Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Recenzja odtwarzacza DVD/DivX - Kiss DP 1000
    

 

Recenzja odtwarzacza DVD/DivX - Kiss DP 1000


 Autor: NimnuL | Data: 08/11/04

Update (18/11/2004)

Aktualnie w sieci dostępne są dwie wersje oprogramowania. Nieco starsza, ale oficjalna wersja 2.84 dostępna na stronie domowej Kissa oraz nieoficjalna, zmodowana wersja 2.8.8. dostępna na stronie: swryby.sotiko.pl/kiss

Zajmę się wersją nieoficjalną choćby ze względu na możliwość wyboru czcionek. Wyboru tego należy jednak dokonać w momencie uaktualniania oprogramowania, to pewna niedogodność, jednak raz dobrze dobranej czcionki nie będziecie chcieli więcej zmieniać. Po kilku próbach wybrałem czcionkę dużą (35 pkt) w wersji "normalna 2". Dla mnie jako krótkowidza najlepiej się sprawdza. W linii mieści się 46 znaków, co wystarcza na wyświetlenie całych wierszy pod warunkiem, że dłuższe sentencje są łamane na kolejne poziomy. Po przetestowaniu kilku napisów, bardzo nieliczne zdania były obcinane o kilka znaków.

Przystępujemy więc do uaktualnienia oprogramowania. W tym celu pobrany z sieci plik z obrazem płyty należy nagrać na CD (DAO + zamknięcie płyty). Tak przygotowany krążek wkładamy do Kissa, poczym pojawi się komunikat:


(kliknij, aby powiększyć)

W tym momencie w przypadku modeli DP1000 oraz DP1500 należy na chwilę wyciągnąć wtyczkę zasilania. Po jej ponownym włożeniu na ekranie pojawi się kolejny obraz:


(kliknij, aby powiększyć)

Do wyboru otrzymujemy dwie opcje. Full update powoduje wgranie nowego firmware i zresetowanie wszystkich ustawień do stanu fabrycznych, Partial update natomiast aktualizuje BIOS bez resetowania ustawień. Ja wybrałem pełną aktualizację.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Po skończonym procesie tacka z płytą wysunie się. Napęd nie będzie reagował na żadne polecenia, toteż należy na około 1 minutę wyjąć wtyczkę z sieci. Po ponownym uruchomieniu odtwarzacza przywita nas nowe tło.


(kliknij, aby powiększyć)

Ostatecznie nie zauważyłem jednak by pojawiły się nowe możliwości w menu (te mają pojawić się w oficjalnej wersji 2.8.9). Jednak dzięki aktualizacji znikły trzy podstawowe błędy jakie występowały wcześniej. Jak już wcześniej wspomniałem, najważniejsze, że teraz wyświetlane są poprawnie polskie czcionki. Po drugie, napisy są znacznie większe i bardziej czytelne. Napisy teraz nie muszą mieć nazwy takiej samej jak film który odtwarzają. Również problem z b. szybko znikającymi napisami w niektórych filmach więcej się nie pojawił.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Cieszę się, że oprogramowanie dla odtwarzaczy Kiss jest wciąż rozwijane i poprawiane. Dzięki temu można w tym momencie wykreślić dwie wady jakie wypunktowałem wcześniej w teście:

- brak polskich czcionek w napisach (nie dot. DVD i VCD)
- brak możliwości powiększenia napisów oraz wyboru pliku z napisami

W tym momencie trudno jest znaleźć istotne wady modelu DP1000. Pozostaje jedynie czekać na kolejną wersję oprogramowania i sprawdzenia co nowego wniosą. Nie omieszkam was o tym poinformować.

Na koniec chciałem podziękować sąsiadowi, który użyczył odtwarzacza dla zaprezentowania nowego oprogramowania.

poprzednia strona (Słowo na koniec)    -   następna strona (Update (18/11/2004))
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja odtwarzacza DVD/DivX - Kiss DP 1000
 
 » Pod lupą
 » Ustawienia
 » Charakterystyka
 » Pierwsze włożenie płyty
 » Odtwarzacz DVD/VCD
 » Odtwarzacz DivX/XviD
 » Odtwarzacz MP3
 » Przeglądanie zdjęć
 » Słowo na koniec
 » Update (18/11/2004)
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »
 
  Sprzęt do testów dostarczyły firmy:

Sklep Internetowy Sirius Computers      Sklep Internetowy Sirius Computers