Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Ciężkie działo? Stacjonarny rekorder DVD Kiss VR-558
    

 

Ciężkie działo? Stacjonarny rekorder DVD Kiss VR-558


 Autor: NimnuL | Data: 20/02/07

Odtwarzanie filmów

Do wyboru mamy możliwość odtwarzania filmów z płyty, dysku lub z komputera podłączonego do LAN.


(kliknij, aby powiększyć)

Po wskazaniu gdzie mają zostać przeszukane pliki na ekranie pojawi się struktura logiczna nośnika. Niestety obsługa szeroko pojętych filmów DivX wypadła kiepsko.

DivX 3.11, 4.x oraz 5.x także kodowany technologią GMC odtwarzane są poprawnie. Niestety już kodek QPEL nie jest obsługiwany. Filmy kodowane kodekiem XviD odtwarzane są poprawnie pod warunkiem, że nie użyto GMC lub QPEL. Dodatkowo natrafiałem na filmy, w których obraz cyklicznie przeskakiwał co kilkanaście sekund.

Filmy można powiększać o około 1,5x, 2x, 3x i 4x oraz przewijać z podglądem z prędkościami do około 16x. Skąd tutaj moja niepewność? Otóż odtwarzacz nie informuje nas o liczbach, a producent milczy na ten temat więc oceniam te wartości „na oko”.

Co więcej, niektóre filmy DivX pomimo, że odtwarzane są poprawnie to nie dają się przewijać, pozostaje jedynie opcja „search”.


(kliknij, aby powiększyć)

To jednak jeszcze nie wszystko. Zdawać się może, że obsługa napisów przedstawia się już całkowicie koszmarnie. Po pierwsze plik z napisami zostanie wczytany tylko jeśli będzie miał taką samą nazwę jak plik video. Nie zostanie jednak załadowany jeśli jego wielkość przekroczy 56KB. Po drugie polskie znaki nie są wyświetlane poprawnie, przynajmniej nie w ustawieniach domyślnych. Otóż instrukcja obsługi w żaden sposób nie wyjaśnia jak rozwiązać ten problem. Na jednym forum doczytałem się jednak, że przyciskiem List na pilocie wystarczy wybrać odpowiednie kodowanie znaków.


(kliknij, aby powiększyć)

Po tym zabiegu polskie ogonki stają się widoczne, tylko dlaczego instrukcja milczy w sprawie kodowania znaków? Tak czy siak nie ma możliwości konfiguracji napisów (ich wielkości, położenia, tła itd.). Słowem – kiepska sprawa.

Odtwarzanie filmów DVD nie sprawi nam jednak żadnych niespodzianek. Zachowuje się typowo jak miliony innych odtwarzaczy DVD. Urządzenie nie omija jednak reklam np. w filmach z gazet.

Napęd optyczny niestety nie należy do bezgłośnych. Podczas odczytu filmów DVD dochodzi z jego wnętrza ciche „cykanie”, które mnie osobiście bardzo drażniło. Co prawda podczas głośnych seansów w dzień niepożądanych dźwięków nie usłyszymy jednak w czasie nocnych seansów cykliczny dźwięk może niejednego rozpraszać. Przy odtwarzaniu filmów DivX czy MP3 owe „cykanie” jest znacznie rzadsze, choć nadal występuje.

Na koniec dodam, że Kiss posiada skalar rozdzielczości pozwalający wyświetlać obraz o rozmiarze do 1280x1024.

Kilka słów o prędkości Kissa VR-558. Czas uruchomienia rekordera jest natychmiastowy. Uruchomienie dysku twardego trwa natomiast 8s. Dysk pracuje bardzo cicho, nie słychać nawet pracujących głowic. Gdy HDD nie jest używany wyłącza się po 5 minutach. Czas rozpoznania płyty z filmem DVD wynosi około 11s, rozkręcenie i rozpoznanie DVD z nagranymi np. DivXami czy muzyką trwa około 21s. Czas wczytywania filmu VOB trwa około 1s, natomiast DivX ładują się około 3s, a muzyka MP3/WMA/OGG niecałą 1s.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Ciężkie działo? Stacjonarny rekorder DVD Kiss VR-558
 
 » Wstępne rozpoznanie
 » Wygląd
 » Oprogramowanie
 » Odtwarzanie filmów
 » Nagrywanie filmów
 » Muzyka i zdjęcia
 » Narzędzie sieciowe
 » Smutny koniec
Wyświetl komentarze do artykułu »