Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Recenzja płyty Leadteka z nForce2
    

 

Recenzja płyty Leadteka z nForce2


 Autor: Andrzej | Data: 05/02/03
     

Rozmieszczenie elementów


Płyta od góry (aby powiększyć fotkę, kliknij)

Płyta została wyposażona w tylko 4! sloty PCI - i jeden ACR - to mało w czasach, gdy w komputerach instaluje się coraz więcej urządzeń. Złącze AGP wyposażono w specjalną zapinkę, dzięki której karta graficzna jest zabezpieczona przed wysunięciem się ze slotu. Na mostku północnym został zainstalowany aluminiowy radiator z logo producenta - to ukłon w stronę osób lubiących ciszę - brak dodatkowego wentylatora na chipsecie to zawsze mniej hałasu - jednak coś za coś - aktywne chłodzenie byłoby wydajniejsze, co może mieć znaczenie przy podnoszeniu częstotliwości FSB.

  
Radiator i mostek płd

Płytę wyposażono w trzy gniazda 3-pinowe dla wentylatorów. Do dyspozycji mamy trzy sloty pamięci ułożone dość dziwnie (2+1) ze względu na obsługę Dual DDR (kości instalujemy w slotach 1 i 3, 2 i 3 lub 1,2,3). Płyta posiada złącza do kabli audio CDROM - karta dźwiękowa dwóch typów oraz złącze aux in, które umożliwi podłączenie np. karty TV bez konieczności używania zewnętrznego kabla typu jack-jack.

Płyta nie ma kontrolera RAID, mamy więc do dyspozycji dwa kanały IDE umiejscowione na dole, w rogu płyty - to rozwiązanie ma swoje wady i zalety - kable nie są wpinane w pobliżu pamięci, więc trudniej coś przypadkowo uszkodzić, z drugiej strony posiadacze wysokich obudów mogą narzekać na zbyt dużą odległość od urządzeń do kontrolera, a same kable w większym stopniu będą utrudniać cyrkulację powietrza wewnątrz obudowy. Dodatkowo ułożenie gniazda zasilania płyty sprawia, że kabel z zasilacza biegnie nad samym wentylatorem procesora.


(aby powiększyć fotkę, kliknij)

Poza tym (w moim przypadku) na wysokości pamięci nie da się zamontować dysku...


(aby powiększyć fotkę, kliknij)

Opisy wyprowadzeń diod i przycisków na płycie są bardzo marne - bez odwołania się do obrazka w instrukcji będą problemy z prawidłowym podłączeniem - mimo to zworki opisane są wzorowo a regulować można nimi FSB między 100, 133 a 166 i napięcie DDR (2.5, 2.6, 2.7V). Płyta posiada 6-cio portowy kontroler USB, więc znajdują się na niej dwa dodatkowe złącza, które można wykorzystać po dokupieniu portów na śledziu.

Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja płyty Leadteka z nForce2
 
 » Leadtek K7NCR18D
 » Pierwsze wrażenia
 » Rozmieszczenie elementów
 » Opis BIOSu
 » Sterowniki i instalacja
 » Benchmarki i wydajność
 » Overclocking
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »