Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
RECENZJE | Recenzja playera MP3 - LG MF-FE422 256MB
    

 

Recenzja playera MP3 - LG MF-FE422 256MB


 Autor: Tytan | Data: 25/04/05

Opakowanie i wyposażenie

Producent dostarcza sprzęt zapakowany w średnich gabarytów pudełku. Srebrna kolorystyka opakowania (okraszona fotografiami urządzenia) raczej nie zachwyca, choć bynajmniej nie jest brzydka. LG postawiło tu raczej na prostotę i skromność, aniżeli szokujący i przykuwający wzrok potencjalnego nabywcy image.

Jak powiadają - nie szata zdobi człowieka, dlatego znacznie ciekawsza niż zewnętrzny wygląd jest zawartość opakowania w jakim LG dostarcza klientom swój produkt.

W pudełku znajdziemy, prócz samego odtwarzacza: słuchawki, kabel USB, kabel wej./wyj., smycz, futerał, a także mały alkaiczny paluszek typu AAA. Mamy tam też płytę z oprogramowaniem, oraz instrukcję obsługi. Wyposażeniu produktu nic więc nie można zarzucić - jest wszystko co niezbędne, a nawet więcej.

Na uwagę zasługuje tutaj bardzo dobra, polska instrukcja obsługi. W zasadzie opisuje ona wszystkie funkcje urządzenia i dostarczonego wraz z nim oprogramowania. LG na tym polu dystansuje wielu konkurentów, u których instrukcja jest raczej wymuszonym dodatkiem, aniżeli integralna częścią zestawu.

Jak już wspomniałem w opakowaniu znajdziemy również słuchawki. Niestety są to typowe "azjatyckie brzęczki". Wykonane w srebrnej kolorystyce, z wystarczająco długim kablem, który jest krótszy dla lewej słuchawki, a dłuższy dla prawej. Nie są one szczytem techniki audio, lecz na początek wystarczają. Dźwięk, choć czysty, pozbawiony jest w nich mocnego basu. To jednak typowa przypadłość nisko budżetowych słuchawek dostarczanych przez producentów przenośnych odtwarzaczy audio.

Nie dziwi, więc, ze spora rzesza użytkowników (w tym i ja) od razu zmienią je na coś lepszego...

Reszta dodatków jest raczej marginalna (jeżeli chodzi o podstawowy cel nabytku -odtwarzanie muzyki), choć nie powiem - cieszy. Smycz i futerał są moim zdaniem bardzo przydatnym rzeczami. Szczególnie, jeżeli sprzęt będzie miał za zadanie umilać nam wszelkiego rodzaju rekreacje aktywną. Futerał wykonany z trudnego do określenia, jasnego materiału doskonale chroni urządzenie, przy czym nie ujmuje mu wcale uroku. Smycz natomiast jest moim zdaniem lekko tandetna, ale to już jest sprawa gustu.

Na koniec opisu zawartości opakowania należy poświecić jeszcze parę zdań na temat dołączonej przez LG płyty z oprogramowaniem. Na malutkiej płytce znalazły się dwa programy służące do zarządzania plikami wgrywanymi na pamięć urządzenia. Ponadto zainstalować możemy z niej sterowniki do playera. Nie jest to jednak niezbędne, gdyż system sam wykrywa urządzenie jako dodatkowy dysk wymienny. Nie ma więc problemów z kopiowaniem plików z i do urządzenia. Magistrala USB 2.0 zapewnia również bardzo duża szybkość. Wgranie 256 megabajtów zajmuje więc dosłownie chwilę.

Dodać także trzeba, że produkt LG może przechowywać w pamięci wszelkiego rodzaju dane, nie tylko mp3. Może być więc on także przenośna "Dyskietką". W wykorzystaniu pamięci ogranicza więc nas tylko nasza wyobraźnia i bariera 256MB.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja playera MP3 - LG MF-FE422 256MB
 
 » Wstęp
 » LG MF-FE422 - technikalia
 » Opakowanie i wyposażenie
 » Wygląd
 » Użytkowanie
 » Testy odsłuchowe
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »