomniałem wcześniej wykonano z matowego plastiku, który ładnie wykańcza całość. Waga odtwarzacza oscyluje około 2 kg co sprawia, że jest to jeden z najlżejszych odtwarzaczy jakie trzymałem w dłoniach.

poprzednia strona (Wyposażenie)    -   następna strona (Wyświetlanie na ekranie)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Nie ma mocnych? - test odtwarzacza DVD Hometech
 
 » Wyposażenie
 » Wyświetlanie na ekranie
 » Słowo na koniec
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »