Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Mikroprojektor - test Lenovo M500
    

 

Mikroprojektor - test Lenovo M500


 Autor: NimnuL | Data: 12/09/07

Informacje użytkowe

Wyświetlany przez projektor obraz jest dobrze nasycony kolorami, choć może się wydawać nieco wypłowiały gdy porównamy go z tym co można ujrzeć w projektorach przeznaczonych do kina domowego. Kontrast i jasność nawet w trybie ekonomicznym gwarantuje czytelny obraz, jednak pomieszczenie musi być nieznacznie zaciemnione. W przeciwnym wypadku należy skorzystać z maksymalnej mocy lampy. Należy jednak pamiętać o tym, że M500 najlepiej czuje się w niewielkich salach konferencyjnych. Maksymalna możliwa do osiągnięcia przekątna obrazu wynosi niecałe 200'', jednak wówczas obraz będzie stosunkowo ciemny. Optymalna przekątna ekranu przy której czytelność będzie dobra to około 80-100'' co i tak powinno wystarczyć w większości przypadków.

Ostrość obiektywu jest nieskazitelna na całej powierzchni wyświetlanego obszaru. Nie zaobserwowałem efektu winietowania, a obraz podświetlony jest równomiernie na całej powierzchni.

Poziom hałasu jest rewelacyjnie niski, szczególnie w trybie ekonomicznym. Nawet projektory do kina domowego gdzie cicha praca jest elementem bardzo istotnym nie osiągają tak dobrych rezultatów. Lenovo M500 po uruchomieniu wydaje z siebie cichy pomruk wentylatora, a w tle słuchać świst obracającego się koła kolorów. W rezultacie stojący około 30cm od ucha projektor absolutnie nie przeszkadza i nie rozprasza. Dopiero przełączenie sprzętu w tryb pracy normalnej nieco szybciej rozkręca wiatrak chłodzący wnętrze. Ale i wtedy hałas nie budzi negatywnych odczuć nawet podczas filmowych seansów w domowym zaciszu, a przecież nie po to ten projektor został stworzony. Na konferencji biznesowej Lenovo M500 będzie niemal niewykrywalny.

Istotną sprawą w przypadku projektorów przeznaczonych do prezentacji jest wyciekanie światła z wnętrza obudowy. W omawianym tutaj sprzęcie efekt ten nie występuje. Nie ważne gdzie będziemy siedzieć (byleby nie naprzeciwko obiektywu :-) nie zostaniemy oślepieni czy nawet rozproszeni wydobywającym się ze szczelin światłem.

Czas uruchamiania się projektora jest bardzo krótki. Już po około 22 sekundach od włączenia M500 jest gotów do wyświetlania obrazu z podanego na wejście sygnału. Natomiast lampa rozgrzewa się jeszcze przez kilka sekund by nabrać optymalnej jasności. Wyłączenie następuje natychmiast, jednakże jeszcze przez 1 minutę wiatrak chłodzi wnętrze.

Producent udziela trzech lat gwarancji na sam projektor co jest już typowym okresem. Ochrona gwarancyjna na lampę jest już znacznie krótsza bo wynosi zaledwie 90 dni. Ciekawie prezentuje się natomiast szacunkowa żywotność lampy wynosząca od 4000h w trybie normalnym do 5000h w trybie ekonomicznym. To rewelacyjny wynik, blisko dwukrotnie wyższy niż u konkurencji.

Jak się pewnie domyślacie projektor o tak małych rozmiarach i tak wysokiej jakości nie jest tani. Jego cena kształtuje się na poziomie 4600zł, co według mnie nie wydaje się kwotą wygórowaną, szczególnie w świecie biznesu. Dla firm po odliczeniu podatku daje to kwotę około 3800zł.







Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Mikroprojektor - test Lenovo M500
 
 » Design
 » Parametry techniczne
 » Menu
 » Informacje użytkowe
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »