Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Recenzja NMT IcyBox IB-MP309HW-B wsparcie MKV 1080p
    

 

Recenzja NMT IcyBox IB-MP309HW-B wsparcie MKV 1080p


 Autor: DYD | Data: 05/05/09

Recenzja NMT IcyBox IB-MP309HW-B wsparcie MKV 1080pOpisywane w artykule urządzenie multimedialne należy do produktów klasy NMT. Skrót ten pochodzi od wyrażenia "Networked Media Tank" i oznacza niewielkie urządzenie przypominające trochę bardziej rozbudowaną kieszeń na dysk twardy 3.5 cala, posiadające szereg możliwości multimedialnych i całkiem sporo dodatkowych funkcji. Oprócz odtwarzania plików video, audio czy zdjęć, NMT może pełnić rolę serwera multimediów, a także serwera Samby, NFS, FTP czy też Torrentu korzystając z sieci przewodowej LAN lub Wi-Fi. Jakie możliwości oferuje model IcyBox IB-MP309HW-B niemieckiego producenta Raidsonic przysłany do testów przez firmę Abertek, o tym w niniejszym artykule.

Opis ogólny i specyfikacja

Na początek krótkie przybliżenie, czym tak naprawdę jest IcyBox IB-MP309HW-B. Mamy bowiem do czynienia z zewnętrznym urządzeniem, które samodzielnie pełni funkcje zaawansowanego multimedialnego odtwarzacza. Poprzez różne wyjścia audio i video można podłączyć go do telewizora lub innego wyświetlacza oraz magazynować i zarządzać plikami multimedialnymi znajdującymi się w odtwarzaczu, sieci lokalnej, internecie i nie tylko. Poniżej wizualizacja potencjalnych możliwości tego urządzenia:

Co kryje się w urządzeniu IcyBox IB-MP309HW-B ? Niewielka obudowa o szerokości 20 cm, wysokości 5,5 cm oraz długości 16 cm może przyjąć na swój pokład maksymalnie jeden dysk SATA o wielkości do 1.5TB. Sercem urządzenia jest procesor Sigma Designs SMP8635 z zegarem 300 MHz oraz 256 MB pamięci DDR SDRAM Video Buffer. IcyBox potrafi obsłużyć następujące formaty video i audio:

Video:

1. MPEG-1 VCD format (1.15 Mbps CBR) [.mpg, .mpe, .mpeg, .dat, .m1v, .iso]
2. SD i HD MPEG2 do 20 Mbps [.mpg, .mpe, .mpeg, .m2v, .vob, .vro, .iso]
3. SD i HD MPEG-4 (Xvid, MP4) [.avi, .divx, .mov, .mp4, H264, .iso]
4. SD i HD WMV9 [.asf, .wmv, .mkv, .iso]

Audio:

1. MPEG-1 Layer1 (MP1) [.mp1, .mpa]
2. MPEG-1 Layer2 (MP2) [.mp2]
3. MPEG-1 Layer3 (MP3) [.mp3]
4. Ogg Vorbis (OGG) [.Ogg]
5. AC3 5.1 (AC3) [.ac3]
6. Microsoft PCM Wave (WAV) [.wav]
7. Advanced Audi Coding (AAC, ADIF, ADTS)
8. Microsoft Windows Media Audio Professional
9. Free Lossless Audio Codec (FLAC) [.flac]

Obsługa napisów: (MicroDVD, SubRip, Sub Station Alpha)

Obsługa zdjęć: JPEG, PNG, GIF

Z powyższych danych na uwagę głównie zasługuje popularny ostatnio format video wysokiej rozdzielczości jakim jest kontener .MKV w jakości Full HD. Stacjonarne odtwarzacze DiVX wciąż mają problem z obsługą materiału video zapisanego w codecu H264 w jakości 1080p, niektóre z nich czytają MKV jednak po wcześniejszym, długotrwałym konwertowaniu i to nie w pełnej wysokiej rozdzielczości (np. Ferguson DVP868HD).

Jeśli chodzi o złącza to jest tego dość sporo. Dostępny jest Ethernet LAN 10/100 Mbps ze złączem RJ-45, jeśli chcielibyśmy wykorzystać bezprzewodową sieć WiFi iEEE802.11n trzeba dokupić specjalny moduł na USB. Urządzenie wyposażone jest w dwa porty USB 2.0 wspierające huby USB, kieszenie USB, pendrive'y, napędy USB DVD czy też klawiatury USB.

Wyjścia video: HDMI v1.3, Composite, S-Video oraz Komponent
Wyjścia audio: Stereo, SPDIF Digital audio (1x Coaxial i 1x Optyczne)

Dysk twardy, aby obsłużył wszystkie możliwości urządzenia wymaga systemu plików typu EXT3 (znanego z Linuksa). Tylko przy takim systemie plików można uruchomić dodatkowe funkcje NMT takie jak serwer Samba, serwer FTP czy Torrent. Jeśli nie chcemy korzystać ze wspomnianych wcześniej funkcji można stosować system plików NTFS/FAT32 - do odtwarzania jedynie plików multimedialnych wystarczy windowsowy standard.

Tyle na razie danych technicznych, wrócimy jeszcze do nich przy okazji omawiania poszczególnych funkcji odtwarzacza. Teraz pora przyjrzeć się bliżej, jak prezentuje się nasz IcyBox IB-MP309HW-B.

poprzednia strona (Opis ogólny i specyfikacja)    -   następna strona (Wygląd IcyBox IB-MP309HW-B )
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja NMT IcyBox IB-MP309HW-B wsparcie MKV 1080p
 
 » Opis ogólny i specyfikacja
 » Wygląd IcyBox IB-MP309HW-B
 » Uruchomienie i opis funkcji dodatkowych
 » Główne funkcje playera
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »