Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Recenzja dwóch obudów Lian Li PC-A6010B i PC-B25B
    

 

Recenzja dwóch obudów Lian Li PC-A6010B i PC-B25B


 Autor: Skipper | Data: 14/10/08

Recenzja dwóch obudów Lian Li PC-A6010B i PC-B25BChyba każdy słysząc nazwę „Harley Davidson” od razu jest w stanie skojarzyć ją z kultowymi motocyklami. Ręcznie składane, doskonałej jakości, z niepowtarzalną konstrukcją i brzmieniem silnika. Jakość nie jest jednak domeną jednego producenta. Dziś przyjrzymy się dwóm produktom firmy, ubiegającej o pozycję "Harleya" wśród obudów komputerowych, dalekowschodniej Lian Li. Modele, o których mowa, noszą symbole PC-A6010B oraz PC-B25B. Obudowy do testów udostępnił sklep komputerowy Reactor.Pl.

Wstęp

Na początek wypadałoby przybliżyć nieco producenta opisywanych obudów – tajwańską Lian Li Industrial Co. LTD. Firma działa na rynku od 1983 roku, jednak mimo to wciąż jest mało znana, w Polsce. Trzeba wiedzieć, że nie jest to producent oferujący obudowy komputerowe „dla ludu”, lecz celujący w najwyższą jakość wykonania i dbałość o szczegóły. Produkty Lian Li są przeznaczone dla wymagających odbiorców, będących w stanie zapłacić stosunkowo duże pieniądze, za doskonałej jakości, ręcznie składany, wyciszony i wykonany w całości z aluminium „pokrowiec” na swojego peceta. Takie właśnie obudowy znajdują się w ofercie firmy i innych nie dostaniemy.

Ręczny montaż gwarantuje, że wszystkie części są dobrze spasowane, oraz eliminuje praktycznie do zera wady fabryczne. Warto tutaj wspomnieć, iż wszystkie obudowy opuszczające montownie są poddawane rygorystycznym testom, gdzie dokładnie sprawdzana jest poprawność ich budowy. Wyciszenie zapewnia sztywna konstrukcja, oraz liczne elementy pochłaniające drgania, takie jak specjalne stelaże, w których montowane są wentylatory. Konstrukcja w całości aluminiowa poprawia wytrzymałość i stabilność, oraz zmniejsza ciężar obudów. O ten sam schemat opiera się większość produktów Lian Li.

W niniejszym artykule przyjrzymy się następującym modelom typu ATX midi-tower:

Aby zachować porządek opisu przedstawimy od zewnątrz i wewnątrz kolejno oba modele. Najpierw przyjrzymy się wersji PC-A6010B, oglądając ją z zewnątrz, po czym zajrzymy co kryje "pod maską" i uzupełnimy ją częściami. Później całość powtórzymy dla modelu PC-B25B. Następnie przeprowadzimy testy porównawcze parametrów takich jak temperatury podzespołów, czy głośność pracy, a na koniec przedstawimy wszechstronne porównanie i ocenę obu modeli.

poprzednia strona (Wstęp)    -   następna strona (PC-A6010B z zewnątrz)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja dwóch obudów Lian Li PC-A6010B i PC-B25B
 
 » Wstęp
 » PC-A6010B z zewnątrz
 » PC-A6010B wewnątrz
 » PC-A6010B wnioski
 » PC-B25B z zewnątrz
 » PC-B25B wewnątrz
 » PC-B25B wnioski
 » Testy
 » Podsumowanie całości
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »