Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Opis: Kiss DP-1500, DP-470 i Jamo E310 5.1
    

 

Opis: Kiss DP-1500, DP-470 i Jamo E310 5.1


 Autor: NimnuL | Data: 23/12/04

Opis: Kiss DP-1500, DP-470 i Jamo E310 5.1Wstęp będzie krótki, choć temat obszerny. O filmach w formacie DivX/XviD wiadomo tyle, że są obecnie najpopularniejszym formatem w amatorskich, domowych wideotekach. Wraz ze spadkiem cen nagrywarek i nośników DVD, pozycja filmów w skompresowanym formacie zostaje nieco zachwiana, wciąż jednak wiedzie prym.

Aby móc cieszyć się seansem bez udziału komputera firma Kiss przygotowała m.in. modele DP-1500 oraz DP-470, które w niniejszej recenzji zaprezentuję naszym czytelnikom. Dodatkowo model DP-470 w komplecie zawiera zestaw głośników w systemie 5.1 - Jamo E310, które również staną się tematem opisu. Zapraszam.
     

Kiss DP-1500


Recenzja odtwarzaczy DVD: Kiss DP-1500 i DP-470 oraz głośników Jamo E310

Jest to praktycznie identyczny model jak wcześniej opisywany DP-1000. Różnica, jedyna tkwi w na tylnej ściance urządzenia i jego funkcjonalności, ale po kolei.

Niewielkich rozmiarów pudełko w stonowanych barwach...


(kliknij, aby powiększyć)

... kryje w sobie omawiany model DP-1500 firmy Kiss.


(kliknij, aby powiększyć)

Jest to urządzenie o rozmiarach 230 x 51 x 310 mm (szer x wys x gł) i podobnie jak poprzednik nie pasuje nawet do zestawu grającego "mini" o szerokości 28cm. Na pełnowymiarowym urządzeniu szerokim na 43cm (omawiany później DP-470) wygląda pociesznie.

  
(kliknij, aby powiększyć)

Kolorystyka urządzenia jest spokojna, bez krzykliwych dodatków. Cały odtwarzacz wykonany jest z plastiku. Przedni panel wypolerowany na lustro, pozostała część natomiast jest matowa. Przez środek przeprowadzona jest srebrna, plastikowa listwa. Jakość wykonania jest bardzo dobra, jednak górna pokrywa odtwarzacza jest dość elastyczna i łatwo ugina się pod ciężarem. Powoduje to, że odnosi się wrażenie delikatności konstrukcji.

W komplecie z DP-1500 znajdują się cztery instrukcje obsługi, tradycyjnie brak tłumaczenia polskiego:


(kliknij, aby powiększyć)

Elektroniczną wersję instrukcji w j. polskim znajdziemy pod adresem: www.kissdivx.pl


(kliknij, aby powiększyć)

Dalej w pudełku obecna jest pozostała część akcesoriów: przewód zasilający, przewód audio i video, scart oraz płyta z oprogramowaniem PC-Link.


(kliknij, aby powiększyć)

Całość dopełniona jest identycznym pilotem jaki dostępny jest w modelu DP-1000.


(kliknij, aby powiększyć)

Przedni panel odtwarzacza praktycznie całkowicie ogolony został z przycisków. Dostępne są zaledwie dwa "guziczki", z czego jeden umożliwia otwarcie/zamknięcie tacki i zatrzymanie odtwarzania, drugi natomiast uruchomienie i pauzowanie filmu/muzyki.

Wyświetlacz znajduje się pod tacką. Dostępne są 4 stopnie jego jasności (jednocześnie dotyczą podświetlenia przycisków): maksymalna, średnia, minimalna (przyciski nie są już podświetlone) oraz wyświetlanie wyłączone.

Włączenie i wyłączenie Kissa odbywa się przez użycie przycisku na pilocie, a stan uśpienia odtwarzacza sygnalizowany jest na wyświetlaczu przez poziome kreseczki.

Mechanizm tacki jest bardzo cichy i wystarczająco szybki, a sama podstawka masywna i sprawiająca wrażenie trwałej. Czarny kolor szufladki ładnie komponuje się z resztą urządzenia.


(kliknij, aby powiększyć)

Na tylnym panelu umieszczono standardowy zestaw gniazd z sygnałami wyjściowymi: cyfrowe współosiowe oraz optyczne audio prowadzące sygnał do dekodera Dolby Digital, analogowe stereofoniczne oraz S-Video i composite dla sygnału wizj, a także Euro złącze. W lewym rogu tylnej ścianki znajduje się gniazdo zasilania. Różnica w stosunku do modelu DP-1000 polega na obecności gniazda sieci Ethernet 10/100 oraz slotu na kartę PCMCIA do komunikacji bezprzewodowej.

Znaczek nad gniazdem sieciowym wskazuje na blokadę regionu nr. 2 dla nośników DVD.

poprzednia strona (Kiss DP-1500)    -   następna strona (Kiss DP-1500: opcje)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Opis: Kiss DP-1500, DP-470 i Jamo E310 5.1
 
 » Kiss DP-1500
 » Kiss DP-1500: opcje
 » Kiss DP-1500: charakterystyka
 » Wgrywanie firmware'u
 » Seans
 » Problemy
 » Podsumowanie
 » Kiss DP-470
 » Kiss DP-470: opcje
 » Kiss DP-470: charakterystyka
 » Film i muzyka
 » Podsumowanie
 » Jamo E310PDD
 » Rzeczywiste parametry
 » Podsumowując
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »