Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Mikroprojektor - test Lenovo M500
    

 

Mikroprojektor - test Lenovo M500


 Autor: NimnuL | Data: 12/09/07

Mikroprojektor - test Lenovo M500Każdy rynek rządzi się własnymi prawami. Wymagania w poszczególnych segmentach również są indywidualne. Nie inaczej jest w świecie projektorów. Kino domowe pożąda sprzętu o wyżyłowanych parametrach obrazu, natomiast zastosowania biznesowe oczekują niewielkich rozmiarów i wagi. Lenovo M500 skierowany jest do drugiego z wymienionych segmentów rynku. To ważący zaledwie 1,1kg projektor o wymiarach zbliżonych do niedużej książki. Jego możliwości są natomiast całkowitym zaprzeczeniem tego co można spodziewać się po jego wyglądzie. Zapraszam.

Design

Wzornictwo jest pierwszym elementem, na który napotykamy czy to na półce sklepowej czy też w prospektach reklamowych. Warto zatem na samym początku przeanalizować wygląd sprzętu, o którym będę się rozwodził.

Trzeba przyznać, że producent temat wyposażenia standardowego potraktował bardzo poważnie. W pudełku znajdziemy różnorodność przewodów, począwszy od zasilającego, przez USB, S-video, video (mini jack-RCA), DVI-dSUB, a na przewodzie audio (mini jack-RCA) skończywszy. Nie zabrakło również instrukcji obsługi oraz pilota z kompletem baterii.


(kliknij, aby powiększyć)

Całość wieńczy bardzo praktyczna torba z wieloma przegródkami, które umożliwiają utrzymanie idealnego porządku w jej wnętrzu. Ochronny pokrowiec w formie walizki wykonano bardzo solidnie, a ścianki są sztywne i grube. Torba ma również uchwyty umożliwiające zaczepienie paska i zawieszenie jej na ramieniu. Taka dbałość o wyposażenie w akcesoria jest rzadkością w segmencie nawet droższych projektorów.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Lenovo M500 to projektor o wyjątkowo niewielkich rozmiarach. To w połączeniu z rewelacyjnym wzornictwem oraz kolorem czarny mat sprawia, że nie sposób przejść obok niego obojętnie. Na przedzie umieszczono kratkę wentylacyjną, przez którą ciepłe powietrze jest wydmuchiwane. Obok niej znajduje się czujnik IR oraz obiektyw chroniony plastikową osłoną. Z przodu pod spodem zainstalowana jest wysuwana stopka oraz przycisk ją zwalniający. Nóżka umożliwia podniesienie frontu o około 1,5cm. Powstałe na skutek tego zniekształcenia trapezoidalne można korygować w zakresie +/- 15 stopni.


(kliknij, aby powiększyć)

Ostrość wyświetlanego obrazu będziemy regulować za pomocą niewielkiego pierścienia osadzonego na obiektywie, natomiast pokrętło umieszczone dalej pozwala kontrolować ogniskową (innymi słowy - zoom).


(kliknij, aby powiększyć)

Boczne ścianki nie kryją niczego ciekawego. Jedna z nich to w całości kratka wentylacyjna.


(kliknij, aby powiększyć)

Pod spodem umieszczono trzy nóżki, jedna z tyłu jest wykręcana. Dodatkowo znajdziemy tutaj klapkę zabezpieczającą dostęp do lampy. Warto zwrócić uwagę na brak otworów montażowych, które jednoznacznie wskazują na brak możliwości podwieszenia tego projektora pod sufitem.


(kliknij, aby powiększyć)

Panel sterowania umieszczony na górze obudowy jest skromny, ale umożliwia obsłużenie wszystkich funkcji urządzenia.


(kliknij, aby powiększyć)

Z tyłu zainstalowano szereg gniazd. I tak począwszy od prawej strony jest tu wejście DVI, wejście analogowe dla wizji oraz dźwięku, a także USB oraz gniazdo zasilania. Całość zamyka kolejny czujnik IR oraz zabezpieczenie Kensington Lock.


(kliknij, aby powiększyć)

Pilot jak przystało na tak mały projektor również jest niewielkich rozmiarów. Jednakże w dłoni leży wyjątkowo wygodnie dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu. Dodatkowo solidność wykonania oraz użyte materiały nie budzą nawet najmniejszych zastrzeżeń. Gumowe przyciski umieszczono stosunkowo ciasno, jednakże nie stanowi to zauważalnego utrudnienia w nawigacji. Po środku znajduje się minijoystick, który pozwala przejąć kontrolę nad kursorem myszki. W tym celu wystarczy za pośrednictwem przewodu USB połączyć komputer z projektorem. Mało tego. Dwa guziki odpowiedzialne są wówczas za prawy i lewy przycisk myszki, a guziki kierunkowe przejmują działanie Page Up/Down. To niezwykle użyteczne podczas prezentacji. Pod spodem znajduje się przycisk uaktywniający laserowy wskaźnik. Pilot napędzany jest dwoma ogniwami AAA.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Już w przeszłości miałem przyjemność omówienia bardzo małego projektora marki BenQ, model CP120 (http://twojepc.pl/artykuly.php?id=benq_cp120). Trudno uwierzyć, ale Lenovo M500 jest od niego jeszcze mniejszy.

Jakość wykonania projektora jest perfekcyjna. Górna pokrywa zrobiona jest z aluminium, natomiast pozostałe elementy z solidnego tworzywa sztucznego. Idealne jest również spasowanie obudowy. Nic tutaj nawet nie skrzypnie pod naciskiem, a detale wykonano z ogromną dokładnością.

poprzednia strona (Design)    -   następna strona (Parametry techniczne)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Mikroprojektor - test Lenovo M500
 
 » Design
 » Parametry techniczne
 » Menu
 » Informacje użytkowe
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »