Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Przegląd dwóch kamer IP: ICA-HM131 oraz Compro IP530
    

 

Przegląd dwóch kamer IP: ICA-HM131 oraz Compro IP530


 Autor: DYD | Data: 13/08/10
     

Planet ICA-HM131 podsumowanie

Kamerka IP Planet ICA-HM131 to ciekawe rozwiązanie do monitoringu mieszkania czy domu, lecz także działki lub domku letniskowego, o ile mamy tam zasięg sieci internet. Zasilanie poprzez ethernet (PoE) daje swobodę ustawienia kamerki w dowolnym miejscu, gdyż można wykorzystać kabel do 100 metrów długości. Zakres temperatur w jakich potrafi pracować kamera od 0 do 50 stopni C umożliwia wystawienie kamery na zewnątrz w wiosennych i letnich okresach.

Jakość transmisji wideo dzięki kodekowi H.264 w różnych przedziałach kompresji daje czytelny i wyraźny obraz przy jasnym oświetleniu. W słabym świetle także obraz jest poprawny, dopiero w zupełnych ciemnościach wiele już nie zobaczymy. Dobra jakość obrazu uzyskana została dzięki odpowiedniemu przetwornikowi CMOS z progresywnym skanowaniem. Nie ma problemu z jednoczesnym przesyłaniem strumieni wideo do wielu użytkowników w standardzie 1080p. Dzięki obsłudze detekcji ruchu kamera potrafi monitorować podejrzane ruchy w obszarze obserwacji oraz wysyłać informację poprzez e-mail lub FTP.

Pole widzenia kamerki jest dość spore, co rekompensuje trochę brak zdalnego sterowania obiektywem oraz zooma. Sterowanie obiektywem i jego ostrością możliwie jest tylko w sposób manualny, po wcześniejszym demontażu pokrywy. Także oprogramowanie dołączane do kamery mogło by być bardziej dopracowane i przede wszystkim w pełnej wersji. Przydałaby się także polska wersja językowa oprogramowania. Webowa aplikacja jest poprawna, szkoda tylko, że działa jedynie pod przeglądarką IE - chociaż w innych przeglądarkach możliwy jest sam podgląd transmisji wideo na porcie 8008.

Cena kamerki wynosi około 700zł, należy także pamiętać o urządzeniu zasilającym zgodnym z PoE.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Przegląd dwóch kamer IP: ICA-HM131 oraz Compro IP530
 
 » ICA-HM131 opis i dane techniczne
 » Planet ICA-HM131 instalacja i oprogramowanie
 » Kamera ICA-HM131 w działaniu
 » Planet ICA-HM131 podsumowanie
 » Compro IP530 opis i dane techniczne
 » IP530 instalacja i oprogramowanie
 » Compro IP530 w działaniu
 » Compro IP530 podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »