Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Recenzja płyty Leadteka z nForce2
    

 

Recenzja płyty Leadteka z nForce2


 Autor: Andrzej | Data: 05/02/03

Sterowniki i instalacja

Oprogramowanie dołączone na CD-ROM'ie jest podstawowe - są oczywiście sterowniki do wszystkich elementów, ale poza Acrobat'em i instalacyjną wersję DirectX 8.1 nie ma nic… jeszcze raz bieda…. Do zmiany parametrów pracy płyty (napięć i FSB) z poziomu windows'ów. Mamy do dyspozycji program 'Speed Gear'.

Poza tym program podaje wartości napięć, prędkości obrotowe wiatraków oraz temperatury. Jest jednak wyjątkowo 'toporny' i mało praktyczny w obsłudze. Nie wyświetla przez cały czas temperatury, tylko żeby ją odczytać trzeba otwierać kilka dodatkowych okien. Brak dodatkowych wyprowadzeń dźwięku 5.1 producent rekompensuje sterownikami - można w nich tak ustawić kartę dźwiękową, aby zamiast mikrofonu i wejścia liniowego gniazda na płycie stanowiły wyjście tylnych głośników i środkowego/sub woofer'a. Oszczędność do granic - inwestując w zestaw głośników pozbawiamy siebie przyjemności korzystania np. z mikrofonu… Jak ktoś jest zdolny to sobie może wyprowadzić gniazdo AUX z płyty na zewnątrz, ale to wymaga trochę zabawy. Z resztą dźwięk i tak jest dość mizernej jakości (subiektywne odczucie - w porównaniu z SBLive! 5.1).

Sterowniki wydawane przez nvidię są zebrane w tzw. Unified Driver Package - w jednym pliku dostajemy wszystko - sterowniki do chipsetu, karty dźwiękowej, zintegrowanej graficznej, nawet do poprzednika - nForce. To rozwiązanie ma to do siebie, że plik ten zajmuje prawie 30 MB to dużo jak na polski, modemowy, standard. Zaletą jest to, że nie musimy przeczesywać wielu stron i zastanawiać się, która paczka jest dla naszej płyty.

Instalacja sterowników i windows'a przebiegła automatycznie i bezproblemowo. Przez okres testowania sprzęt spisał się wzorowo - żadnych "zwisów".







Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja płyty Leadteka z nForce2
 
 » Leadtek K7NCR18D
 » Pierwsze wrażenia
 » Rozmieszczenie elementów
 » Opis BIOSu
 » Sterowniki i instalacja
 » Benchmarki i wydajność
 » Overclocking
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »