Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
RECENZJE | Recenzja playera MP3 - LG MF-FE422 256MB
    

 

Recenzja playera MP3 - LG MF-FE422 256MB


 Autor: Tytan | Data: 25/04/05

Użytkowanie

Skoro wiemy już jak urządzenie się prezentuje, czas przejść do testów praktycznych.

Odtwarzacz uruchamia się w przeciągu 3-4sekund, po czym od razu oferuje nam kila trybów pracy. Pierwszym z nich (podstawowym) jest odtwarzanie plików mp3. Obsługa urządzenia jest w tym przypadku intuicyjna i nie powinna sprawić nikomu kłopotów. Dobry wyświetlacz w połączeniu z wygodnym w obsłudze menu (ikony +podpisy) oraz niewielką ilością przycisków sterujących sprawiają, że produkt LG jest urządzeniem intuicyjnym i miłym w użytkowaniu. Co prawda jego sprawna obsługa wymaga jednak pewnej praktyki, jednak jest to kwestia naprawdę krótkiego czasu.

Podczas odtwarzania muzyki wybrać możemy spośród kilku różnych trybów jej dalszej gry. Dostępne są takie opcje jak Random(one, all), repeat (one, all) czy zwyczajne "one by one". Dodatkowo regulować możemy głośność i barwę dźwięku. 8 predefiniowanych ustawień equalizer'a wzbogacić możemy dodatkowo o własne ustawienie. LG zastosowało tu także system poprawy jakości dźwięku -SRS, pozwalający w trybie rzeczywistym generować efekty dźwięku 3D czy podbicia basów.

Player wyposażony również został w stereofoniczne radio FM. Jest ono wygodne w obsłudze oraz dobrej jakości. We Wrocławiu nie miałem problemów z odsłuchem/strojeniem większości stacji radiowych. Oczywiście jakość działania tunera FM zależna jest od wielu czynników, dlatego trudno ją obiektywnie ocenić w praktyce. Urządzenie pozwala zapisać w pamięci 30 stacji. Dostrajanie może odbywać się automatycznie, bądź ręcznie w skokach co 50khz.

Ciekawym dodatkiem jest opcja nagrywania dźwięku/muzyki. Możemy tutaj wybierać spośród trzech różnych trybów. Pierwszym z nich jest użycie dyktafonu (wbudowany mikrofon), drugim radia, zaś trzecim posłużenie się wyjściem liniowym. We wszystkich przypadkach ustawić możemy jakość nagrywanego dźwięku. Zakres bitrate'u wacha się od 32 do 128kbps. Oczywiście im wyższy bitrate, tym więcej miejsca zajmuje wynikowy plik audio (mp3). Najwyższa jakość (128) stanowi jednak najlepszy moim zdaniem kompromis jakości do wielkości pliku (1min=1mb).

Poniżej zamieszczam dwie próbki (pliki mp3) nagrań zarejestrowanych przez tuner FM. Z dodatkowych opcji, jakie oferuje urządzenie LG warto wspomnieć o możliwości wyświetlania tekstu odgrywanego utworu. Do tego celu jednak posłużyć musimy się specjalnym oprogramowaniem (które producent dostarcza na płycie CD). Czyni to z produktu LG wymarzoną wręcz rzecz dla miłośników karaoke). Innymi "smaczkami" są możliwość wyboru czasu wyłączenie się podświetlenia ekranu, możliwość regulacji szybkości przewijania tekstu, informacje o statusie pamięci czy wreszcie zmiana języka menu (niestety na próżno szukać polskiego).

Bardzo miłym akcentem jest fakt, że odtwarzacz wyświetla polskie czcionki w nazwach plików. Nie ma więc tutaj spotykanego w większości produktów konkurencji problemu tzw. krzaczków.

Ogólnie ciężko zarzucić cokolwiek temu odtwarzaczowi. Menu jest proste i intuicyjne, przyciski sterujące wygodne w obsłudze, a wyświetlacz czytelny i praktyczny.

W zasadzie jedynym mankamentem jakiego się doszukałem jest brak trybu automatycznego wyłączania się urządzenia po zadanym przez użytkownika czasie. Także jeżeli ktoś lubuje się w zasypianiu ze słuchawkami na uszach może się zdziwić kiedy obudziwszy się rano odtwarzacz nadal będzie pracował (bądź nie - kiedy wyczerpie się źródło zasilania). Dla niektórych minusem może okazać się też brak wbudowanego zegarka i kalendarza. Choć przyznam osobiście iż uważam to już za pewien przerostu formy nad treścią.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja playera MP3 - LG MF-FE422 256MB
 
 » Wstęp
 » LG MF-FE422 - technikalia
 » Opakowanie i wyposażenie
 » Wygląd
 » Użytkowanie
 » Testy odsłuchowe
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »