Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | P45 - ostatni taki chipset - test płyty Asus P5Q Deluxe
    

 

P45 - ostatni taki chipset - test płyty Asus P5Q Deluxe


 Autor: Lancer | Data: 13/06/08

Dźwięk na pokładzie

Asus w swoich płytach serii P5Q zastosował po raz pierwszy nowy kodek ze stajni Analog Devices. Jest to układ ADI2000BX zastępujący znany chip ADI1988B. Nowy kodek oferuje 6 przetworników ADC 96kHz/95dB z trzema niezależnymi kanałami stereo, próbkuje dźwięk z częstotliwością 8 do 96kHz i rozdzielczością 16, 20 i 24bitów. Odstęp sygnału do szumu dla konwertera DAC wynosi 105dB przy zdolności próbkowania do 192kHz przy rozdzielności do 24-bitów. Oferuje obsługę standardu Surround 7.1 + niezależny kanał słuchawkowy. Największą jednak ciekawostką jest możliwość generowania efektów przestrzennych zgodnych ze standardem EAX 4.0, urządzenie nie dekoduje ścieżek standardu DTS.

Zastosowany przez Foxconna układ, z kolei jest wystarczająco znany. ALC888 jest już z nami wystarczająco długo, więc wiadomo mniej więcej, czego można się po nim spodziewać. Nie trzeszczy, nie szumi, górne partie w miarę w porządku, bas jak to zwykle bywa nie jest najwyższych lotów, efekty 3D tradycyjnie dla Realteka chwilami kuleją. Nihil novi, Foxconn zrobił co mógł. Czas na nowe pokolenie układów z logiem RTL.

Niestety moje subiektywne, przyklapnięte ucho nie było w stanie rozróżnić dźwięku odgrywanego przez nowy układ Analog Devices w stosunku do wcześniejszego kodeka 1988, więc o jakości odgrywanego dźwięku opowiedzieć może tylko Right Mark Audio Analyzer i porównanie wyników z którymś z wcześniejszych naszych testów.

Ponieważ zabrakło mi czasu, nie dokonałem niestety sprawdzianu faktycznej możliwości nowego kodeka ADI w grach z użyciem EAX 4.0. Podsumowanie obejmuje jedynie obciążenie CPU przy odtwarzanym dźwięku. Szybkie spojrzenie - nowy kodek nie różni się w porównaniu do konkurentów.

Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: P45 - ostatni taki chipset - test płyty Asus P5Q Deluxe
 
 » Chipset Intel P45
 » Asus P5Q Deluxe
 » Foxconn P35AP-S
 » Benchmarki: część pierwsza - FSB 266MHz
 » Benchmarki: część druga - FSB 333MHz
 » Benchmarki: część trzecia - FSB 400MHz
 » Benchmarki: podsumowanie
 » Dźwięk na pokładzie
 » Wydajność ICH10
 » Podkręcanie
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »