Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Recenzja odtwarzacza DVD/DivX - Kiss DP 1000
    

 

Recenzja odtwarzacza DVD/DivX - Kiss DP 1000


 Autor: NimnuL | Data: 08/11/04

Odtwarzacz DivX/XviD

Odtwarzacz płytę zawierającą katalogi w swojej strukturze danych wyświetla podobnie jak czyni to komputer. Aby dostać się do żądanego katalogu wystarczy go po prostu zaznaczyć i wejść do niego przez przycisk Enter na pilocie.

Główną zaletą omawianego urządzenia jest zdolność odtwarzania materiału zakodowanego w formacie DivX oraz XviD. Wspomniałem wcześniej, że obsługuje również napisy. Ich obsługa niestety pozostawia bardzo wiele do życzenia. Polskie znaki nie są wyświetlane, zamiast nich pojawiają się nieczytelne "krzaczki", dodatkowo litery są bardzo małe i nie ma możliwości ich powiększenia. Brak również możliwości ich przesunięcia w pionie. Bardzo zaskoczyło mnie również to, że napisy muszą mieć taką samą nazwę, co film z którym mają być odtworzone, w przeciwnym razie nie będą widoczne. Nie ma także możliwości wybrania jaki plik z napisami ma być odtworzony. Dodam jeszcze, że wiele napisów jakie sprawdziłem z odtwarzaczem były wyświetlane bardzo krótko. Linijki pojawiały się na ułamki sekund, poczym znikały, mimo że na komputerze odtwarzane były poprawnie. Te mankamenty sprawiają, że pomimo obsługi napisów, wciąż jest to bezużyteczny dodatek. Przynajmniej dopóki nie pojawi się nowsze oprogramowanie poprawiające ten stan rzeczy.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Niezależnie od tego jaką wersją kodeków był skompresowany film, nie napotkałem żadnych problemów z jego odtworzeniem. Obraz jest poprawny, nie ma przekłamań w kolorach ani jego strukturze. Dźwięk zawsze był zsynchronizowany z obrazem, a jego jakość nie odbiegała od tego co prezentował komputer.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Dostępne jest także przewijanie materiału w każdą stronę tak jak to miało miejsce w filmach DVD. Powiększanie obrazu oraz wyświetlanie kilku podstawowych danych o samym filmie.


(kliknij, aby powiększyć)

Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja odtwarzacza DVD/DivX - Kiss DP 1000
 
 » Pod lupą
 » Ustawienia
 » Charakterystyka
 » Pierwsze włożenie płyty
 » Odtwarzacz DVD/VCD
 » Odtwarzacz DivX/XviD
 » Odtwarzacz MP3
 » Przeglądanie zdjęć
 » Słowo na koniec
 » Update (18/11/2004)
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »