Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Testy notebooka LG XNote LM50a
    

 

Testy notebooka LG XNote LM50a


 Autor: DYD | Data: 25/06/04

Opis LG XNote LM50a

Testowany model LG XNote LM50a (w ofercie handlowej występuje także pod nazwą XNote LM50-Cruy, ja jednak zostane przy oznaczeniu LM50a) należy do kategorii dużych, wydajnych komputerów przenośnych. W pudle, oprócz notebooka, znalazłem zasilacz sieciowy oraz kabel do modemu. Jako że jest to model testowy, już badany przez inne redakcje, zapewne system gdzieś zaginał w czasie walki. Niniejszym jednak oświadczam, że w standardzie znajduje się także system Windows XP Pro. Na początek specyfikacja techniczna prezentowanego notebooka, znacznie obszerniejsza niż ta, dostępna na stronie producenta.


Specyfikacja techniczna XNote LM50a

Skoro mamy już specyfikację i wiemy co siedzi w "maleństwie", pora przyjrzeć się dokładnie bohaterowi tej recenzji. A trzeba przyznać, że jest na co popatrzeć, ocena designu i jego jakości bardzo wysoka. Zobaczcie:

    
XNote LM50a (kliknij, aby powiększyć)

    
XNote LM50a (kliknij, aby powiększyć)

    
XNote LM50a (kliknij, aby powiększyć)

    
XNote LM50a (kliknij, aby powiększyć)

    
XNote LM50a (kliknij, aby powiększyć)


XNote LM50a (kliknij, aby powiększyć)

     
Prawy bok notebooka, napęd, PCMCIA, slot kart SD i jedno USB (kliknij, aby powiększyć)

    
Lewy bok notebooka, zdjęcie 1: otwór do montażu zabezpieczenia i wylot powietrza
zdjęcie 2: gniazda 2 x audio i 2 x USB 2.0 (kliknij, aby powiększyć)

    
Lewy bok notebooka, za klapką schowany LPT i wyjście VGA (kliknij, aby powiększyć)

  
Tył: SVideo, sieć, modem i zasilanie (kliknij, aby powiększyć)


Z boku (kliknij, aby powiększyć)

    
Bateria (kliknij, aby powiększyć)

Oprogramowanie. Do notebooka dołączony jest system operacyjny Windows XP Pro. Zainstalowałem na nim SP1, wszelkie aktualizacje z internetu i oprogramowanie firmy LG z płyty CD, która jest dołączana do zestawu. Jest tam kilka ciekawych narzędzi, o których będę pisał w trakcie opisywania poszczególnych komponentów. LG daje także możliwość przywrócenia systemu, dzięki "System Recovery" zarówno w formie pełnego przywrócenia bez formatowania, jak i po sformatowaniu. W narzędziu tym można także ustawiać partycje i nimi zarządzać. Pełne przywrócenie systemu w opcji bez formatowania trwa około 10 minut.

     
"System Recovery" (kliknij, aby powiększyć)

Grafika. Z tabeli widać, że notebook nie posiada często spotykanego, zintegrowanego, graficznego układu Intela, który mało się nadaje do zastosowań rozrywkowych (nowoczesne gry), bądź wykorzystania zaawansowanych funkcji programów graficznych 3D lub typu CAD. Firma LG wykorzystała udany w tym segmencie układ ATI Mobility Radeon 9600 z własną pamięcią 64MB, który całkiem nieźle radzi sobie w środowisku 3D, ale o tym przy okazji testów wydajności.


Właściwości karty graficznej

Sterowniki użyte do tej karty, to specjalna wersja Catalystów stworzona pod ten konkretny model. Standardowych sterowników Catalyst niestety nie można instalować dla układów Mobility Radeon. Jednak żadnych kłopotów z wyświetlaniem grafiki i wsparciem dla zawansowanych funkcji DirectX 9.0 podczas testów nie zaobserwowałem. Wyświetlacz LCD o przekątnej matrycy 15" typu SXGA+ WVA (Wide View Angle) posiada szerokie kąty widzenia oraz dużą jaskrawość obrazu (na poziomie 200 nit). Obraz jest widoczny przy kącie widzenia poziomo 120° oraz pionowo 90°. Wraz z wykorzystaniem dobrej jakości układu graficznego, możemy uzyskać rozdzielczość maksymalną na tym wyświetlaczu 1400 x 1050 pikseli, prezentując bardzo wysoką jakość obrazu. Czcionki są bardzo wyraźne i ostre. Jasność i kontrast jest na tyle dobry, że oglądanie filmów, czy zabawa w nowoczesne gry jest czystą przyjemnością. Duży plus za układ graficzny i jakość matrycy. Dodatkowo jest wyjście dla zewnętrznego monitora poprzez D-Sub oraz wyjście do podłączenia telewizora przez wyjście S-Video. Jakość obrazu na telewizorze jest całkowicie zadowalająca. Do kompletu złącz wizyjnych, brakuje tylko cyfrowego DVI, np. do podłączenia nowoczesnego panelu LCD czy projektora.







Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Testy notebooka LG XNote LM50a
 
 » Kilka słów o technologii Centrino
 » Rodzina XNote LG Electronics
 » Opis LG XNote LM50a
 » Opis LG XNote LM50a c.d.
 » Testy wydajności, baterii, napędu i dysku
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »