Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Recenzja NMT IcyBox IB-MP309HW-B wsparcie MKV 1080p
    

 

Recenzja NMT IcyBox IB-MP309HW-B wsparcie MKV 1080p


 Autor: DYD | Data: 05/05/09

Podsumowanie

Stworzenie małego i cichego urządzenia o ładnej stylistyce, wspierającego wszelkie możliwe standardy video, to nie lada wyzwanie dla producentów urządzeń tej klasy. Testowany IcyBox próbuje aspirować do miana takiego "wszechmogącego" kombajnu multimedialnego, jednak jest jeszcze nad czym popracować.

IcyBox IB-MP309HW-B to takie małe gabarytowo centrum multimedialne umiejscowione w salonie czy sypialni posiadające spory magazyn danych, jednocześnie komunikujące się przez różne źródła z komputerem stacjonarnym (LAN czy opcjonalnie WiFi). Mechanika dysku i niewielka konstrukcja może jednak powodować nieprzyjemny hałas i wibracje. Wiatraczek, mimo że mały także nie uczyni z urządzenia totalnie bezszelestnego.

Ideałem na dzień dzisiejszy było by pełne wsparcie płyt Blu-ray, a więc poprawny odczyt zawartości płyty oraz trybu ISO. Na pocieszenie możemy obejrzeć film w tym standardzie, jednak bez napisów. Poprawne wyświetlanie napisów tyczy się także plików MKV i DivX - brak obsługi większej ilości rodzajów napisów to spore niedociągnięcie. Cieszy jednak pełne wsparcie materiału video wysokiej rozdzielczości zapisanych w .MKV 1080p oraz pozostałych plików high-definition. Nie ma żadnych spowolnień czy błędów w wyświetlaniu, możemy się cieszyć wysokiej jakości obrazem i dźwiękiem.

Na plus należy uznać bogatą ilość złączy, w tym HDMI i Component oraz cyfrowe wyjścia audio. Dostęp do sporej ilości usług przez Internet (podcasty, trailery, filmiki, radio internetowe, GMail, Forum), liczne funkcje serwerowe (FTP, torrent) czy funkcje dysku sieciowego NAS to także pozytywne cechy tej "skrzyneczki", która części użytkownikom na pewno się przyda. Lepiej jednak wpierw dopracować w pełni wszelkie funkcje multimedialne, a potem skupić się na wspieraniu pozostałych usług. Producent jednak wypuszcza co jakiś czas nowe oprogramowanie, wprowadzając liczne poprawki, co dobrze rokuje na przyszłość rozwojowi tego typu urządzeń.

Cena urządzenia IcyBox IB-MP309HW-B wynosi około 900zł.

Producent: Raidsonic
Dystrybucja w Polsce: Abertek


poprzednia strona (Główne funkcje playera)    -   następna strona (Podsumowanie)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja NMT IcyBox IB-MP309HW-B wsparcie MKV 1080p
 
 » Opis ogólny i specyfikacja
 » Wygląd IcyBox IB-MP309HW-B
 » Uruchomienie i opis funkcji dodatkowych
 » Główne funkcje playera
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »