Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | TEST: Mogę wszystko? - iAudio U3
    

 

TEST: Mogę wszystko? - iAudio U3


 Autor: NimnuL | Data: 28/07/06

TEST: Mogę wszystko? - iAudio U3O nowych wcieleniach odtwarzaczy MP3 miałem okazję mówić już wielokrotnie na łamach Naszego serwisu. Właściwie określenie "odtwarzacz MP3" w odniesieniu do nowych playerów nie jest zbyt trafione. Słowa "odtwarzacz multimediów" zdają się lepiej opisywać nowe produkty. Implikowanie coraz większej liczby funkcji do kieszonkowych odtwarzaczy zdaje się nie mieć końca. Obecność radia i dyktafonu przestała już kogokolwiek dziwić. W wielu kieszonkowych odtwarzaczach na dobre zagościły jednak funkcje wyświetlania filmów, zdjęć, tekstów, etc. Czy nie jesteśmy właśnie świadkami kompletnej ślepoty producentów?

Dzisiaj poznamy model U3 firmy iAudio. Jest to player wielkości zapalniczki potrafiący odtwarzać nie tylko muzykę i radio, ale także filmy oraz zdjęcia. Niestety trzymając w dłoni urządzenie tej wielkości, które ma przejąć funkcję TV czy też albumu na zdjęcia ogarnia mnie niekontrolowany śmiech. Czy taka reakcja jest jednak uzasadniona? Na ile dodatkowe funkcje wbudowane w U3 są użyteczne? Czy jakość usprawiedliwi wysoką cenę produktu? Na te i inne pytania postaram się odpowiedzieć w niniejszym artykule.

O liczbach

Przed przystąpieniem do omawiania odtwarzacza warto przyjrzeć się jego stronie technicznej, która wstępnie nakreśli nam obraz produktu.

* MP3 do 320kbps; WMA do 256kbps; OGG do Q10; FLAC - poziom kompresji 0, 1, 2 i 3; AVI (XviD MPEG-4) max CBR 256kbps, 160x128, 15fps.
** Dostępne są także wersje z wbudowanymi 1 lub 2GB pamięci flash.
*** Dane producenta.

Liczby pozwalają wyróżnić się nowemu produktowi iAudio spośród licznej konkurencji. Na swoją uwagę zwraca duża moc wyjściowa oraz spora liczba obsługiwanych formatów dźwięku. Możliwość odtworzenia prócz plików MP3, także popularnych OGG oraz bezstratnego formatu FLAC z pewnością zostanie ciepło przyjęta przez użytkowników. Na wstępie zapowiada się więc ciekawie. Przejdźmy teraz do strony wizualnej.

poprzednia strona (O liczbach)    -   następna strona (O wyglądzie)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: TEST: Mogę wszystko? - iAudio U3
 
 » O liczbach
 » O wyglądzie
 » O sprawach istotnych
 » O wnioskach
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »