Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Recenzja NMT IcyBox IB-MP309HW-B wsparcie MKV 1080p
    

 

Recenzja NMT IcyBox IB-MP309HW-B wsparcie MKV 1080p


 Autor: DYD | Data: 05/05/09

Główne funkcje playera

Pora sprawdzić naszego bohatera w głównej swojej roli, jaką jest odtwarzanie plików multimedialnych, w tym materiałów video zapisanych w kontenerze MKV 1080p (głównie codec H.264/MPEG-4 AVC). Wróćmy najpierw do MENU / źródło mediów. Wybieramy dysk twardy znajdujący się w urządzeniu i widzimy cztery duże ikony na ekranie symbolizujące: video, audio, zdjęcia i przeglądanie zawartości. Zaczynamy od video. Wiemy już ze specyfikacji, że player wspiera pliki od najstarszych DivX, przez XVid, DVD aż po najnowsze MKV w tym także te zapisane w 1080p. Mamy praktycznie pełne portfolio wspieranych plików video (avi, mpg, wmv, vob, ts i inne). Zacznijmy jednak od najnowszego standardu Blu-ray. Niestety urządzenie nie symuluje zawartości struktury płyty Blu-ray, ani także tego typu płyty zapisanej jako ISO. Na pocieszenie IcyBox odtwarza pliki .m2ts, w których zapisany jest film w tym standardzie. Po uruchomieniu pliku .m2ts można zmieniać ścieżki audio, przewijać materiał oraz zmieniać parametry obrazu (Zoom, powiększenie). Nie ma jednak możliwości wyświetlania napisów przy tak uruchomionym materiale Blu-ray. Na zrzutach ekranu wybraliśmy przykładowy plik z filmu Matrix z płyty Blu-ray. Z kolei w filmiku z YouTube zamieszczamy fragment filmu DieHard4, na którym można zobaczyć wybór ścieżki audio.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Przechodzimy oczko niżej, a więc do skompresowanych filmów wysokiej jakości (np. z płyt Blu-ray) do jakich należy popularny kontener MKV. Odtwarzacz IcyBox w pełni dawał sobie radę z wszystkimi testowanymi przez nas plikami MKV w jakości 1080p. Kłopot jest znowu z napisami. Po pierwsze player nie radzi sobie z napisami w popularnym u nas formacie TXT. Odtwarza jedynie SRT (SubRip) oraz Sub Station Alpha. Jeśli w pliku MKV mamy wbudowane napisy nie ma problemu, player umożliwia ich prezentację i zmianę wersji językowej. Problem jest w momencie, gdy mamy napisy wbudowane w plik MKV, ale np. brakuje polskiej wersji i takową mamy w zewnętrznym pliku .SRT. Wówczas niestety można skorzystać tylko z wbudowanych napisów i brakuje wyboru przejścia na zewnętrzne napisy. Nie ma możliwości zmiany wielkości napisów, jedynie ich kolor można modyfikować (biały i żółty do wyboru). Są to niedoróbki niby blachę, jednak ich wyeliminowanie poprawiło by funkcjonalność działania urządzenia. Warto wspomnieć, że player widzi wbudowane rozdziały w pliku MKV, dzięki którym można szybko przemieszczać się po filmie. Jakość obrazu oczywiście doskonała, zdjęcia tego nie oddadzą. Poniżej zrzuty ekrany z filmów Ja Robot, Commando oraz Kroniki Riddicka. Jest także filmik z YouTube z fragmentem filmu Commando (w tle dźwięk z innego źródła :-).


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Przejdźmy teraz do DVD. IcyBox IB-MP309HW-B radzi sobie zarówno z symulacja zawartości płyty jak i filmami DVD zapisanymi do ISO. Mamy pełne zarządzanie DVD z wyświetlaniem napisów i dostępem do rozdziałów włącznie. Player także czyta starsze filmy w formacie DiVX, XVid a także materiał wysokiej rozdzielczości high-definition typu .ts .mov oraz .mp4. Poniżej zrzuty z DVD filmu Powrót Króla.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Oprócz video, jest także zakładka audio i przeglądanie zdjęć. Nie są to zbyt rozbudowane usługi. Przy plikach Audio player pokazuje czas, tytuł, artystę, album i rodzaj muzyki. Zdjęcia można obracać oraz wyświetlić kilka informacji o danym zdjęciu. Poruszanie się po zdjęciach nie jest zbyt intuicyjne, strzałki w pilocie nie działają. Pliki Audio i zdjęcia inaczej prezentowane są przy korzystaniu z udostępnionych plików z myiHome, o czym za chwilę wspomnimy.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Trochę inne MENU w playerze otrzymujemy po wyborze źródła danych z myiHome. Wówczas też jest podział na video/audio/zdjęcia, te które udostępniliśmy na komputerze PC. Funkcje video mamy takie same jak opisywane wcześniej. Z kolei przy odtwarzaniu audio mamy dodatkowo w tle wygaszacz z rybką, nie ma za to żadnej informacji o utworze, można jedynie przewijać utwór. Numery od 1 do 0 przenoszą procentowo do danego fragmentu utworu. Przy przeglądaniu zdjęciach jest dostęp do galerii miniatur i dodatkowo można ustawić podkład muzyczny. Efekt przejścia i czas pokazu slajdów ustawiamy w Preferencjach w MENU.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja NMT IcyBox IB-MP309HW-B wsparcie MKV 1080p
 
 » Opis ogólny i specyfikacja
 » Wygląd IcyBox IB-MP309HW-B
 » Uruchomienie i opis funkcji dodatkowych
 » Główne funkcje playera
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »