Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | TEST: Pojedynek Microsoft Laser 6000 kontra A4Tech X-750F
    

 

TEST: Pojedynek Microsoft Laser 6000 kontra A4Tech X-750F


 Autor: Spieq | Data: 27/03/06

Runda II - ważenie przeciwników

Na pierwszy rzut oka masywniejszym modelem jest Laser 6000, który okazuje się być jednak lżejszy od X-750F. Nie wiemy nic na temat wagi 6000, ale jest on zaskakująco lekki (lżejszy od przodka IE 4.0). Z kolei X-750F waży zapewne mniej więcej tyle samo, co X-718 (najwyżej niuanse typu zmiana technologii, brak diody...). Dla przypomnienia to ok. 104g.

Przy okazji męczenia X-718 stwierdziłem: "Pierwszy kontakt z myszką zaowocował okrzykami zachwytu, mysz leży mi wyśmienicie w dłoni, w zasadzie garnitur szyty na miarę przez lokalnego mistrza. Skoro leży mi wyśmienicie, to niezbity i kolejny dowód na to, że opisywana mysz to gałąź z drzewa genealogicznego kurdupli." Z Laserem 6000 jest nieco inaczej, ale to tylko pozory. Przypatrzmy się wymiarom myszki Microsoftu:

W porównaniu z Logitechem G5 jest nieznacznie mniejszy, za to wyczuwalnie lżejszy. Czyli typowa myszka kanapowa? Otóż nie, ale nic z tych rzeczy, przytrzymam Was jeszcze w niepewności. To w zasadzie tyle, niech przemawiają rozmiary i zdjęcia. Poniżej mamy porównanie z IE 4.0, wcześniejszym modelem Microsoftu:

  
(kliknij, aby powiększyć)

  
(kliknij, aby powiększyć)

X-750F? Rozmiary te same, co w podanym powyżej X-718. Dzięki takim, a nie innym rozmiarom myszki jesteśmy w stanie zdominować ją samymi palcami, co jest zaletą wielką i warto ją podkreślać. Dla zwolenników myszek palczastych fakt ten może być decydujący w przypadku kupna, wypada się więc z niego cieszyć. Smutną minę mogą mieć natomiast osoby, które matka natura dość obficie obdarzyła w kształty (dłoni!), dla nich myszka może być faktycznie nieco za mała. Na stronie producenta rozmiary podane są w calach, miara ta jest nam obca, poza tym różnie bywa z tymi "oficjalnymi" parametrami. Wziąłem więc sprawy w swoje ręce i wyszły następujące liczby - długość: 11,7cm; szerokość w punkcie krytycznym: 6,4cm, przy rolce wynosi ona 4,6cm od podstawy, od góry należy dodać około centymetra (logiczny wniosek, że mysz na przedzie zwęża się ku dołowi).

Poniżej porównanie dwóch testowanych konkurentów:

  
(kliknij, aby powiększyć)

  
(kliknij, aby powiększyć)

Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: TEST: Pojedynek Microsoft Laser 6000 kontra A4Tech X-750F
 
 » Runda I - gra wstępna promotorów
 » Runda II - ważenie przeciwników
 » Runda III - wrażenie na przeciwniku
 » Runda IV - ujeżdżanie przeciwnika
 » Runda V - słów kilka o trenerach-instalatorach
 » Runda VI - precyzja uderzeń DPI
 » Runda VII - werdykt
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »