Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Przegląd dwóch kamer IP: ICA-HM131 oraz Compro IP530
    

 

Przegląd dwóch kamer IP: ICA-HM131 oraz Compro IP530


 Autor: DYD | Data: 13/08/10
     

IP530 instalacja i oprogramowanie

Proces instalacji kamery Compro przebiega podobnie jak to miało miejsce w modelu firmy Planet. Na początku podłączamy kamerę do naszej sieci lokalnej i zasilamy ją poprzez gniazdko elektryczne. Kolor niebieskiej diody we frontowej części kamery ilustruje poprawną pracę kamery w sieci. Następnie wkładamy płytkę CD, z której to uruchamiamy program iConnect. Wyszukujemy urządzenie i kamerka powinna znaleźć się na liście pod lokalnym adresem IP 192.168.0.XXX - w naszym przypadku była to końcówka .100. Na screenach poniżej przedstawiamy proces instalacji kamery w systemie.

     
(kliknij, aby powiększyć)     
(kliknij, aby powiększyć)     
(kliknij, aby powiększyć)

Jak już jesteśmy pewni, że system znajduje kamerkę w sieci lokalnej możemy przejść do kolejnego kroku. W przeglądarce Internet Explorer 6.0 lub wyższej (podobnie jak w przypadku kamery Planet, w innych przeglądarkach nie działa oprogramowanie IP Camera LifeView /WebVUer z kamery Compro oparte na technologii ActiveX) wpisujemy adres http://192.168.0.100 i logujemy się do oprogramowania kamery (login: admin, hasło: takie jak wcześniej ustanowiliśmy). Tam musimy zaakceptować dodatki ActiveX od Compro i jeśli wszystko pójdzie sprawnie powinniśmy zobaczyć w oknie przeglądarki następujący obraz.

  
(kliknij, aby powiększyć)

Podobnie jak w przypadku instalacji kamerki IP firmy Planet, tak i tutaj jeśli pojawią się jakieś kłopoty z brakiem przekazu wideo lub dostępem do kamerki z poziomu przeglądarki, to zazwyczaj odpowiedzialność padnie na: ustawienia routera oraz zapory sieciowej. Standardowo kamerka przesyła wideo korzystając z portu webowego HTTP 80 oraz protokołu RTSP 554. Wartości te możemy zmieniać w pewnych ustalonym zakresie (dostępny pełny opis w instrukcji online). Warto jednak w naszym routerze przekierowywać porty dla naszej kamerki, dzięki temu będziemy mieli także dostęp do naszej kamery nie tylko z poziomu sieci lokalnej, ale także przez sieć internet. Oczywiście należy także odpowiednio skonfigurować dział "Network" w oprogramowaniu IP Camera LifeView.

Dodatkowe oprogramowanie dostarczane z kamerką to pełna wersja aplikacji VideoMate ComproView do zarządzania 32. kanałowym systemem zdalnego nadzoru IP. To rozbudowany system umożliwiający przede wszystkim monitoring do 32 kamer jednocześnie, nagrywanie, archiwizowanie i odtwarzanie materiału video, ustawienia alarmów (ftp, mail, sygnał dźwiękowy), grupowanie kamer czy definiowanie harmonogramu pracy kamer. Możemy ustalać własne strefy PTZ, aby mieć szybki dostęp do nich z poziomu aplikacji webowej lub zewnętrznej VideoMate ComproView. Można także zdefiniować ścieżkę patrolowania kamery, która będzie automatycznie obserwować wybrane przez nas elementy obszaru. W tym celu wykorzystujemy wcześniej zdefiniowane strefy PTZ, ustawiamy ścieżkę kamery oraz odstępy czasowe miedzy strefami PTZ.

  
(kliknij, aby powiększyć)

System inteligentnego śledzenia i monitoringu korzysta z kilku funkcji takich jak: detekcja zdefiniowanych stref (maksymalnie 3 strefy), rejestru wideo, utraty zdefiniowanego obiektu a także detekcja twarzy oraz głosu. Użytkownikowi pozostawia się dwa rodzaje konfiguracji aplikacji VideoMate ComproView.: szybki i pełny. Pełny setup posiada ogromny i wyczerpujący zestaw opcji, który zamieszczamy poniżej na obrazkach.

     
(kliknij, aby powiększyć)     
(kliknij, aby powiększyć)     
(kliknij, aby powiększyć)

Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Przegląd dwóch kamer IP: ICA-HM131 oraz Compro IP530
 
 » ICA-HM131 opis i dane techniczne
 » Planet ICA-HM131 instalacja i oprogramowanie
 » Kamera ICA-HM131 w działaniu
 » Planet ICA-HM131 podsumowanie
 » Compro IP530 opis i dane techniczne
 » IP530 instalacja i oprogramowanie
 » Compro IP530 w działaniu
 » Compro IP530 podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »