TEST: Pojedynek Microsoft Laser 6000 kontra A4Tech X-750F Autor: Spieq | Data: 27/03/06
|
|
Runda II - ważenie przeciwników
Na pierwszy rzut oka masywniejszym modelem jest Laser 6000, który okazuje się być jednak lżejszy od X-750F. Nie wiemy nic na temat wagi 6000, ale jest on zaskakująco lekki (lżejszy od przodka IE 4.0). Z kolei X-750F waży zapewne mniej więcej tyle samo, co X-718 (najwyżej niuanse typu zmiana technologii, brak diody...). Dla przypomnienia to ok. 104g.
Przy okazji męczenia X-718 stwierdziłem: "Pierwszy kontakt z myszką zaowocował okrzykami zachwytu, mysz leży mi wyśmienicie w dłoni, w zasadzie garnitur szyty na miarę przez lokalnego mistrza. Skoro leży mi wyśmienicie, to niezbity i kolejny dowód na to, że opisywana mysz to gałąź z drzewa genealogicznego kurdupli." Z Laserem 6000 jest nieco inaczej, ale to tylko pozory. Przypatrzmy się wymiarom myszki Microsoftu:
W porównaniu z Logitechem G5 jest nieznacznie mniejszy, za to wyczuwalnie lżejszy. Czyli typowa myszka kanapowa? Otóż nie, ale nic z tych rzeczy, przytrzymam Was jeszcze w niepewności. To w zasadzie tyle, niech przemawiają rozmiary i zdjęcia. Poniżej mamy porównanie z IE 4.0, wcześniejszym modelem Microsoftu:
(kliknij, aby powiększyć)
(kliknij, aby powiększyć)
X-750F? Rozmiary te same, co w podanym powyżej X-718. Dzięki takim, a nie innym rozmiarom myszki jesteśmy w stanie zdominować ją samymi palcami, co jest zaletą wielką i warto ją podkreślać. Dla zwolenników myszek palczastych fakt ten może być decydujący w przypadku kupna, wypada się więc z niego cieszyć. Smutną minę mogą mieć natomiast osoby, które matka natura dość obficie obdarzyła w kształty (dłoni!), dla nich myszka może być faktycznie nieco za mała. Na stronie producenta rozmiary podane są w calach, miara ta jest nam obca, poza tym różnie bywa z tymi "oficjalnymi" parametrami. Wziąłem więc sprawy w swoje ręce i wyszły następujące liczby - długość: 11,7cm; szerokość w punkcie krytycznym: 6,4cm, przy rolce wynosi ona 4,6cm od podstawy, od góry należy dodać około centymetra (logiczny wniosek, że mysz na przedzie zwęża się ku dołowi).
Poniżej porównanie dwóch testowanych konkurentów:
(kliknij, aby powiększyć)
(kliknij, aby powiększyć)
|