Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | TEST: Mogę wszystko? - iAudio U3
    

 

TEST: Mogę wszystko? - iAudio U3


 Autor: NimnuL | Data: 28/07/06

O wnioskach

Ślepa konkurencja tudzież bezsensowna walka o klienta doprowadziła do powstawania coraz to dziwaczniejszych urządzeń, które w teorii potrafią wiele, ale w praktyce prawie nic. Nie rozumiem dlaczego jesteśmy świadkami wprowadzania urządzeń, które poza podstawowym zadaniem do którego zostały stworzone łączą w sobie kilka dodatkowych funkcji z góry skazanych na niepowodzenie. Jeśli tak dalej pójdzie na rynku pojawią się kieszonkowe odtwarzacze muzyki z wbudowanym aparatem cyfrowym, latarką diodową (choć to byłoby nawet nie głupie :-), scyzorykiem, korkociągiem i otwieraczem do piwa.

W przypadku odtwarzaczy muzyki, producenci powinni skupić się tylko na możliwościach w zakresie głównej funkcji. Owszem, radio i dyktafon się przydają, ale cała batalia innych funkcji to robienie klientowi wody z mózgu.

iAudio U3 okazał się przez to urządzeniem, które tak naprawdę niczego nie robi idealnie. Player ten w zakresie odtwarzania muzyki sprawdza się nieźle, ale to za mało by stanowić łakomy kąsek na dzisiejszym rynku. Spora liczba obsługiwanych formatów to niewątpliwy atut, podobnie jak spore możliwości strojenia dźwięku. Niestety szum własny wzmacniacza oraz dodatkowe zakłócenia w plikach OGG mącą to szczęście.

Pytanie tylko czy cena wynosząca 600zł za odtwarzacz muzyki z wbudowanym zaledwie 512MB pamięci nie jest kwotą zbyt wyśrubowaną? Producent mógł śmiało zrezygnować z dodatkowych funkcji w zamian oferując atrakcyjniejszą cenę, wyższą jakość dźwięku lub lepszej jakości słuchawki albo dłuższy czas pracy na akumulatorze. Nie wiem jak Wy, drodzy czytelnicy, ale ja płaceniu za bezużyteczne dodatki mówię stanowcze NIE.

Ceny: 600zł za wersję 512MB, 730zł za 1GB oraz 950zł za model 2GB.


poprzednia strona (O sprawach istotnych)    -   następna strona (O wnioskach)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: TEST: Mogę wszystko? - iAudio U3
 
 » O liczbach
 » O wyglądzie
 » O sprawach istotnych
 » O wnioskach
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »
 
  Sprzęt do testów dostarczyły firmy:

MP3Store.pl      MP3Store.pl