Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Kino w lesie - recenzja DVD LG DP9800
    

 

Kino w lesie - recenzja DVD LG DP9800


 Autor: NimnuL | Data: 01/07/05
     

Praca w terenie

Po uruchomieniu odtwarzacz wita nas znanym z wielu innych odtwarzaczy DVD, niebieskim ekranem.


(kliknij, aby powiększyć)

- Odtwarzacz DVD
Po włożeniu płyty, film startuje automatycznie wyświetlając jej menu główne. Poruszanie po opcjach odbywa się przy pomocy strzałek w odtwarzaczu lub na pilocie. Naciśnięcie przycisku Play powoduje uruchomienie filmu od jego początku. Istnieje jednak możliwość przejścia do dowolnego rozdziału filmu, czyli wszystko wygląda tak jak w tradycyjnym odtwarzaczu DVD.

Podczas odtwarzania materiału video możemy włączyć lub wyłączyć napisy, zmienić ścieżkę dźwiękową oraz system dźwięku, a także zaznaczyć dowolny fragment lub miejsce, by do niego później powrócić. Przewijanie filmu w obie strony odbywa się z prędkościami 2x, 4x, 16x oraz 100x (trzeba uważać by nie przegapić całego rozdziału :-). Podczas odtwarzania oraz pauzy można obraz powiększyć 4x lub 16x...


(kliknij, aby powiększyć)

...oraz wybrać dwa poziomy rozciągnięcia obrazu w pionie.


(kliknij, aby powiększyć)

Szczególnie ta funkcja jest przydatna. Deformując nieco obraz można dostosować go do pełnej wielkości, czy to LCD, czy też zewnętrznego odbiornika.

Odtwarzacz posiada blokadę regionu nr. 2.
Ogólnie rzecz ujmując, otrzymujemy zestaw standardowych możliwości.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

- Odtwarzacz DivX
Po włożeniu płyty do napędu na ekranie wyświetla się ekran ze strukturą danych na płycie:


(kliknij, aby powiększyć)

W tym momencie nasza rola sprowadza się jedynie do wyboru pliku z filmem. Napisy zostaną załadowane automatycznie, ale tylko jeśli mają tą samą nazwę co plik z filmem oraz są w formacie TMPlayer. Dlaczego jednak brak jakichkolwiek informacji w tym temacie w manualu? Niestety nie otrzymujemy żadnych opcji umożliwiających konfigurację wyświetlania tłumaczenia. Napisy wyświetlane są na półprzeźroczystym, ciemnym tle.

Podobnie jak przypadku DVD mamy możliwość powiększenia obrazu 4 lub 16-krotnie oraz skalowania w pionie w dwóch poziomach. Również można przeglądać film z prędkością 2, 4, 16 oraz 100x.

W filmach zakodowanych DivX 3.11 obraz nieznacznie rozsynchronizowuje się z dźwiękiem. Filmy DivX z dźwiękiem OGG nie są odtwarzane (odtwarzacz wpada w pętle przy której skanuje płytę, ale jej nie odtwarza), podobnie jak te zakodowane technologią GPEL czy GMC.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Pojawiały się też problemy z napisami. Pod koniec filmu kiedy to plik z tłumaczeniem się kończył, a film jeszcze trwał, wszystkie napisy zaczynały być odtwarzane w ekspresowym tempie w pętli. Poza tym wszystko było w porządku. Filmy odtwarzane były bez błędów w obrazie, nawet dynamiczne sceny nie ulegały "rwaniu się".

- Odtwarzacz MP3
Kolejną fajną opcją jest możliwość odtwarzania muzyki zakodowanej w formacie MP3 (8Hz-48kHz; 8-320kbps) oraz WMA (32Hz-48kHz; 32-192kbps). Szkoda, że OGG nie są obsługiwane.
Po włożeniu płyty z muzyką wyświetli się struktura danych na płycie, tak samo jak w przypadku DivX. Niestety polskie znaki wyświetlane są błędnie.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Odtwarzacz bardzo sprawnie radzi sobie z plikami MP3 i WMA. Dźwięk jest czysty, nie zauważyłem trzasków czy zniekształceń. Przeskakiwanie pomiędzy utworami odbywa się dość szybko. Pliki mogą być przewijane z prędkościami 2, 4 oraz 8x w obie strony, z powtórzeniem jednego utworu lub całej płyty. Można również stworzyć własną playlistę (do 30 utworów).


(kliknij, aby powiększyć)

Odtwarzanie reprezentowane jest bardzo skromnie na ekranie. Otrzymujemy jedynie informacje o czasie odtwarzania i numerze utworu.


(kliknij, aby powiększyć)

Odtwarzacz zczytuje taki ID3 z plików muzycznych dzięki czemu mamy podgląd na takie informacje jak pełen tytuł, wykonawcę, album, rok oraz komentarz.

- Przeglądarka zdjęć
Ostatnią fajną funkcją odtwarzacza jest możliwość przeglądania zdjęć w formacie JPG. Wyświetlane są pliki tylko o rozszerzeniu JPG. Po włożeniu płyty na ekranie ujrzymy strukturę katalogów. Po folderach poruszamy się identycznie jak w wypadku MP3 czy DivX, czyli przy pomocy pada na odtwarzaczu lub pilocie.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Zdjęcia można dowolnie obracać, powiększać oraz wyświetlać ręcznie lub w trybie slideshow. Dodatkowo podczas oglądania zdjęć można jednocześnie odtwarzać muzykę MP3/WMA.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Niestety wyświetlanie zdjęć jest bardzo oporne. Fotografie wczytują się bardzo długo, szczególnie te o znacznym rozmiarze (>3Mpix).Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Kino w lesie - recenzja DVD LG DP9800
 
 » Personalne kino nakolannikowe
 » Technikalia
 » Menu i ustawienia
 » Praca w terenie
 » Pozostałe informacje
 » Reasumując
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »