Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Cyfrowy magnetowid z prawdziwego zdarzenia - LiteOn
    

 

Cyfrowy magnetowid z prawdziwego zdarzenia - LiteOn


 Autor: NimnuL | Data: 06/06/06

Udało się?

Czy w końcu na rynku pojawił się godny następca analogowych magnetowidów? Tak, moim zdaniem LiteOn dokonał tego, na co tak długo czekaliśmy – wyprodukował w pełni użyteczny i funkcjonalny, cyfrowy „magnetowid” za rozsądną kwotę niecałych 1300zł, która jest moim zdaniem na akceptowalnym poziomie. Wersja z 80GB dyskiem kosztuje około 1100zł, natomiast wersja z 250GB na pokładzie 2050zł.

LVW-5045GDL+ nie jest jednak w pełni dopracowanym urządzeniem. Największą jego bolączką jest bardzo uboga obsługa napisów dla filmów DivX. Z tym zadaniem dziesięciokrotnie tańsze odtwarzacze DVD spotykane w marketach radzą sobie nieporównywalnie lepiej. Nowoczesny odtwarzacz DVD powinien też radzić sobie ze wszystkimi popularnymi wersjami DivX w tym powinien wspierać technologię GMC oraz QPEL. Obsługa skompresowanych plików filmowych niestety kuleje, jednak świetnie sprawuje się podstawowa funkcja rekordera. Jest wiec jeszcze kilka rzeczy do poprawienia, jednak jak śpiewa Andrzej Dąbrowski „do zakochania jeden krok”. Jest dobrze i mam nadzieję, że niebawem będzie jeszcze lepiej.

Tak sobie na koniec myślę, że bardzo fajne byłoby urządzenie wyposażone w sam dysk twardy, tuner TV i port USB. Rezygnacja z napędu DVD pozwoliłaby drastycznie zmniejszyć rozmiary takiego urządzenia, być może do wielkości niedużej książki. A gdyby cena takiego produktu z 80GB dyskiem wynosiła nie więcej jak 500zł byłoby wyśmienicie. Możliwość nagrywania programów TV, funkcja timeshift, a co za tym idzie możliwość przewijania reklam... miodzio! Póki co to tylko może życzenia, które być może się kiedyś zostaną spełnione?

[ UPDATE dotyczący cen i instrukcji ]


poprzednia strona (Praktyka)    -   następna strona (Udało się?)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Cyfrowy magnetowid z prawdziwego zdarzenia - LiteOn
 
 » Teoria
 » Sprawy zewnętrzne
 » Sprawy wewnętrzne
 » Praktyka
 » Udało się?
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »