Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Przegląd dwóch kamer IP: ICA-HM131 oraz Compro IP530
    

 

Przegląd dwóch kamer IP: ICA-HM131 oraz Compro IP530


 Autor: DYD | Data: 13/08/10
     

Kamera ICA-HM131 w działaniu

Kamerę IP Planet ICA-HM131 sprawdziliśmy w działaniu przy wykorzystaniu webowej aplikacji DCViewer. Kliknięcie na oknie z przekazem wideo pokazuje aktualne informacje o przekazie wideo (rozdzielczość, typ przekazu, bitrate video/audio ilość utraconych klatek). Nie było z nią większych problemów, odpowiednie ustawienie przekierowania portów na routerze oraz poprawna konfiguracja kamery umożliwiła monitoring przez internet. Podłączanie kilku użytkowników na raz nawet przy słabych łączach umożliwiało czytelny podgląd transmisji wideo. W aplikacji Cam Viewer Plus Pro brakuje łatwego rejestrowania obrazu oraz eksportu do innych formatów video. Można jedynie stworzyć prosty harmonogram nagrań.

System detekcji ruchu można konfigurować w kilku zakresach: próg czułości, poziom detekcji oraz interwał czasowy. Po odpowiednim skonfigurowania poczty lub ftp, w przypadku wykazania ruchu w danej strefie, kamera wyśle wpierw informacje o alarmie, a następnie prześle w mailu zdjęcia, które uchwyciła. Nasłuch dźwięku jest symboliczny, kamerka wychwytuje dźwięki, lecz w bardzo kiepskiej jakości.

Kamera nagrzewa się w pewnym stopniu, więc nie należy jest wystawiać na oddziaływanie wysokiej temperatury. Umieszczona na ścianie lub blacie może bez problemu pracować 24h na dobę, nie ma obawy o przegrzanie urządzenia.

Na poniższych trzech filmach przedstawiamy funkcjonowanie kamery. Na pierwszym filmie zaprezentowaliśmy przegląd funkcji programu DCViewer. Drugie video przedstawia funkcje detekcji ruchu w działaniu wraz z wysyłką maila. Trzeci film prezentuje możliwości video kamerki - pokazujemy też pod koniec screenshoty w rozdzielczości 1080p z kamery oraz zrzuty ekranu w różnych momentach oświetlenia.
Full HD zrzut ekranu z kamerki (kliknij, aby powiększyć)


Full HD zrzut ekranu z kamerki (kliknij, aby powiększyć)

Na koniec zrzuty ekranu z kamerki w różnych rodzajach oświetlenia:


Światło dzienne (kliknij, aby powiększyć)Noc - oświetlenie pełne (kliknij, aby powiększyć)Noc - oświetlenie częściowe (kliknij, aby powiększyć)Noc - oświetlenie tylko z monitora (kliknij, aby powiększyć)Noc - brak oświetlenia (kliknij, aby powiększyć)

Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Przegląd dwóch kamer IP: ICA-HM131 oraz Compro IP530
 
 » ICA-HM131 opis i dane techniczne
 » Planet ICA-HM131 instalacja i oprogramowanie
 » Kamera ICA-HM131 w działaniu
 » Planet ICA-HM131 podsumowanie
 » Compro IP530 opis i dane techniczne
 » IP530 instalacja i oprogramowanie
 » Compro IP530 w działaniu
 » Compro IP530 podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »