Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Przegląd obudowy iSolo 210 Gigabyte'a
    

 

Przegląd obudowy iSolo 210 Gigabyte'a


 Autor: DYD | Data: 22/09/08

iSolo 210 od zewnątrz

  
(kliknij, aby powiększyć)

  
(kliknij, aby powiększyć)

  
(kliknij, aby powiększyć)

  
(kliknij, aby powiększyć)

  
(kliknij, aby powiększyć)

  
(kliknij, aby powiększyć)

  
(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

W dość sporym pudle znajdziemy czarną obudowę typu midi-tower. Dostępne są także w tej serii obudowy w kolorze srebrnym i metaliczno-szarym. Nie wiem jak pozostałe wersje kolorystyczne, ale czarna prezentuje się bardzo stylowo i elegancko. Pierwszy kontakt z modelem iSolo 210 sprawia wrażenie, że mamy do czynienia z produktem wysokiej jakości. To głównie dzięki ciekawie zaprojektowanej przedniej części obudowy. Delikatne i ciekawe wcięcie u dołu, w połączeniu z dużym przyciskiem Power i symetrycznie rozłożonymi dodatkowymi wejściami I/O dobrze komponują się z płaską czarną maskownicą z wentylowanej blachy. Front obudowy - konkretnie fragment pod przyciskiem Power, boczne i górne listwy - wykonano z użyciem szczotkowanego aluminium, znanego z dobrej jakości sprzętu Hi-Fi. Dodatkowo srebrna ramka wokół całego frontu dodaje całości uroku, a jednocześnie nie posiada ona ostrych krawędzi, przez co jest bezpieczna dla naszych dłoni. Zaślepki slotów 5.25 i 3.5 cala są także wykonane z wentylowanej blachy i trzeba przyznać, że całość tworzy ciekawy design.

Obudowa posiada zdejmowalne obie boczne ścianki - mocowanie jest tradycyjne na dwie śrubki, bez potrzeby korzystania ze śrubokręta. Po zdjęciu bocznych ścianek, otrzymujemy dostęp do przedniego panela. Jego demontaż jak i późniejszy montaż nie stanowi żadnego problemu - wystarczy podważyć lekko cztery plastykowego zaczepy - trwa to dosłownie kilka sekund i jest banalnie proste, nie trzeba się z niczym siłować. Jedna ze ścian bocznych obudowy posiada prawie w całości wentylowane okno z umiejscowionym logo iSolo w jednym z rogów. Jak wcześniej wspominałem, zaślepki slotów 3.5 i 5.25 cala są wentylowane, a dodatkowo w celu zabezpieczenia przed kurzem, wyposażono je we specjalne zabezpieczające materiałowe wkładki. Przydało by się też podobne zabezpieczenie przeciw kurzowe w bocznej ściance, która również posiada wentylację. W tej ściance można zdemontować wentylowaną część (8 śrubek) i wstawić np. przezroczystą szybę lub inny dowolny element.

Front obudowy posiada pięć slotów na urządzenia typu 5.25" i dwa na napędy 3.5". Nie ma w tym modelu przycisku Reset, ograniczono się do większego przycisku Power, z dodatkowym, lekkim niebieskim podświetleniem. Po lewej stronie od niego znalazły się dwa złącza USB 2.0, natomiast z prawej umiejscowiono wyjścia Audio (AC'97/HD) oraz jeden port IEEE1394. Poniżej wejść znajduje się logo Gigabye Chasis, które jest delikatnie podświetlane przez dwie niebieskie diody umieszczone obok przycisku Power. Nie jest to nachalne światło, daje przyjemny efekt który delikatnie podświetla dół frontu.

Na spodzie obudowy znajdziemy cztery nóżki, wykonane także w stylu przypominającym klocki i segmentu audio Hi-Fi. Dzięki szerokim i antywibracyjnym nóżkom, uzyskano odpowiednią stabilność obudowy.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Przegląd obudowy iSolo 210 Gigabyte'a
 
 » Gigabyte iSolo 210 specyfikacja
 » iSolo 210 od zewnątrz
 » iSolo 210 od środka
 » Montaż i podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »