Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Conroe - niebieska kontra, czyli test procesora Intel Core 2 Duo
    

 

Conroe - niebieska kontra, czyli test procesora Intel Core 2 Duo


 Autor: Lancer | Data: 11/09/06

Testy - Gry

Gra w wersji 1.2 z dodaną funkcją SMP. Zdecydowana przewaga Conroe w teście średnich detali. W wysokim trybie graficznym brak szczególnych różnic.

Niewielka przewaga Core 2 Duo nad Athlonem i spora, bo 10% strata do najlepszych procesora Pentium D w teście z wysokimi detalami. Minimalny FPS na podobnym poziomie u wszystkich zawodników.

Core 2 Duo ponownie na prowadzeniu, tu jednak nie pełni on decydującej roli i widać ograniczenie nakładane przez kartę graficzną, ponieważ różnice między poszczególnymi procesorami są względnie małe.

Oblivion należy do grupy najcięższych dla sprzętu gier. Widoczna słabość Pentiuma, który daleko w tyle za Conroe. Athlon też sobie nieźle radzi.

Ghost Recon okazuje się niemal niewzruszony i nie za bardzo wykazuje różnicę miedzy różnymi CPU.

Ciekawa rzecz dzieje się z Pentium D. Procesor okazuje się zbyt wolny dla karty graficznej i nawet pomimo obniżenia poziomu detali telepie się gdzieś z tyłu. Pozostali dwaj zawodnicy wystrzelili do przodu, ale Conroe zdecydowanie prowadzi.

Lock On, mimo iż należy do grona najbardziej wymagających aplikacji, opiera się na starym silniku, który większość obliczeń przerzuca na procesor. Doskonale to widać na przykładzie ustawienia w wysokim trybie graficznym, gdzie Conroe radzi sobie znakomicie. We wcześniejszych testach, w rozdzielczości 1280x1024 procesor nie miał wiele “do gadania”. Tu jest inaczej. Nawet poziom minimalnego FPS jest przyjemnie wyższy, niż w przypadku pozostałych procesorów.

Pierwszy z testów syntetycznych. Wysoka wygrana Conroe nie dziwi. Athlon w środku stawki. Pentium D wyraźnie niedomaga, co widać po poziomie różnic dla trybu graficznego ze średnim poziomem detali.

W starym 3D Marku Conroe wręcz masakruje rywali wyprzedzając Athlona, dotychczasowego lidera tego testu o ponad 10000 punktów! Różnica procentowa dla trybu programowego jest jeszcze wyższa, gdzie Conroe odskakuje o 50%!

Nowsze wydanie popularnego benchmarka. W teście podstawowym, z uwagi na ograniczenia karty graficznej różnic dużych nie ma. Wyraźniej robi się dopiero w teście procesora.

Sytuacja jak w przykładzie powyżej. Conroe wyprzedza nieznacznie Athlona, Pentium D kolejny raz pokazuje, że aplikacje 3D nie są jego mocną stroną.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Conroe - niebieska kontra, czyli test procesora Intel Core 2 Duo
 
 » Wstęp...
 » Historia ważna rzecz
 » W stronę sukcesu
 » W cieniu Pentium 4
 » Banias do kwadratu
 » Czym jest Conroe ?
 » Platforma testowa
 » Testy - Gry
 » Benchmarki syntetyczne
 » Testy aplikacyjne
 » Wydajność w środowisku x86-64
 » Procesor vs szyna systemowa
 » Grzanie i podkręcanie
 » Co na to RAM ?
 » Płyta Asus P5W HD Deluxe
 » Słowo na zakończenie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »