Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Są odtwarzacze i jest iPod - test iPod Nano 4G
    

 

Są odtwarzacze i jest iPod - test iPod Nano 4G


 Autor: NimnuL | Data: 10/10/08

Dla kogo?

Dobrze, porozmawialiśmy o najnowszym dziecku spod znaku nadgryzionego jabłka. Spróbujmy zatem zastanowić się kto jest celem takiego produktu. Cóż, najpierw należałoby odpowiedzieć na pytanie gdzie ów cel się znajduje. Jeśli np. w USA czy UK to odbiorcą docelowym, ze względu na cenę, może być każdy, począwszy od ucznia szkoły podstawowej. Ale nie w Polsce. Tu cena produktów Apple jest stosunkowo wysoka. Dlatego też grupa wiekowa odbiorców w Polsce jest znacznie wyższa niż na zachodzie.

Cena nie jest jedynym ograniczeniem jakie napotkają użytkownicy. Otóż okazuje się, że po zarejestrowaniu się w Polskim iStore (a bez kombinacji z rejestracją w USA się nie da), nie uzyskamy pełnego dostępu do całego asortymentu aplikacji czy choćby pobierania okładek do albumów (które są darmowe). No niestety, Polska nadal uważana jest jako kraj trzeciego świata.

W Polskich sklepach nie kupimy również limitowanej, czerwonej wersji z serii PRODUCT RED Nie zamówimy również laserowego graweru (do wykorzystania dwa wiersze po 24 znaki każdy), darmowego poza granicami naszego kraju. Tak, z tym nie mają problemu otaczający nas sąsiedzi, ale My jesteśmy tylko białą plamą na mapie Apple, i nie tylko jego zresztą.

Również na pytanie „gdzie kupić?” odpowiedź nie jest tak oczywista jak można by się było tego spodziewać. iSpot nie odezwał się i nie zrealizował zamówienia przez ponad tydzień. W wielu sklepach produkt ten dostępny jest na zamówienie. Po zamówieniu w czterech sklepach tego samego dnia najszybciej zamówienie zrealizował Cortland, który paczkę dostarczył na trzeci dzień roboczy i to bez kosztów transportu.

Czy posiadacze Nano 3G powinni ze smutkiem spoglądać na swoje nabytki i myśleć o ich zmianie na nowsze? Według mnie nie. Inaczej zachować mogą się posiadacze starszych generacji. Co jednak poprawiono w nowej generacji?

- Kształt. 3G trudno obsługuje się jedną ręką – mi się to nie udało, jego następca natomiast w dłoni leży bardzo wygodnie.

- Dźwięk. Jest ponoć bardzo zbliżony jakościowo w obu wersjach. Niestety zbyt krótko miałem styczność z 3G aby móc powiedzieć coś więcej na ten temat. Zauważyłem jednak, że 4G jest minimalnie głośniejszy.

- Cover Flow. U poprzednika funkcja ta działa dość wolno i niezbyt płynnie.

- Akcelerometr. Tego we wcześniejszej generacji nie było.

- Szybka. W 3G zastosowano stosunkowo cienką i plastikową szybkę.

- Funkcje „Shake to shuffle” oraz „Genius” – nowość w Nano.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Są odtwarzacze i jest iPod - test iPod Nano 4G
 
 » iTechnika
 » Osprzęt
 » Dźwięk, dźwięk ... dźwięk!
 » Dodatki, różności
 » iTunes 8
 » Z prędkością dźwięku
 » Dla kogo?
 » Werdykt
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »