Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Recenzja playera MP3 - LG MF-FE422 256MB
    

 

Recenzja playera MP3 - LG MF-FE422 256MB


 Autor: Tytan | Data: 25/04/05

Testy odsłuchowe

Testy odsłuchowe przeprowadzałem na dwóch różnych zestawach słuchawkowych. Pierwszym z nich były oryginalne słuchawki dostarczone przez producenta wraz z odtwarzaczem, drugim - stacjonarne słuchawki hi-fi - Sennheiser HD212pro.

Także warunki odsłuchowe starałem się jak najbardziej urozmaicić, by w możliwie życiowy" sposób opisać omawiane urządzenie. Pyzatym w ocenie dźwięku pomogło mi parę osób ;)

Jeżeli chodzi o jakość dźwięku generowanego przez maleństwo, to produkt LG naprawdę miło zaskakuje. Dźwięk jaki wydobywa się podczas odtwarzania zarówno plików mp3 jak i radia jest czysty i wyraźny. W moim subiektywnym odczuciu plasuje trochę ponad produktami Creative. Oczywiście jest to opinia w pełni subiektywna - każdy z nas inaczej odbiera dźwięk, niemniej jednak siląc się na pewien rodzaj obiektywizmu uważam, że jakość dźwięku (szczególnie na tle konkurencji) jest naprawdę dobra.

Również głośność (skala 30-stopniowa ze skokiem +/- 1) jest wystarczająca. Odtwarzacza używałem nie tylko w domu, ale również na rowerze, podczas spacerów, a także w zatłoczonym autobusie należącym do przedsiębiorstwa MPK - Wrocław. W każdym z tych środowisk głośność była wystarczająca by zagłuszyć odgłosy otoczenia. Także wstrząsy i intensywne drgania nie miały żadnego wpływu na pracę urządzenia.

Niestety dołączone standardowo słuchawki nie pozwalają mu w pełni rozwinąć skrzydeł. Dźwięk na nich jest trochę stłumiony. Przede wszystkim objawia się to brakiem mocnych niskich tonów oraz średnią dynamiką. Sytuacja ulega natomiast zmianie po podpięciu stacjonarnych Sennheiser'ów. Dźwięk na nich jest już bardzo dobry i w zasadzie w pełni zadowala (jak na standard mp3). Jedynym minusem może być trochę cichsze granie "dużych słuchawek", ale jest to spowodowane naturalną różnicą w impedancji obu urządzeń. Nie jest jednak na tyle cicho by nie móc delektować się muzyką.

Zapewnie niektórzy czytelnicy, lubujący się w dobrej jakości dźwięku tylko się uśmiechną czytając o "jakości" generowanego przez odtwarzacze mp3 dźwięku. Jednak należy zdać sobie sprawę z faktu, iż playery mp3 nie są urządzeniami stworzonymi do delektowania się jakością muzyki. Ich głównym zadaniem jest praca w "terenie", a wątpię by ktokolwiek podczas jazdy na rowerze czy tłoczenia się w przepełnionym autobusie myślał nad jakością muzyki płynącej z urządzenie niewiele większego od paczki zapałek. W zasadzie odbiegam niejako od głównego wątku brnąć niejako w filozofię, jednak pragnę zwrócić uwagę na omawiany problem. Nie chcę by ktokolwiek łudził się że za kilkaset złotych otrzyma sprzęt odtwarzający muzykę jakości drogiego, stacjonarnego sprzętu hi-fi. Oczywiście tak nie jest, niemniej jednak jakość jest wystarczająca i przynajmniej w mojej opini ciężko jest usłyszeć różnicę pomiędzy playerami mp3, a dobrymi nawet discmenami. Porównywałem jakość odtwarzania omawianego urządzenia LG z kilkuletnim discmenem Sony i prawdę mówiąc ciężko byłoby wyłonić zwycięzcę tego mini-pojedynku.

Reasumując, jakość muzyki jaką generuje produkt LG jest na naprawdę dobrym poziomie i śmiało można ją przeciwstawić produktom najbardziej popularnej obecnie konkurencji - serii Muvo Creative'a. Produkty producentów "noname" pozostają zaś w tyle.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja playera MP3 - LG MF-FE422 256MB
 
 » Wstęp
 » LG MF-FE422 - technikalia
 » Opakowanie i wyposażenie
 » Wygląd
 » Użytkowanie
 » Testy odsłuchowe
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »