Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Huawei Honor 7 - wersja 16GB - recenzja smartfona
    

 

Huawei Honor 7 - wersja 16GB - recenzja smartfona


 Autor: Liluh | Data: 16/12/15

Huawei Honor 7 - wersja 16GB - recenzja smartfonaNa firmę Huawei patrzymy głównie przez pryzmat popularnych w Polsce modemów. Chiński koncern ma jednak dużo większe ambicje, toteż jeszcze w 2014 roku zaprezentował światu serię nowoczesnych, rozsądnie wycenionych smart-telefonów. Jednym z nich był Honor 6, a dzisiaj przetestujemy dla Was jego następcę - flagowego Honor 7. Zapraszam do testu smartfona Huawei Honor 7 w wersji 16GB, artykuł będzie jeszcze w późniejszym terminie aktualizowany.

Wstęp

Huawei miało trudne zadanie. Jak zdobyć rynek europejski czy północnoamerykański, na którym dominują marki takie jak Apple czy Samsung? Jak zachęcić potencjalnych klientów i zmienić pokutujący od XX wieku pogląd, że chińszczyzna to taniocha, a przede wszystkim niska jakość produktów? Koncern zabrał się do pracy w sposób przemyślany i konsekwentny. Przede wszystkim, należy przyznać, że zarówno Apple jak i Samsung, produkują swoje urządzenia właśnie w Chinach (tak jak cała reszta komputerowego świata). A skoro tak, to istnieje technologia, baza wytwórcza i wystarczyło tylko wprowadzenie zachodnich standardów kontroli jakości, aby autorskie dzieło chińskiego przemysłu nie odbiegało poziomem wykonania od zachodnich pobratymców.

Drugą istotną kwestią było zdefiniowanie potrzeb i upodobań klientów i wyjście im naprzeciw. Dobrym przykładem jest Honor 6, który mimo przyzwoitych parametrów technicznych i walorów użytkowych, do najładniejszych telefonów nie należał. Zachodni klient bardzo ceni sobie estetykę, dlatego Honor 7 wygląda już znacznie lepiej, a warstwa użytkowa wzbogacona została o kilka innowacji i udogodnień. Nadal jednak mówimy o trudnym i wymagającym rynku, zazdrośnie strzeżonym przez wyznaczającą rynkowe trendy konkurencję, więc jak ich pokonać? To proste, ceną. Mówi się, że dużą część wartości danego produktu stanowi "logo" - czyli cały szeroko rozumiany marketing, koszty licencyjne, wkalkulowana wartość akcji itp. Huawei na razie w tę pułapkę nie wpada, ponieważ dopiero buduje swoją wartość. Poza tym telefony produkowane są tam, gdzie nikt nie wyprodukuje ich taniej. Chińczycy już od lat nauczyli świat, że wiedzą jak sprytnie zredukować koszty produkcji.

Wszystko to, czyni Honor 7, telefonem bardzo atrakcyjnie wycenionym. Co z tego? - spyta ktoś - miałem chińskie klapki za 10zł i po miesiącu nie było czego zbierać. W tym przypadku nie ma mowy o fuszerce, czy podróbce, a klient traktowany jest z szacunkiem. Za dowód poważnego traktowania niech posłuży fakt, że Huawei reklamowany jest przez Roberta Lewandowskiego.


poprzednia strona (Wstęp)    -   następna strona (Opakowanie i wygląd)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Huawei Honor 7 - wersja 16GB - recenzja smartfona
 
 » Wstęp
 » Opakowanie i wygląd
 » A co pod maską? Sprzęt
 » Oprogramowanie - czyli EMUI 3.1
 » Czytnik linii papilarnych, sterowanie ruchem i przyciskami
 » Aparat - fotki i filmy
 » Wydajność
 » Podsumowanie - plusy i minusy
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »