Kino w lesie - recenzja DVD LG DP9800 Autor: NimnuL | Data: 01/07/05
| Niedawno rozpoczęło się lato. Słońce jest już wysoko na niebie, dzień za dniem jest coraz cieplej. Trudno wysiedzieć w takich warunkach w domu. Wychodzimy więc z czterech ścian by zaczerpnąć słońca, powietrza, cienia, wiatru czy co kto woli. Siadamy na trawie i korzystamy z darów natury. Dlaczego jednak nie mamy przy okazji skorzystać z darów nowoczesnej technologii? Czy na świeżym powietrzu nie można obejrzeć ulubionego filmu? Po co kisić się w domu kiedy to kino można zabrać na łąkę lub plaże? Otóż nic nie stoi na przeszkodzie, by będąc kąsanym przez komary i pieczonym przez słońce oglądać jak to kolejny superbohater walczy przy pomocy zapałki i gumki recepturki z armią wroga. LG DP9800 to urządzenie, które pozwoli nam zatracić się w hollywoodzkiej superprodukcji i całkowicie zapomnieć o ... przyrodzie.
|
|
Personalne kino nakolannikowe
Przyjmijmy takie określenie, PKN w skrócie ;-) opisujące świeży powiew gadżeciarstwa jakim jest przenośny odtwarzacz DVD. Mobilne odtwarzacze muzyki - w tym MP3 - przyjęły się z powodzeniem i zdobywają coraz szersze kręgi miłośników. Czy przenośne kino ma szanse zdobyć choćby część popularności jaką cieszą się "muzykanci"? Zobaczmy.
W niewielkim, kolorowym pudełku opisującym podstawowe cechy odtwarzacza...
(kliknij, aby powiększyć)
...znajdziemy dość sporo klamotów.
(kliknij, aby powiększyć)
Dobrze opracowana instrukcja obsługi, w wersji testowej wystąpiła w języku angielskim. Finalna wersja ma być przetłumaczona na nasz rodzimy język.
Nie zabrakło też sterty przewodów w skład których wchodzą:
(kliknij, aby powiększyć)
Przewód AV, zasilacz sieciowy oraz samochodowy pozwoli cieszyć się urządzeniem nawet podczas jazdy autem (tylko pasażerowie oczywiście ;-)
(kliknij, aby powiększyć)
Zgrabnie wyprofilowany i duży akumulator Li-Ion DP-BS930 o pojemności 3800mAh...
(kliknij, aby powiększyć)
...oraz pilot zdalnego sterowania. O samym pilocie powiedzieć można niewiele. Prostokątna bryła zasilana pastylkową baterią. Pozwala na sterowanie wszystkimi funkcjami odtwarzacza. Kompletny brak wyprofilowania oraz niewielka grubość (~5mm) sprawia, że źle leży w dłoni. Niemniej jednak jego prostota i budowa (przyciski w postaci wybrzuszonej naklejki/panelu) powinno zapewnić mu trwałość w polowych warunkach. Piasek, pył czy nawet trochę wody nie powinny być straszne temu pilotowi.
To wszystko jeśli chodzi o szpargały w pudełku. Pojąć jednak nie mogę, dlaczego wyposażenie nie obejmuje torby lub futerału (mniejsza wersja znana z laptopów). Jak mamy to urządzenie transportować? W ręce? W kieszeni? Czy może w reklamówce Biedronki? Brak torby na to urządzenie to moim zdaniem bardzo poważne zaniedbanie ze strony producenta.
Co się natomiast tyczy samego odtwarzacza...
(kliknij, aby powiększyć)
...wygląda on jak duża puderniczka. Grube na 3cm po zamknięciu i niecałe 2cm po otwarciu urządzenie wyposażono w 7 calowy ekran panoramiczny.
(kliknij, aby powiększyć)
Monitor umieszczono asymetrycznie (przesunięcie w prawo) w panelu. Dlaczego zdecydowano się na takie posunięcie, nie wiem. Ponoć symetria to estetyka głupców, jednak w tym wypadku aż się prosi, by ekran był umieszczony centralnie. Być może producent chciał pozostawić trochę miejsca, by nie brudzić palcami wyświetlacza podczas jego pochylania, jednak i bez tego byłoby wystarczająco miejsca. Ekran to aktywna matryca TFT o rozdzielczości 234x480. To dość mało. W efekcie owocuje to niezbyt gładkimi krawędziami krzywizn.
(kliknij, aby powiększyć)
Pod ekranem umieszczono przyciski sterujące jasnością i kolorami oraz stereofoniczne, mikroskopijnej wielkości głośniczki.
(kliknij, aby powiększyć)
Cały odtwarzacz wykonany jest z białego plastiku z drobnymi "chromowanymi" wstawkami.
(kliknij, aby powiększyć)
Spód urządzenia posiada niewielkie wyżłobienia dla lepszej radiacji ciepła. DVD stoi na czterech malutkich, gumowych podstawkach, co zapewnia mu należytą stabilność.
(kliknij, aby powiększyć)
W górnej części oraz z tyłu znajdują się zaczepy na akumulator oraz gniazdo zasilania. Montaż i demontaż akumulatora jest bardzo szybki, kwestia przyłożenia go we właściwe miejsce i przesunięcie w stosownym kierunku. Szybko, sprawnie, delikatnie.
(kliknij, aby powiększyć)
Prawa strona odtwarzacza zawiera zestaw gniazd we/wy dla obrazu i dźwięku (w tym optyczne), dwa gniazda słuchawkowe, gniazdo zasilania oraz pokrętło głośności.
(kliknij, aby powiększyć)
Przednia krawędź zawiera czujkę IR oraz diodę sygnalizacyjną, a także pięć przycisków sterujących: przewijanie na podglądzie w obie strony lub poruszanie się pomiędzy rozdziałami, play, pauza oraz stop. Szkoda, że na przednim panelu nie ma jakiegoś niewielkiego, pomocniczego wyświetlacza LCD, który informowałby np. o numerze utworu i czasie odtwarzania podczas gdy odtwarzacz jest zamknięty.
Ekran zamykany jest analogicznie jak w laptopach. Na jego rogach umieszczone są niewielkie magnesy zapewniają lepsze zamknięcie ekranu.
(kliknij, aby powiększyć)
Zamontowanie akumulatora znacznie ogranicza odchylenie ekranu od pionu. Bez ogniwa zasilającego ekran można odchylić pod kątem około 150 stopni, z akumulatorem odchylenie wynosi około 120 stopni.
Po otwarciu odtwarzacza naszym oczom ukazuje się główny panel sterujący.
(kliknij, aby powiększyć)
Większość powierzchni zajmuje komora na płytę, która delikatnie otwiera się po naciśnięciu przycisku. Guziczek ten moim zdaniem umieszczono w dość niefortunnym miejscu, bardzo łatwo przypadkiem go nacisnąć, co wielokrotnie mi się zdarzało.
(kliknij, aby powiększyć)
Klapkę na płytę zamyka się ręcznie. Krążek na koło obrotowe należy wcisnąć, a nie kłaść jak w niektórych odtwarzaczach CD.
(kliknij, aby powiększyć)
Sama klapka zamykająca komorę wykonana jest z delikatnego, matowego plastiku.
(kliknij, aby powiększyć)
Z prawej strony umieszczono kilkanaście przycisków sterujących. Zaczynając od góry mamy przycisk włączający/wyłączający odtwarzacz, poniższym natomiast zmienimy odtwarzacz w odbiornik (zamienia wyjścia A/V na wejścia). Tak jest, ten odtwarzacz nie tylko jest urządzeniem wyjściowym, ale można na min wyświetlać obrazy z zewnętrznego źródła, choćby z kamery video.
Poniżej znajduje się pięciokierunkowy pad służący do poruszania się w menu. Niestety nie działa on precyzyjnie. Zdarzało się, że naciśnięcie strzałki w dół powodowało odwrotne jej działanie. Czasem przyciski nie działały za pierwszym razem, czasem jedno naciśnięcie strzałki powodowało kilkukrotną jej reakcje. Sytuację tą pogarszał fakt, że przycisk stop był popsuty już w momencie dotarcia odtwarzacza do mnie. Dodatkowo przycisk Power "świrował". Nie umiem tego wytłumaczyć, ale zdarzało się, że krótkie naciśnięcie tego przycisku powodowało działanie przyciska A/V In/Out.
Na samym dole panelu znajdują się przyciski uruchamiające menu główne, menu płyty, informacje o filmie lub utworze oraz przełączający tryb wyświetlacza (normalny, pełnoekranowy, skalowanie, wyłączony).
(kliknij, aby powiększyć)
Kilka symboli nadrukowanych na obudowie nie pozostawia wątpliwości, jakie media odtwarzacz jest w stanie przełknąć.
Technikalia
Menu i ustawienia
Główne menu (brak języka Polskiego) podzielone jest na pięć zakładek.
(kliknij, aby powiększyć)
Pierwszą nazwano "język" i pozwala na dostosowanie np. napisów czy dźwięku w DVD do swoich potrzeb.
Druga strona dotyczy wyświetlania obrazu na TV. W sekcji dźwięku określimy rodzaj dźwięku płynący z wyjść odtwarzacza oraz ograniczenie różnic w poziomie głośności w filmach. Kolejna zakładka pozwoli ustawić blokadę rodzicielską dla filmów DVD, ostatnia natomiast umożliwia uaktywnić menu dla płyt VCD, autoodtwarzanie dla DVD oraz przypuszczalnie tuner radiowy. Pisze przypuszczalnie gdyż według instrukcji obsługi ta opcja nie istnieje. Do tej pory nie udało mi się uaktywnić radia. Wygląda to na niedokończoną opcję w oprogramowaniu. Niemniej jednak według specyfikacji na głównej stronie LG wynika, że odtwarzacz ten wyposażono w tuner radiowy.
(kliknij, aby powiększyć)
Być może jest to prawdą, mimo wszystko opcja ta nie działa, a szkoda, bo w terenie byłaby przydatna.
(kliknij, aby powiększyć)
(kliknij, aby powiększyć)
Naciśnięcie przycisku Display podczas oglądania filmu powoduje wyświetlenie informacji o samym filmie, poziomie naładowania akumulatora, dźwięku czy kącie kamery. Niestety nie istnieje możliwość sprawdzenia, ile pozostało czasu do końca filmu lub rozdziału.
Przydatna też byłaby funkcja układu czasowego z datą i godziną wyświetlaną gdzieś w menu. Ale to tylko takie moje pobożne życzenie.
W temacie menu to wszystko. Faktycznie jest dość skromnie, jednak może wystarczy to do nieskrępowanej zabawy z odtwarzaczem? Zobaczmy.
Praca w terenie
Po uruchomieniu odtwarzacz wita nas znanym z wielu innych odtwarzaczy DVD, niebieskim ekranem.
(kliknij, aby powiększyć)
- Odtwarzacz DVD
Po włożeniu płyty, film startuje automatycznie wyświetlając jej menu główne. Poruszanie po opcjach odbywa się przy pomocy strzałek w odtwarzaczu lub na pilocie. Naciśnięcie przycisku Play powoduje uruchomienie filmu od jego początku. Istnieje jednak możliwość przejścia do dowolnego rozdziału filmu, czyli wszystko wygląda tak jak w tradycyjnym odtwarzaczu DVD.
Podczas odtwarzania materiału video możemy włączyć lub wyłączyć napisy, zmienić ścieżkę dźwiękową oraz system dźwięku, a także zaznaczyć dowolny fragment lub miejsce, by do niego później powrócić. Przewijanie filmu w obie strony odbywa się z prędkościami 2x, 4x, 16x oraz 100x (trzeba uważać by nie przegapić całego rozdziału :-). Podczas odtwarzania oraz pauzy można obraz powiększyć 4x lub 16x...
(kliknij, aby powiększyć)
...oraz wybrać dwa poziomy rozciągnięcia obrazu w pionie.
(kliknij, aby powiększyć)
Szczególnie ta funkcja jest przydatna. Deformując nieco obraz można dostosować go do pełnej wielkości, czy to LCD, czy też zewnętrznego odbiornika.
Odtwarzacz posiada blokadę regionu nr. 2.
Ogólnie rzecz ujmując, otrzymujemy zestaw standardowych możliwości.
(kliknij, aby powiększyć)
(kliknij, aby powiększyć)
- Odtwarzacz DivX
Po włożeniu płyty do napędu na ekranie wyświetla się ekran ze strukturą danych na płycie:
(kliknij, aby powiększyć)
W tym momencie nasza rola sprowadza się jedynie do wyboru pliku z filmem. Napisy zostaną załadowane automatycznie, ale tylko jeśli mają tą samą nazwę co plik z filmem oraz są w formacie TMPlayer. Dlaczego jednak brak jakichkolwiek informacji w tym temacie w manualu? Niestety nie otrzymujemy żadnych opcji umożliwiających konfigurację wyświetlania tłumaczenia. Napisy wyświetlane są na półprzeźroczystym, ciemnym tle.
Podobnie jak przypadku DVD mamy możliwość powiększenia obrazu 4 lub 16-krotnie oraz skalowania w pionie w dwóch poziomach. Również można przeglądać film z prędkością 2, 4, 16 oraz 100x.
W filmach zakodowanych DivX 3.11 obraz nieznacznie rozsynchronizowuje się z dźwiękiem. Filmy DivX z dźwiękiem OGG nie są odtwarzane (odtwarzacz wpada w pętle przy której skanuje płytę, ale jej nie odtwarza), podobnie jak te zakodowane technologią GPEL czy GMC.
(kliknij, aby powiększyć)
(kliknij, aby powiększyć)
Pojawiały się też problemy z napisami. Pod koniec filmu kiedy to plik z tłumaczeniem się kończył, a film jeszcze trwał, wszystkie napisy zaczynały być odtwarzane w ekspresowym tempie w pętli. Poza tym wszystko było w porządku. Filmy odtwarzane były bez błędów w obrazie, nawet dynamiczne sceny nie ulegały "rwaniu się".
- Odtwarzacz MP3
Kolejną fajną opcją jest możliwość odtwarzania muzyki zakodowanej w formacie MP3 (8Hz-48kHz; 8-320kbps) oraz WMA (32Hz-48kHz; 32-192kbps). Szkoda, że OGG nie są obsługiwane.
Po włożeniu płyty z muzyką wyświetli się struktura danych na płycie, tak samo jak w przypadku DivX. Niestety polskie znaki wyświetlane są błędnie.
(kliknij, aby powiększyć)
(kliknij, aby powiększyć)
Odtwarzacz bardzo sprawnie radzi sobie z plikami MP3 i WMA. Dźwięk jest czysty, nie zauważyłem trzasków czy zniekształceń. Przeskakiwanie pomiędzy utworami odbywa się dość szybko. Pliki mogą być przewijane z prędkościami 2, 4 oraz 8x w obie strony, z powtórzeniem jednego utworu lub całej płyty. Można również stworzyć własną playlistę (do 30 utworów).
(kliknij, aby powiększyć)
Odtwarzanie reprezentowane jest bardzo skromnie na ekranie. Otrzymujemy jedynie informacje o czasie odtwarzania i numerze utworu.
(kliknij, aby powiększyć)
Odtwarzacz zczytuje taki ID3 z plików muzycznych dzięki czemu mamy podgląd na takie informacje jak pełen tytuł, wykonawcę, album, rok oraz komentarz.
- Przeglądarka zdjęć
Ostatnią fajną funkcją odtwarzacza jest możliwość przeglądania zdjęć w formacie JPG. Wyświetlane są pliki tylko o rozszerzeniu JPG.
Po włożeniu płyty na ekranie ujrzymy strukturę katalogów. Po folderach poruszamy się identycznie jak w wypadku MP3 czy DivX, czyli przy pomocy pada na odtwarzaczu lub pilocie.
(kliknij, aby powiększyć)
(kliknij, aby powiększyć)
Zdjęcia można dowolnie obracać, powiększać oraz wyświetlać ręcznie lub w trybie slideshow. Dodatkowo podczas oglądania zdjęć można jednocześnie odtwarzać muzykę MP3/WMA.
(kliknij, aby powiększyć)
(kliknij, aby powiększyć)
Niestety wyświetlanie zdjęć jest bardzo oporne. Fotografie wczytują się bardzo długo, szczególnie te o znacznym rozmiarze (>3Mpix).
Pozostałe informacje
Jakość obrazu - tutaj nie jest najlepiej. Z jednej strony wyświetlany jest ostry i kontrastowy obraz, dobrze nasycony kolorami. Z drugiej strony jednak ekran o dość niewielkiej rozdzielczości sprawia, że linie krzywe czy też napisy wyświetlane są z ząbkami (jak krzywizny w grafice 3D z wyłączonym antyaliasingiem). Poza tym przez cały czas przez ekran przebiegają (płyną) paski w pionie, w poziomie natomiast przebiegają delikatne "fale". Są one dość słabo widoczne i nie przeszkadzają, jednak są zauważalne o czym sygnalizuję.
Podczas testów odtwarzacz podłączyłem do 100Hz TV SONY 29'' oraz amplitunera KODA wraz z zestawem głośników 5.1. (Dźwięk wyprowadzony zarówno przez wyjście optyczne jak i analogowe). Obraz na TV jest bardzo dobrej jakości, nie odbiegający od tego jaki generuje stacjonarny odtwarzacz DVD Koda lub Manta Emperor 2.
Po zamknięciu ekranu odtwarzacz nadal działa. LCD oraz głośniki zostają wyłączone, a sygnał wędruje wyłącznie na wyjścia A/V. Dzięki temu odtwarzacz możemy zamienić w coś przypominającego stacjonarne urządzenie (po podłączeniu do TV czy wzmacniacza) lub w ciężki i mamucich rozmiarów przenośny odtwarzacz CD/MP3.
Czas pracy na akumulatorze: DVD i DivX - około 2h i 40 minut. Warunki: maksymalny poziom głośności i nasycenia kolorów, 50% jasność monitora. Deklarowany przez producenta czas pracy miał wynosić około 3h. Działanie odtwarzacza przez niespełna 3h to zbyt mało, w tym czasie nie obejrzymy więcej niż jeden film (a bywają przecież filmy ponad 3 godzinne).
Muzyka MP3 przy wyłączonym monitorze i dźwięku puszczonym przez słuchawki odtwarzana była przez 4h i 10 minut.
Ładowanie trwa około 3,5h, czyli zgodnie z szacunkiem producenta.
Odtwarzacz jest bardzo odporny na wstrząsy. Nie przestaje odtwarzać dźwięku i obrazu nawet podczas bardzo mocnych "turbulencji" w samochodzie (wiemy jakie są polskie drogi) oraz przy celowym potrząsaniu odtwarzaczem. Wstrząsy nie wpływały na jakość odgrywanego materiału A/V.
Producent zapewnia poprawne działanie odtwarzacza tylko w pozycji horyzontalnej. Faktycznie jednak to w jakiej pozycji znajduje się urządzenie nie ma znaczenia. Czy to w pionie, czy do góry brzuchem, czy też "po skosie" płyty są odtwarzane bez zakłóceń, a odtwarzacz pracuje prawidłowo.
Ekran LCD pokryty jest powłoką antyodblaskową, która dość dobrze spełnia swoje zadanie. Matowa powierzchnia nie odbija światła i nie powoduje refleksów, co pozwala cieszyć się czytelnym obrazem nawet przy tylnym oświetleniu. Danych o czasach reakcji matrycy nie znalazłem, jednak odpowiedź matrycy jest na tyle krótka, że obraz nie "smuży" nawet przy bardzo dynamicznych scenach.
Jasność obrazu jest dość dobra. Można pokusić się o oglądanie filmów przy pełnym nasłonecznieniu, choć w ciemniejszych scenach nic nie zobaczymy.
Kąt widzenia obrazu na ekranie jest różny. Najlepsze rezultaty uzyskamy oczywiście patrząc pod kątem prostym na ekran. Już niewielkie odchylenie kąta w górę sprawia zaczernienie obrazu.
Ekran prostopadle do kąta patrzenia:
(kliknij, aby powiększyć)
Pozostałe zdjęcia wykonane przy identycznych parametrach ekspozycji co powyższe.
Widok od góry (kliknij, aby powiększyć)
Odchylenie w dół sprawia rozjaśnienie obrazu, jednak jest on nadal czytelny
Widok od dołu (kliknij, aby powiększyć)
Kąt widzenia na boki jest duży i nie będzie problemu by film oglądały jednocześnie 3 osoby.
Widok z boku (kliknij, aby powiększyć)
LG podczas pracy bardzo mocno się nagrzewał. Jego spodnia część po godzinie odtwarzania aż parzyła. Jednak pomimo mocnego rozgrzania się odtwarzacza oraz dodatkowo pracy na słońcu, nie było problemów z działaniem urządzenia.
Problemy jakie napotkałem podczas pracy z odtwarzaczem to dość częste wieszanie się. Bywało, że odtwarzacz przestawał odpowiadać zaraz po włożeniu płyty, kręcił nią, jednak nie reagował na żadne polecenia. Można było otworzyć komorę na płytę, a odtwarzacz dalej wirował płytą jak gdyby nigdy nic.
Widok z boku (kliknij, aby powiększyć)
Zawieszenie nastąpiło również po próbie wyświetlenia zdjęć. Sytuacja analogiczna z powyższą.
Widok z boku (kliknij, aby powiększyć)
Widok z boku (kliknij, aby powiększyć)
Innym razem, podczas słuchania muzyki MP3 odtwarzacz ucichł a na ekranie pojawiły się błędy:
Widok z boku (kliknij, aby powiększyć)
Odtwarzacz podczas pracy stał stabilnie na stole, wykluczam więc błędy na wskutek wstrząsu.
We wszystkich przypadkach twardy reset (chwilowe odcięcie od zasilania) przywracało odtwarzacz do życia.
Korekcja błędów odtwarzacza jest na dość nierównym poziomie. Raz odtwarzacz radzi sobie z solidnie "zajechaną" płytą CDRW, innym razem poważnie zacina się przy tłocznej płycie DVD w dziewiczym stanie.
Czytnik jest bardzo głośny jak na tego typu urządzenie. O ile podczas odtwarzania DivX czy muzyki hałas nie jest nachalny i można go zaakceptować, to podczas odtwarzania płyt DVD staje się nieznośny. Ciche wycie zakłóca oglądanie filmów w nocy przy ściszonych głośnikach. Dodatkowo sam odtwarzacz wydaje z siebie nieprzerwany, cichy pisk (niezależnie od tego czy odtwarza media czy też nie).
Jakość wbudowanych głośników jest dobra jak na urządzenia tego typu. Nie możemy się spodziewać szerokiego pasma przenoszenia i do dobrego odsłuchu muzyki czy oglądania filmów się nie nadają, jednak jako alternatywa w przypadku braku zewnętrznego źródła dźwięku, owszem. Zalecam jednak wpięcie w odtwarzacz dobrej klasy słuchawek, bo dźwięk na wyjściu jest dobrej jakości, a wrażenia z oglądania filmu są nieporównywalnie lepsze.
W odtwarzaczu brakuje mi dwóch rzeczy. Jedną jest equalizator dźwięku, drugą natomiast możliwość sterowania poziomem głośności niezależnie dla każdego wyjścia słuchawkowego. Rozwiązanie z analogowym potencjometrem głośności jest dobre (szybki dostęp i precyzja działania), jednak gdyby w menu zaistniała możliwość kompensacji dla poszczególnych wyjść słuchawkowych, byłbym usatysfakcjonowany. Wystarczy, że do jednego wyjścia wepniemy studyjne słuchawki, a do drugiego model z odtwarzaczy przenośnych i już różnica poziomie głośności będzie kolosalna.
Jakość wykonania odtwarzacza jest bardzo dobra. Wysokiej klasy materiały, solidnie skręcone w całość. Jedynie od klapki CD powiewa delikatnością. Niemniej jednak poza tym nie można narzekać na niedoróbki.
Reasumując
Przenośny odtwarzacz LG DP9800 kosztujący 1300zł to z pewnością produkt, który nie prędko cieszyć się będzie masową popularnością. Odtwarzacz ten skierowany jest do filmowych kinomaniaków, którzy zamiast rozkoszować się ciszą i dźwiękami przyrody, wolą odgłosy pościgów policyjnych i strzelania. Cóż, należy się jednak cieszyć, że firmy elektroniczne dbają o tak niewielką garstkę klientów pozostawiając im wybór i możliwość kupna tego typu urządzenia. Wszystkim pozostałym polecam darmowy seans w postaci przyrodniczego obrazu 3D i wielokanałowej audycji fauny za darmo. Co się natomiast tyczy samego odtwarzacza. Do doskonałości jest jeszcze długa droga. Jego niewielka waga, bezproblemowe odtwarzanie większości filmów DivX i muzyki, dobrej jakości obraz oraz dobra jakość dźwięku na zewnętrznym wyjściu to podstawowe zalety tego odtwarzacza. Niemniej jednak dość częsta niestabilność urządzenia, krótki czas pracy na akumulatorze, mała rozdzielczość matrycy czy brak obsługi GMC i GPEL to poważne wady. Do tego dochodzi jeszcze lista innych, mniejszych minusów. Czy jednak zapalonych amatorów kina będą w stanie odstraszyć? To pytanie pozostawiam im samym.
(kliknij, aby powiększyć)
Sprzęt do testów dostarczyły firmy:
|
| | LG Electronics Polska Sp. z o.o.- LG Electronics Polska Sp. z o.o.
- ul.Domaniewska 41, budynek Neptun
- 02-672 Warszawa
- tel: (48-22)606-14-50
- fax: (48-22) 606-14-58
- WWW: www.lge.pl
| |